Wpis z mikrobloga

@PanBulibu: Jak ci kwestia smaku jest zbyt skomplikowana to gotuj z AniaGotuje - ona przy kazdym przepisie ma opis dla kretynow: szklanka u mnie ma pojemnosc tyle i tyle
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@Iskaryota: 250-300 ml, ja akurat mam w domu szklanki 175-400.
łyżexzki tez mam różne, więc nawet proporcje przez ten c-----y zapis nie wyjdą.
wystarczy napisac 250ml wody, i jak ktos chce to ogarnie ze to szklanka.

A to c--j w porównaniu do: 3 i 7/11 szklanki mleka które kiedys widzialem
  • Odpowiedz
@Iskaryota: K---a, jakie 250-300? Przecież 50ml czegokolwiek potrafi diametralnie zmienić konsystencję albo smak potrawy, no ja k----ę. Jak wy w ogóle gotujecie w ten sposób?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PanBulibu: Jeśli to jest ciasto to powinno być napisane lub być oczywiste jaka ma być konsystencja, wtedy sobie dodasz wody czy mąki.
Największą beka z ludzi który się trzymają przepisu co do grama, a później się dziwią że wychodzi im sraczka zamiast ptysi albo próbują kroić kopytka które wyglądają jak ciasto na pizze
  • Odpowiedz
@PanBulibu: Większość przepisów tak się podaje. Nie wiem co w tym trudnego przyszykować sobie szklankę taką z uszkiem z duralexu, łyżkę (ta duża do zupy) i łyżeczkę (ta mała, do herbaty). To nie jest synteza chemiczna, że jak dasz czegoś za mało to nie wyjdzie.
  • Odpowiedz
@PanBulibu: popieram. Może w USA odmierzają na cups ale u nas używa się wagi. Ja z takich przepisów bez gramów nie korzystam. Nie wyobrażam sobie przepisu na pizzę, gdzie dokładnie dobieramy hydratację mąki na szklanki.
  • Odpowiedz
@Iskaryota: bez k---a kitu XD wstyd by mi było się chwalić, że przerosło mnie mierzenie przedmiotami codziennego użytku, to właśnie k---a prostsze niż odważanie co chwilę czegoś, nabierasz szklankę mąki - jeb, łyżka oliwy - jeb i po robocie lol.
  • Odpowiedz
@darvd29: chociażby ta kwadratowa rosyjska z Ikei ma luźno ponad 300, cała puszka coli wchodzi

@RedveKoronny: to weź taką która ma 250 ml i sobie podpisz TA DO PRZEPISÓW, ja jebe

@dprtd: znam kilku zawodowych kucharzy, naprawdę dobrych i oni walą wszystko na oko czy właśnie na szklanki, DIAMETRALNIE ZMIENI
  • Odpowiedz