Wpis z mikrobloga

Korespondent specjalny RT Konstantin Rozhkov @Spetscorr rozmawiał z uchodźcami w obozie dla migrantów w pobliżu granicy białorusko-polskiej.

Według nich do Białorusi dotarli przez Turcję. Wizy uzyskano w ambasadzie białoruskiej w Ankarze. A teraz czekają, aż Niemcy przyślą po nich transport i zabiorą do Niemiec.

„Zapłaciłem za wydanie wiz dla wszystkich krewnych: dla siebie, mojej matki, żony i brata - po 2600 $ za każdego. Jest nas tu 12 - dwie rodziny, 2600 $ to wiza, ubezpieczenie medyczne i jak podała firma, dwa tygodnie pobytu w hotelu. Ale trzeciego dnia w hotelu powiedzieli nam, że nasz pobyt się skończył i wyrzucili nas na ulicę ”- powiedział jeden z migrantów.


Wcześniej Łukaszenko mówił, że w UE istnieje struktura mafijna, która zapewnia tranzyt uchodźców z Bliskiego Wschodu przez Białoruś do Europy.

źródło
#bialorus #ruskiwypok
Zmorka - Korespondent specjalny RT Konstantin Rozhkov @Spetscorr rozmawiał z uchodźca...
  • 105
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dla mnie ci "wyruchani" mają być biletem do UE dla członków takich organizacji jak ISIS, deportowanych za przestępstwa, bo wchodząc nielegalnie do UE nagle się rozpłyną po UE.

Dlatego nie można tak sobie ich wpuścić.


@Pabick: Ja nie twierdze że trzeba ich wpuścić, ja twierdze że robienie z tych ludzi potworów co to niby od samego początku wiedzieli że robią coś nielegalnie jest conajmniej podłe xD

Masa Polaków dała się
  • Odpowiedz
@Fobiczek: ja jestem daleka od wysuwania wniosków czy zrobili to z premedytacją, czy zostali oszukani. Czy uważam, że powinno się ich wpuścić? nie. Z prostej przyczyny da to zielone światło kolejnym migrantom, że się da przekroczyć tę granicę. Czy jest mi ich żal? poniekąd, bo nie da się spuścić wzroku i udawać, że nie ma tam dzieci, które g---o miały wspólnego z decyzjami rodziców, a mimo to siedzą tam i
  • Odpowiedz
Zwróćcie na ich tok myślenia. Oni nie myślą nawet że robią coś źle, żadnych refleksji że coś nie pykło i trzeba wracać. Jak przestępcom zapłacili za dostanie się do Niemiec


@Pabick: To są ludzie o niskiej inteligenci, często anallfabeci, takim można i opchnąć garść magicznej fasoli.
  • Odpowiedz
@Zmorka: Rozbraja mnie ta ich wiara w to że trafią do niemiec. Cytując moją mamę "ty nie wiesz w jakiej sytuacji jesteś".

W sumie polacy kupują magiczne garnki za kilka tys i też uważają że wszystko jest ok.
  • Odpowiedz
@GrochenMochen: Co Jezu, co Jezu. Imigranci są na terytorium Białorusi, dostają tam wodę i jedzenie. To jest wewnętrzna sprawa tego kraju i jedynie na co możemy czekać, to na prośbę pomocy władz Białorusi z ich kryzysem.
  • Odpowiedz
Przydalaby sie wiadomosc o bialoruskich zolnierzach chcacych uciec do polski ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Zwróćcie na ich tok myślenia. Oni nie myślą nawet że robią coś źle, żadnych refleksji że coś nie pykło i trzeba wracać. Jak przestępcom zapłacili za dostanie się do Niemiec, to nawet jak wał wyszedł, to i tak mają być w Niemczech i koniec xD

Publicznie przyznają się do łamania prawa ()


@Pabick: trochę bawi, że ktokolwiek w Polsce ma myslenie, że prawo to wyznacznik tego
  • Odpowiedz