Wpis z mikrobloga

Someone bought berkshire.a #brka 22k over ask. That did it again 3 more times. 1 share at a time. This makes me think someone is trying to meet a margin requirement potentially by showing more liquidity???

#gielda #gme
  • 14
  • Odpowiedz
@FxJerzy: Ciekawe, czy ci co teraz to kupują mają na uwadze to, że założyciel i twarz tej firmy ma już tyle lat, że może zaraz odejść z tego świata...
Przecież jak Buffet umrze, to ten kurs spadnie o połowę....
  • Odpowiedz
@WiktorekS: czyli shortując akcje Berkshire stawiamy shorta na życie Buffeta ;)

Wiadomo, że w tej firmie jest masa innych ludzi. Ale wizerunkowo, to Berkshire to jest taki ETF na to co robi Buffet.
Ja na przykład napewno nie chciałbym trzymać akcji Berkshire jak tam już nie będzie mistrza i przypuszczam, że wielu ludzi ma podobne podejście.

Jestem poprostu ciekawy, czy inwestorzy wkładając w te akcje kasę wogole biorą pod uwagę to
  • Odpowiedz
@Stachu90: samo Berkshire bierze to pod uwagę, już od jakiegoś czasu wdrażany jest nowy CEO - był chyba już na kilku spotkaniach akcjonariuszy tuż przy WB
  • Odpowiedz
@FxJerzy: w pon wchodzi zmiana odnosnie colateriali. zombie stocki i inne gowna nie beda mogly byc uzywane jako zabezpieczenie. Obstawiam wodospad na Tesli
  • Odpowiedz
@FxJerzy: ma i to duzo. CItadel ma sporo akcji tesli. Od poniedzialku Tesla z racji ratingu BBB nie bedzie uznawana za colateral. Wiec beda musieli ja #!$%@?. No chyba ze jakims cudem jej podniosa do AAA xD
  • Odpowiedz