Wpis z mikrobloga

Korespondent specjalny RT Konstantin Rozhkov @Spetscorr rozmawiał z uchodźcami w obozie dla migrantów w pobliżu granicy białorusko-polskiej.

Według nich do Białorusi dotarli przez Turcję. Wizy uzyskano w ambasadzie białoruskiej w Ankarze. A teraz czekają, aż Niemcy przyślą po nich transport i zabiorą do Niemiec.

„Zapłaciłem za wydanie wiz dla wszystkich krewnych: dla siebie, mojej matki, żony i brata - po 2600 $ za każdego. Jest nas tu 12 - dwie rodziny, 2600 $ to wiza, ubezpieczenie medyczne i jak podała firma, dwa tygodnie pobytu w hotelu. Ale trzeciego dnia w hotelu powiedzieli nam, że nasz pobyt się skończył i wyrzucili nas na ulicę ”- powiedział jeden z migrantów.


Wcześniej Łukaszenko mówił, że w UE istnieje struktura mafijna, która zapewnia tranzyt uchodźców z Bliskiego Wschodu przez Białoruś do Europy.

źródło
#bialorus #ruskiwypok
Zmorka - Korespondent specjalny RT Konstantin Rozhkov @Spetscorr rozmawiał z uchodźca...
  • 105
Zapłaciłem za wydanie wiz dla wszystkich krewnych: dla siebie, mojej matki, żony i brata - po 2600 $ za każdego. Jest nas tu 12 - dwie rodziny, 2600 $ to wiza, ubezpieczenie medyczne i jak podała firma, dwa tygodnie pobytu w hotelu. Ale trzeciego dnia w hotelu powiedzieli nam, że nasz pobyt się skończył i wyrzucili nas na ulicę ”- powiedział jeden z migrantów.


@Zmorka: XD
Pobierz k.....m - > Zapłaciłem za wydanie wiz dla wszystkich krewnych: dla siebie, mojej matk...
źródło: comment_1636525863HOWnb92cVNGer1lZRwiB78.jpg
"Ale trzeciego dnia w hotelu powiedzieli nam, że nasz pobyt się skończył i wyrzucili nas na ulicę ”


@ks2m: Trzeba przyjąć kolejne Ahmedy które zapłaciły za 2 tyg, i po 3 dniach znowu ich wywalić.... xD interes życia w hotelach ( ͜͡ʖ ͡€)
Villa Carpatia ( ͜͡ʖ ͡€)
@Frygus96:

To tak jakby złodziej złamał sobie nogę podczas kradzieży i złapany na gorącym uczynku udawał ofiarę ( ͡° ͜ʖ ͡°) moj kierownik budowy opowiadał ze raz złodziej który kradł pręty zbrojeniowe wpadł do wykopu fundamentowego i właściciel miał problemy bo wykop był nie odpowiednio zabezpieczony. Oczywiście budowa ogrodzona

@Pabick:
@Pabick: jeżeli ktoś złamał prawo, to powinien zostać osądzony i odpowiednio ukarany
Tylko prawo którego kraju zostało złamane, prawo tureckie/białoruskie/niemieckie/czy polskie? Kto ma ich aresztować? Wszystkie te kraje mają inne systemy prawne, ale ciężko, żeby złamali polskie prawo, skoro jeszcze do Polski nie weszli. (Chyba, że podrabiali polskie dokumenty, poza granicami Polski