Wpis z mikrobloga

Korespondent specjalny RT Konstantin Rozhkov @Spetscorr rozmawiał z uchodźcami w obozie dla migrantów w pobliżu granicy białorusko-polskiej.

Według nich do Białorusi dotarli przez Turcję. Wizy uzyskano w ambasadzie białoruskiej w Ankarze. A teraz czekają, aż Niemcy przyślą po nich transport i zabiorą do Niemiec.

„Zapłaciłem za wydanie wiz dla wszystkich krewnych: dla siebie, mojej matki, żony i brata - po 2600 $ za każdego. Jest nas tu 12 - dwie rodziny, 2600 $ to wiza, ubezpieczenie medyczne i jak podała firma, dwa tygodnie pobytu w hotelu. Ale trzeciego dnia w hotelu powiedzieli nam, że nasz pobyt się skończył i wyrzucili nas na ulicę ”- powiedział jeden z migrantów.


Wcześniej Łukaszenko mówił, że w UE istnieje struktura mafijna, która zapewnia tranzyt uchodźców z Bliskiego Wschodu przez Białoruś do Europy.

źródło
#bialorus #ruskiwypok
Zmorka - Korespondent specjalny RT Konstantin Rozhkov @Spetscorr rozmawiał z uchodźca...
  • 105
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zmorka: Aż mi się przypomniało jak czytałem relację jednej z osób która była świadkiem pacyfikacji w Poznaniu w 1956 - jeden z żołnierzy rosyjskich o wyraźnie dalekowschodnich azjatyckich rysach twarzy pytał gdzie tutaj jest brama brandenburska bo widział ją na zdjęciach z II WŚ i też chciałby mieć zdjęcie. Rosjanie zawsze załatwiają brudne interesy hordami z niecywilizowanych rejonów świata.
  • Odpowiedz
@Pabick oby tobie nigdy nie przyszło stracić domu i uciekać do innego miejsca... A jak już to się wydarzy to mam nadzieję że ktoś Ci pomoże a obywatele kraju do którego uciekasz będą się modlić albo ci współczuć...
  • Odpowiedz
@Zmorka: no to sobie poczekają na Niemców xD

$2600 x 12? Za taką kwotę to mogliby sobie załatwić legalne pobyty z lądowaniem w Berlinie :D

@Sekularyzacja:

Że niby jak za śmieszne 30k USD pojedyńcza osoba mogłaby załatwić sobie LEGALNY pobyt w UE? Może to i jest duża suma dla człowieka z Iraku ale do zdobycia. Szczególnie mając dużą rodzinę i perspektywę zarobków w Europie, więc taki człowiek miałby
  • Odpowiedz
@GrochenMochen: Tak i na pewno będę podróżował przez dwa kontynenty do Bagdadu na wycieczkę 3 dniową w hotelu, robiąc dymy na zielonej granicy Emiratów Arabskich bez dokumentów bo chcę do Dubaju azyl ()
  • Odpowiedz
@Pabick: nie, na pewno uciekniesz z polski do Białorusi bo akurat w tej chwili nie ma tam wojny i jest najbliżej. Bo tak właśnie uciekali polacy z prl, na Białoruś. Wcale nie do usa nielegalnie.
  • Odpowiedz
@Pierorzek: Już nie b--ń cwaniaków na granicy. Nie pykło to teraz płacz przed kamerami. Białoruś musi się nimi zająć. Naważył piwa to niech teraz je pije. A nie jakieś szantaże od UE.
  • Odpowiedz
1. Dojadą nielegalnie, rozpłyną się w Niemczech po rodzinie i znajomych.

2. Dojadą nielegalnie do ośrodka dla imigrantów.


@Pabick: Opłacili normalnie wszystko firmie. Mogli być nieświadomi odnośnie legalności tego. Mało to firm załatwiało chociażby tranzyt Polakom do USA czy innego UK jeszcze przed UE? I mało to Polaków zostało wyruchanych przez takie firmy?
  • Odpowiedz
@Parker_: podobno się tam walnęłam, angielska wersja mówi, że 2600 dolców za wszystkich, a rosyjska "po 2600 $ za każdego", co wprowadziło mnie w błąd.
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: Dla mnie ci "wyruchani" mają być biletem do UE dla członków takich organizacji jak ISIS, deportowanych za przestępstwa, bo wchodząc nielegalnie do UE nagle się rozpłyną po UE.
Dlatego nie można tak sobie ich wpuścić.
  • Odpowiedz
@Zmorka: @Pabick: być może źle oceniam sytuację, ale wygląda to tak, jakby tych ludzi zapewniono, że wszystko jest full legit, a oni (abstrahując od tego, jak bardzo głupia była bajka, jaką im sprzedano), uwierzyli że wszystko fajnie. Więc zapłacili grubą kasę, dostali stosowne dokumenty. elegancko lecieli samolotem, potem pobyt w hotelu, w kranie ciepła woda, wszystko fajnie. Nic nie podejrzewali.
Nagle pewnego dnia wyprosili ich z hotelu, podwieźli
  • Odpowiedz