Wpis z mikrobloga

Gość dobrze widzi że są dane, ale I tak się #!$%@?.


@Wybuchowy_kubek: nie chcę go jakoś szczególnie bronić, ale postaraj się spojrzeć na to z innej strony. Temat maila dotyczy tego, o czym jest mail, a nie kto go napisał. Tzn. jeżeli wyślę maila zatytułowanego "praca Anny Kowalskiej" ale się nie podpiszę w mailu, to nie oznacza od razu, że jestem Anną Kowalską. Mogę być Jerzym Nowakiem, a przesłać pracę Anny
Też pracowałem na uczelni, ale szanowny panie dziura w dupie brzmi jak dupowlastwo i wg mnie nie tak powinna wyglądać hierarchia między studentem a nauczycielem akademickim.


@Flypho: No ja nie zwracam na to uwagi, póki ktoś nie jest otwarcie chamski.

W codziennej korespondencji piszę "Dzień dobry", ale jak piszę coś baaardzo formalnego po prostu albo kiedy staram się zachować bardzo chłodny, bardzo formalny dystans, no to wtedy SAM używam "Szanowny Panie/Szanowna
@Wybuchowy_kubek: Dobra rada na przyszłość:
Używanie prawidłowych powitań i zakończeń emaili otwiera wiele drzwi, a przynajmniej nie zatrzaskuje Ci ich na wstępie. Jeszcze po polsku jest to umiarkowanie ważne, tak mam wrażenie, że po angielsku to kwestia życia i śmierci.
To jest BARDZO dobry nawyk, który kiedyś w krytycznej sytuacji może przeważyć na Twoją korzyść.
Chyba powinieneś podziękować, że ktoś nie ma zalewającego stosunku do Twoich maili i je przeczytał przy czym wypisał Ci twoje błędy. Jak sam piszesz jest to szkoła i właśnie nauczyciel udzielił Ci lekcji, żebyś więcej tak nie pisał. To nie jest forum internetowe, a oficjalna korespondencja z Twoim nauczielem. Może warto poświęcić pół godzinki na to jak powinno poprawnie pisać maila i więcej zwracać uwagę na błędy jakie się w niej robi,
@Wybuchowy_kubek: A ja uważam, ze ma racje. Skończysz studia, wyjdziesz do ludzi, zaczniesz korespondować z klientami/kontrahentami/pracodawcami/kimkolwiek, uwierz, że twój styl pisania to twoja wizytówka, nieraz możesz stracić jakiś projekt, klienta, pracę, bo nie spodoba mu się twój styl pisania, liczba błędów czy po prostu brak szacunku.
W korespondencji mailowej powinno się zachować netykietę korespondencji listownej, nie jest to komunikator a odnośnik dawnej poczty.
@Wybuchowy_kubek: a teraz wyobraź sobie że facet dostaje takie emaile od całej klasy albo od całego roku na studiach gdzie w każdym są takie kruczki typu brak imienia i nazwiska w treści wiadomości, źle podpisane załączniki, wiadomości wysłana z emailu typu babiarz69@buziaczek.pl zamiast emaila uczelnianego.