Wpis z mikrobloga

@klepie-biede: Osobiście uważam za nieetyczny pozwalać takim osobom "zdychać" w domu. Z tym drugim się całkowicie zgadzam, powinno się ich ratować od początku do końca tylko przy wypisie wystawić rachunek za całe leczenie, a jeśli pacjent nie przeżyje to najbliższej rodzinie, która bierze potem spadek po takim delikwencie.

@frutson: Nie, większość lekarzy (i słusznie) ma po prostu bardzo złe zdanie o pacjentach, którzy doprowadzają się swoją głupotą (i
  • Odpowiedz
@sezzart: no dzwie sie, bo pierwsza, druga i trzecia osoba czasownika były omawiane na jezyku polskim w 4 klasie podstawówki. Np. jak ci powiem "uchodzisz za debila" to znaczy ze ciebie uważam za debila, bo do ciebie sie zwracam, a nie do kogos gdzies tam w oddali. Nie wiem, może masz mgłe mózgową po covidzie?
  • Odpowiedz
@miesozmuminkow: o tym samym pomyslalem, to sa te same koniowaly ktore na poczatku pandemii sie gapily na takich a potem w ostatniej fazie podawaly morfine i czesc? przeciez to jest jak gapienie sie na smierc

jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia, niby kovid to grypa, dlaczego przez tyle lat nikt nawet nie wspomnial ze moglbym przyjmowac jakies leki na grype zeby przechodzic ja lzej a teraz nagle lek sie znalazl na
  • Odpowiedz
@frutson: Ani ja, ani lekarze z którymi mam doczynienia nie spotkali się żadnym przypadkiem śmiertelnego NOPu po szczepieniu na covid, za to codziennie spotykam pacjentów nieszczepów pod respiratorem. Nikt nie mówi, że taki przypadek nigdy nie wystąpił, ale prawdopobieństwo spotkania takiego przypadku jest rzędy wielkości mniejsze niż śmierć w wyniku covida u osoby niezaszczepionej. Nie wiem nawet po co to muszę to tłumaczyć, bo rachunek prawdopodbieństwa w tej sprawie był
  • Odpowiedz
@CipakKrulRzycia: Po 1 gościu może być zwykłym trollem, wszakże ma to napisane nawet w opisie profilu. Po 2 wyzywanie młodych ludzi od głupich/nieodpowiedzialnych etc. za to, że nie przyjęli szczepionki jest co najmniej idiotyczne, gdyż sporo krajów wycofywało szczepionki dla młodych najpierw Astrę i JJ, a ostatnio Szwecja, Norwegia Modernę dla ludzi do 30 roku życia z powodu zwiększonej częstotliwości problemów z sercem (tak wiem, że juz i tak 70-80%
  • Odpowiedz
@frutson: Nie, większość lekarzy (i słusznie) ma po prostu bardzo złe zdanie o pacjentach, którzy doprowadzają się swoją głupotą (i nie jest to głupota chwilowa) do takiego stanu i potem marnują pieniądze/ ich czas oraz zajmują łózko innym potrzebującym.


@Furox @dr_Batman: to zabawne co piszecie o tym ze „ludzie doprowadzaja sie do zlego stanu zdrowia” znam kilka przypadkow gdzie gdyby nie to ze ludzie sa zamozni to
  • Odpowiedz
@rad_kop:

... która jest w grupie ryzyka."

Warto doprecyzować ( ͡° ͜ʖ ͡°)


No chyba nie. Prawie wszyscy nieszczepieni na oddziale deklarują się jako okazy zdrowia, które na nic do pory się nie leczyli. Nie są też to starsi ludzie, praważa grupa 30-50 lat.
  • Odpowiedz
@borjaki: Od kiedy rak prostaty czy zerwanie ACL dochodzi w wyniku "niedbania o siebie"?

Co do 40-latka, to prostatektomia w 90% przypadkach kończy się dysfunkcjami seksualnymi, niezależy od umiejętności operatora czy metody, facet miał po prostu szczeście. Co do czasu czekania to miej pretenesje do NFZ a nie do lekarzy, bo to on nadaje limity. W szpitalu na Lindleya na urologii też stoi robot Da Vinci za ponad 1 mln
  • Odpowiedz
@Furox:

Zaszczepieni nie umierają prawie w ogóle na covid. Na cały oddział jest kilka osób zaszczepionych i wszystkie to osoby to pacjenci onkologiczni z nowotworem już w poźnym stadium, a i tak na ogół są oni w lepszym stanie niż Ci "zdrowi" niezaszczepioni którzy uważają się najpierw za nieśmiertelnych.


A co z tym ze nawet niedziele mowil ostatnio ze 20-30% zgonów na covid to zaszczepieni? Mam pielęgniarki w rodzinie i
  • Odpowiedz
@borjaki: I co, masz pretensje do lekarzy że system wygląda tak jak wygląda? Jesteś jakiś upośledzony? xD


@zirytowana_plaszczka: No jesli nie umiesz laczyc kropek to sam jestes uposledzony. Skoro w przypadku innych jednostek chorobowych lekarza maja cie w dupie proponujac jakies archaiczne metody leczenia, to mozna podejrzewac ze i przy leczeniu covid nie sa innowacyjni. Rozumiem ze to sytem zabranial np lekarzowi na dyrzurze powiedziec mi ze wkladanie
  • Odpowiedz
@CipakKrulRzycia: covid to selekcja naturalna, naturalna eutanazja zabierającą mniej niż 1 promil ludzi i to najgorsze zdrowotne łajzy. Dajcie mu umrzeć, nie chcemy w społeczeństwie wadliwych genów człowieka który nie umiał zwalczyć chińskiej grypy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@borjaki: Ale mój drogi co my lekarze mamy do tego że , kadry jest mało, dostęp słaby i terminy oczekiwania? Nie każdy zabieg, nowoczesny, najlepszy jest refundowany przez NFZ. Są lekarze którzy potrafią cuda robić, ale NFZ refunduje tylko zabieg najtańszy. Jaki wpływ ma na to podwykonawca, lekarz?
  • Odpowiedz