Wpis z mikrobloga

Dostałem przelew za fakturę od nowej firmy i #mbank podzielił mi te kwotę i netto przelal na normalny rachunek a VAT na rachunek VAT. Nigdy wcześniej z tego nie korzystałem bo jako #programista15k nie muszę uczestniczyć w split payment. Nie do końca rozumiem co ja mogę teraz z tymi pieniędzmi na tym koncie VAT zrobić. Powiedzmy ze zapłacę VAT pomniejszy o koszty uzyskania przychodu i zostanie mi jakiś % tej kwoty. Czy mogę w jakiś sposób przelać te pieniądze na swoje konto „normalne”? #jdg #dzialalnoscgospodarcza #b2b
  • 11
@yggdrasil: wysyłanie splitów jeśli sam człowiek nie dostaje od klientów pieniędzy splitem to jak napluć komuś w twarz. a tak się nadal zdarza. nie wszystkie firmy IT wysyłają splity
@villager: Skąd wiesz, czy nie dostają od klientów splitów? Nawet jeżeli byłoby tak jak piszesz to nie rozumiem dlaczego miałby to być powód wypowiedzenia umowy. Dlaczego uważasz, że split to naplucie komuś w twarz?
@yggdrasil: bo zamrażasz komuś kasę bez potrzeby, i raz że mógłby nią w tym czasie obracać dla swojej płynności finansowej przez 3 miesiące, a dwa że musi występować później o zwrot