Wpis z mikrobloga

Korespondent specjalny RT Konstantin Rozhkov @Spetscorr rozmawiał z uchodźcami w obozie dla migrantów w pobliżu granicy białorusko-polskiej.

Według nich do Białorusi dotarli przez Turcję. Wizy uzyskano w ambasadzie białoruskiej w Ankarze. A teraz czekają, aż Niemcy przyślą po nich transport i zabiorą do Niemiec.

„Zapłaciłem za wydanie wiz dla wszystkich krewnych: dla siebie, mojej matki, żony i brata - po 2600 $ za każdego. Jest nas tu 12 - dwie rodziny, 2600 $ to wiza, ubezpieczenie medyczne i jak podała firma, dwa tygodnie pobytu w hotelu. Ale trzeciego dnia w hotelu powiedzieli nam, że nasz pobyt się skończył i wyrzucili nas na ulicę ”- powiedział jeden z migrantów.


Wcześniej Łukaszenko mówił, że w UE istnieje struktura mafijna, która zapewnia tranzyt uchodźców z Bliskiego Wschodu przez Białoruś do Europy.

źródło
#bialorus #ruskiwypok
  • 105
@Zmorka Sara, mafiozi wszystko ogarnęli i za 2600 dolców będziemy mogli być europejczykami. Brzmi totalnie legitnie. Co? Jak to zrob resercz i sprawdź co w Polsce o tym piszą? Nie ufasz przestępcom?
@Pabick: mimo wszystko jak złodziej złamie nogę podczas kradzieży to zabiera się go do szpitala i leczy tak długo jak to konieczne. Nie zostawia się go żeby umarł od zakażenia albo został kaleką. Nie łamie się drugiej nogi.
@Pierorzek: dlatego nie wolno ich wpuszczać, by to nie był problem Polski, tylko Białorusi.
Dla lewaków są to biedne dzieci i matki, a ja widzę że na grupę 50 osób jest jedna matka z dzieckiem, w tym reszta to bliżej nieokreślone typy przestępcy wcześniej deportowani lub nowi z ISIS chcący nielegalnie wejść na UE by się rozpłynąć po rodzinach.
Nie jestem za ich wpuszczaniem do Polski, ale to wasze #!$%@? o tym, że chcieli zrobić coś nielegalnie i świadomie to robili jest trochę xD To tylko pokazuje jak zdesperowani byli, żeby #!$%@?ć 10k PLN, które pewnie dla nich jest fortuną, mając tylko jakieś szemrane obietnice, że dostaną się przez szemrany kraj do świata bez wojny. Pewnie czuli, że to nie jest interes życia i ktoś ich wyrucha bez mydła, ale było