Wpis z mikrobloga

Żona od wczoraj w szpitalu (poród dziecka).

Po rejestracji na oddziale przyszła do niej lekarka.

-Pani widzę nieszczepiona

Tak

-Jaki powód takiej postawy?

Słyszałam negatywne głosy na ten temat (szczepienia w ciąży) bezpośrednio z środowiska medycznego

-Ciekawych ma Pani znajomych jeszcze ordynator Pani może to wytłumaczy

Właśnie proszę Pani to ordynator jest moim lekarzem prowadzącym i to on nie zalecał szczepienia w ciąży

Mina lekarki

#koronawirus #takaprawda
Pobierz
źródło: comment_1635324043Q6BHmW75aMfSzczDSAFZqS.jpg
  • 59
@CudMalina a co ja napisałem? Że rozsądna matka nie pozwala eksperymentować na swoim dziecku. Zaprzeczysz temu? Nawroty krztuśca czy odry biorą się głównie z otwartych granic i wpuszczania setek tysięcy Ukraińców, a nie z powodu pojedynczych jednostek, które wykorzystują swoje prawo do dysponowania o własnym ciele.
Wkurza mnie to sugerowanie że szczepienia są niebezpieczne. To jest po prostu obrzydliwe.


@CudMalina: Dla mnie obrzydliwe i przerażające jest takie bezrefleksyjne namawianie przez Ciebie do szczepienia kobiet w ciąży, chociaż widać, że nie masz zielonego pojęcia na temat bezpieczeństwa tej szczepionki. Udowodnij mi, że się mylę - pokaż mi badania, które pokazują, że szczepionka mRNA na COVID-19 jest bezpieczna dla kobiety w ciąży i dla płodu, nie zwiększa szansy na
@lucer: widziałem że jest jakieś badanie na zwierzętach, ale brak takich badań na ludziach i w związku z tym ostrożnie bym podchodził do zaleceń które nie maja podstaw w badaniach. Zapewne za jakiś czas takie badania się pojawią.
@Caracas: Żona się nie zaszczepiła w ciazy, chociaż lekarz prowadzący namawiał. Ja jakoś nie miałem przekonania. Na szczęście wszyscy zdrowi i mam 2 tygodniowa córkę :) ale mam kuzynkę, która nie była zaszczepiona i przestała oddychać, dziecko wyciągnęli w 7 miesiącu z brzucha jak już nie mogła sama oddychać. Lekarz krzyczał na jej rodziców ze jest nieodpowiedzialna ze naraziła siebie i dziecko. Dzisiaj gdybym był w tej samej sytuacji chyba bym
@uczalka: To nie jest bezrefleksyjne namawianie. To jest zgodne z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologocznego. Oni też bezrefleksyjnie namawiają?

Proszę badanie: https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2780202?guestAccessKey=fea132d5-c9a0-49d9-935e-aa724747ccce&utm_source=twitter&utm_medium=social_jama&utm_term=4817732537&utm_campaign=article_alert&linkId=118676524

Poza tym dobrze pamiętać, że przechorowanie covidu w ciąży właśnie zwiększa ryzyko poronienia i powikłań.
@CudMalina: 1. Wiesz, czego dotyczy to badanie? Bo na pewno nie bezpieczeństwa szczepionki dla kobiety i płodu.

Tytuł: "Immunogenicity of COVID-19 mRNA Vaccines in Pregnant and Lactating Women"

Key Points


Question What is the immunogenicity of COVID-19 messenger RNA (mRNA) vaccines in pregnant and lactating women?


Findings In this cohort study involving 103 women who received a COVID-19 mRNA vaccine, 30 of whom were pregnant and 16 of whom were
@uczalka: Jeśli tak niesamowicie Cię interesuje temat badań to proszę sama poszukaj. Ja nie będę teraz robić dla Ciebie takiej analizy. Przypomnę tylko, że badania nad szczepionkami zaczęły się w połowie 2020 roku, a mamy już prawie 2022 rok. W tym czasie mnóstwo kobiet było szczepionych i zaszło w ciążę lub były szczepione w ciąży. Więc nie mów że było za mało czasu.

Poza tym, nie wyjeżdżaj mi tu z żadnym
@CudMalina: To Ty namawiasz kobiety do szczepienia i piszesz, że sugerowanie, że szczepionki są niebezpieczne, jest obrzydliwe, chociaż pokazałam wyżej, że nie masz na ten temat pojęcia i nie ma żadnych badań, które pokazywałyby, że jest inaczej. Skoro już obliczyłaś, że do tej pory powinniśmy już mieć jakieś pełniejsze dane na temat ciąż, to powinnaś najpierw takie dane znaleźć, a nie w ciemno udzielać ludziom porad medycznych. A jeśli jakaś kobieta
@uczalka: Tak, nie mam wiedzy medycznej, bo nie jestem lekarzem i nie muszę jej mieć. Nie musze wnikliwie czytać wyników badań, bo nie jestem tego nauczona (no bo jakby medycyny nie studiowałam). Słucham specjalistów w tym zakresie. Czemu mam niby nie słuchać? Wszystkie towarzystwa medyczne zalecają szczepiania w ciąży. Na stronach zagranicznych agencji rządowych znajdziesz informacje o tym, że szczepienia w ciąży są bezpieczne i zalecane.

Więc przestań już do mnie
@CudMalina: Nie masz żadnej wiedzy, więc nie powinnaś się wypowiadać na taki poważny temat. Nie słuchasz specjalistów, tylko mediów, polityków i celebrytów. Specjaliści są na przykład niżej i ja bazuję na ich opiniach:

- prof. Luc Montagnier - zdobywca nagrody Nobla za odkrycie wirusa HIV
- dr Roger Hodgkinson - były przewodniczący komisji Królewskiego Kolegium Lekarzy i Chirurgów w Ottawie, były dyrektor dużego prywatnego laboratorium medycznego, prezes firmy biotechnologicznej
- dr