Wpis z mikrobloga

@Iskaryota:

znam kilku zawodowych kucharzy, naprawdę dobrych i oni walą wszystko na oko czy właśnie na szklanki, DIAMETRALNIE ZMIENI SMAK, ech pizzowi neofici xD


a powiedz mi proszę, czy ci kucharze robią coś z własnych przepisów, i mają w tym praktykę, czy z losowych przepisów w internecie, jak robi pewnie większość osób które nie umieją gotować?
  • Odpowiedz
@Miejscazhistoria: moja matka ma wszystkie przepisy ze szklankami w swoim zeszyciku co ma 40 lat ale do nich ma jedną szklankę chowaną specjalnie bo to jest TA szklanka do przepisów, wszystkie inne stare się wytłukły i została ostatnia. Poza tym podawanie wagi w szklankach to faktycznie rak. Ja mam same szklanki 350 takie duże.
  • Odpowiedz
Nie mam w domu szklanek i wole przepisy z podaną wagą. Jedynie gdzie używam wagi na kubki to naleśniki bo tam są proporcje i pamiętna ile muszę mieć mąki w kubku. Czy ważenie czy na kubki jak widzę że ciasto jest nie takie jak powinno to dodaję sypkiego albo płynu. Mógłbym kupić sobie szklankę 250ml ale dla mnie waga jest po prostu wygodniejsza. Tak najbardziej #!$%@? przepisy to połowa na szklanki połowa
  • Odpowiedz
@Iskaryota: i za co ty tyle plusów dostałeś, tu nie chodzi o to, że szklanka ma 250-300ml. Tylko jeżeli ktoś miał na myśli szklankę 300ml, a ty użyjesz 250 (i na odwrót) to przepis może cały się #!$%@?ć, o to w tym wszystkim chodzi xD
  • Odpowiedz
@PanBulibu jak gdzies nie ma dokladnych miar to autor przepisu pisal z pamieci i zaokrąglał ilości a pewnie sie tez pomylil, wiec jak ci nastepnym razem nie wyjdzie to zwalasz winę na zle miary a nie na to, ze autor jest dzbanem
  • Odpowiedz
Szklankę trzeba wziąć taką, co ma około 250-300 ml objętości


@Iskaryota: Szklanka rownie dobrze moze miec 150ml co 300ml. Gdyby rozmiary szklanek byly ustandaryzowane, to OP nie robilby o to afery.
  • Odpowiedz