Wpis z mikrobloga

Żona od wczoraj w szpitalu (poród dziecka).

Po rejestracji na oddziale przyszła do niej lekarka.

-Pani widzę nieszczepiona

Tak

-Jaki powód takiej postawy?

Słyszałam negatywne głosy na ten temat (szczepienia w ciąży) bezpośrednio z środowiska medycznego

-Ciekawych ma Pani znajomych jeszcze ordynator Pani może to wytłumaczy

Właśnie proszę Pani to ordynator jest moim lekarzem prowadzącym i to on nie zalecał szczepienia w ciąży

Mina lekarki

#koronawirus #takaprawda
Pobierz
źródło: comment_1635324043Q6BHmW75aMfSzczDSAFZqS.jpg
  • 59
@trustME: Nie twierdzę, że trzeba bezgranicznie ufać, bo zdążają się lekarze konowały. Ale jeśli większość środowiska lekarskiego i to nie tylko w Polsce, ale też chociażby w Wielkiej Brytanii i USA, zaleca szczepienie w ciąży to ja się będę tego trzymać. Ciąża to i tak trudny czas dla kobiety, nie wyobrażam sobie wtedy przechodzić ciężko covid i narażać dziecko na powikłania. Jeśli mogę tego uniknąć to będę się szczepić.

To samo
@BotGirl z bardzo prostego powodu. Gdy człowiek chce coś usłyszeć u lekarza to to usłyszy. Znacząca część wizyty to wywiad, na nim opiera się nie tylko diagnozę, ale też leczenie. Dla przykładu - jeśli Twoja koleżanka wchodziła do każdego z tych lekarzy i mówiła, że nie chorowała na covid, ale jest otyła/ma coś tam to nic dziwnego, że każdy zalecił jej szczepienie. Gdyby wchodziła i mówiła, że czytała, że ze szczepieniem lepiej
czy istnieją jakieś badania potwierdzające bezpieczeństwo szczepienia kobiety w ciąży?


@buchowo:

https://www.ema.europa.eu/en/documents/assessment-report/spikevax-previously-covid-19-vaccine-moderna-epar-public-assessment-report_en.pdf

Retrospekcja - z raportu modeRNA dla EMA na bazie którego EMA zatwierdziła mRNA-1273 dla ludzi.
str. 51
W badaniach na szczurach

Ogólny wskaźnik ciąży był liczbowo niższy u samic szczurów szczepionych mRNA1273 (84,1%) w porównaniu ze

zwierzętami kontrolnymi (93,2%),


Po podaniu mRNA-1273 następuje obniżenie ilości ciąży u szczurów o 9 punktów procentowych.

Ktoś powie, że to tylko szczury. Niech
@Bordomir: Jest szczuplutka, przez całą ciążę też niewiele przytyła. Ale to co napisałam było odpowiedzią na info od innego wykopka, że jego partnerce kilku gine szczepienia nie zaleciło. Po prostu dowody anegdotyczne nie mają wielkiej wartości.
się


@Nie_bo_ty: Z tego co czytałam większa ilość poronień wynika ze strachu przed szpiatalami i utrudnionego dostępu do opieki medycznej, bo szpitale są przeciążone chorymi na covid. Dodatkowo dochodzi strach o bezpieczeństwo dziecka (zwiększyła się ilość depresji).

Jeśli znasz badania sugerujące że szczepienia sprawiły zwiększoną ilość poronień to czekam.
@Bordomir: Wybacz, uznałam że zestawienie przykładu z przykładem przeciwstawnym jasno sugeruje, że oba znaczą tyle co nic. Na początku przez shrugiem było „dowody anegdotyczne”, ale uznałam że to już nieco zbyteczne.