Wpis z mikrobloga

"Podniesienie stóp spóźnione o 6 miesięcy" - to też mnie rozwala. XD Spóźnienie wynosi minimum 3 lata. Już w 2018, najpóźniej na początku 2019 stopy powinny iść do góry. Nie byłoby runu na kurniki inwestycyjne, janusze zarabialiby sobie na lokatach, inflacja byłaby poniżej celu i gospodarka by się spokojnie rozwijała. A tak to w 2015 do 1,5%, bite 5 lat jazdy na kredycie i w 2020 jeszcze do 0,1. Jak ktoś myśli, że długi zadrukujemy złotówką (XD) to przypominam, że PLN jest walutą rezerwową Polski i tylko Polski, a nie połowy świata.

#nieruchomosci #mieszkanie #ekonomia #gospodarka #inflacja #pieniadze #stopyprocentowe
źródło: comment_1635625617krBRDoRXUU8Wae0wcJJM3t.jpg
  • 15
na początku 2019 stopy powinny iść do góry. Nie byłoby runu na kurniki inwestycyjne, janusze zarabialiby sobie na lokatach,


@mickpl: hm, nie pamiętam dokładnie, ale chyba jakoś 2017-2018 słyszałem jak kasjerka w biedronce wtrąca się w rozmowę 2 klientek, że "tak tak, kupić i wynajmować"

@maur: I shit troche bo ona kupila , a nas bylo i bedzie stac i nie kupilismy tylko do usranej bedziemy analizowac za i przeciw.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 48
@mickpl: Przecież to jest cały sukces PIS. Pieniądze na 500+ się znalazły bo Janusz kupił kurnik za 500k i te pieniądze rozpłynęły się w gospodarce, a Janusz ma kreskę na 500k. Mleko się rozlało i teraz Pisiorki mają 2 wyjścia, co by nie wybrali mają #!$%@?.
1. Albo wyjebią stopy w kosmos i zajebią gospodarkę
2. Albo będą udawali dalej głupa i kapitał zagraniczny zrobi ewakuację i zajebią gospodarkę.

W obu
@Bonetti: aaa, ja miałem na myśli kupno za gotówkę ale nawet przy kredycie jest na bardzo dobrej pozycji. Brała kredyt w jeszcze w miarę spokojnych czasach. Nawet jak stopy wzrosną to do poziomu który był to rata będzie dużo niższa niż miałaby teraz kupować identyczne mieszkanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@mickpl: swoja droga fajny wykres, do 2015 elegancko gospodarka rowne cykle stopniowe schodzenie ze stop, a tu nagle smigus dyngus jebs się zaczelo #!$%@?ć.

Zalozylem konto walutowe eur i usd, juz wole lekko upasc na ryj z dolarem w reku niz sie koncertowo #!$%@? z nic nie warta złotówka. Ofc jeszcze cos tam pójdzie w "stabilne" spółki nasdaq a moze i jakies drobne na krypto
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@pastibox: milion pogrodzonych klatek do hodowli Polaka zwyczajnego, do których samorządy będą dokładać pieniądze dekadami, by dobudować tam potrzebną infrastrukturę. Ew. może skręcimy w stronę moskiewskich osiedli, gdzie powstają sobie bloki bez dróg dojazdowych czy przyłączeń do mediów i jest git, wolny rynek tak zdecydował i ludzie sobie żyją w nowiutkich gettach.