Wpis z mikrobloga

Wybrałem się ostatnio w rodzinne strony #polskapowiatowa Następnie zabrałem starszych do samochodu, aby pojechać na groby bliskich. Zbliżając się do skrzyżowania, widziałem z daleka zieloną strzałkę (warunkową) w prawo. Zgodnie z przepisami zatrzymałem się przed sygnalizatorem by po upewnieniu się, że jest wolne pojechać dalej. W tym momencie z tyłu usłyszałem trąbienie samochodów, a ojciec zaczął krzyczeć na mnie, że jeździć nie potrafię. Powiedział, że nikt tutaj tak nie jeździ i po ch*** się zatrzymuję. Przez kolejne 20 minut starałem się mu wytłumaczyć po co należy zatrzymywać się na warunkowej strzałce nawet gdy wydaje się to bezsensowne. Niestety chyba nie udało mi się go przekonać. #polskiedrogi #prawojazdy #motoryzacja
kurcik777 - Wybrałem się ostatnio w rodzinne strony #polskapowiatowa Następnie zabrał...

źródło: comment_1636200851qtinQf86jul4Kzl8QJYoYn.jpg

Pobierz

Czy zatrzymujesz się przed zieloną strzałką?

  • Zawsze 37.2% (444)
  • Nigdy 10.3% (123)
  • Czasami 52.4% (625)

Oddanych głosów: 1192

  • 59
@kurcik777: zależy gdzie, czasami te strzałki są robione na wyrost, albo raczej zatrzymywanie się na nich jest na wyrost. Mam u siebie takie skrzyżowanie gdzie strzałka jest tylko dlatego, że zaraz po skręceniu jest przejście. Idealnie widoczne bo to 2m od strzałki i jak trzeba to można zatrzymać się przed samym przejściem a nie blokować ruch. Rzadko używane przejście a aut skręca tam sporo więc bez sensu jest zatrzymywanie.
@robertx kiedyś w Bibicach obok BP, długa prosta powiatowka zakończona skrzyzowaniem z DK, nieznana mi droga, miałem zielony warunek, myślę że pas dojazdowy środek nocy pff przejadę.... coś mnie pokusiło się zatrzymać, nawet nie spojrzałem w lewo, a przed maska przejechał mi TIR 70 kmph. Przeważnie się zatrzymuje, a teraz mam jeszcze więcej wyobraźni
@kurcik777: Zatrzymuje sie zawsze, tylko na pol sekundy... nie po to by przestrzegac przepisow ale po to by podniesc cisnienie tym co mysla ze wiedza lepiej i #!$%@? za mna na pale. Szczegolnie, ze jezdze takim struclem co kazdy misli, ze sie nie zatrzymam xD
Tak samo z nie wjezdzaniem na skrzyzowanie jak widze, ze ktos stoi zaraz za nim i nie bede mogl od razu zjechac. Ile to ja juz
@robertx @Bodzias1844 Dokładnie tak. W Lublinie na Turystycznej jadąc od strony Łęcznej jest taka strzałka na rondzie, która wyświetla się, i to nie żart bo dobrze to zaobserwowałem, wyłącznie wtedy gdy absolutnie wszyscy, i pojazdy na drodze poprzecznej i piesi, mają czerwone. Nie zatrzymuje się tam nikt łącznie ze mną.
@Hubby: ja na takiego szybkiego ale bezpiecznego trafiłem na przejeździe kolejowym. Myślał, że jak są podniesione zapory to każdy będzie jechał tak jak on (czyt. bez zatrzymania). I zdziwił się srogo, bo ja mam w zwyczaju zatrzymywanie się przed każdym przejazdem, niezależnie czy jest strzeżony czy nie. Przez moment obawiałem się o bagażnik, ale mistrz kierownicy zdążył wyhamować.
@kurcik777: przepisy mówią, by się zatrzymać. Mówią też, że po mieście jeździmy 50 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z drugiej strony, w epoce wideorejestratorów, niezatrzymanie się może być ryzykowne, bo nigdy nie wiadomo, czy ktoś nie podkabluje.