Wpis z mikrobloga

Ma edukację za darmo z podatków gdzie w wielu państwach trzeba normalnie płacić ale mało, #!$%@? mało dajcie jej więcej.


@Aiseq: i mimo tej edukacji nie wie skąd się biorą publiczne pieniądze
  • Odpowiedz
@Logan00: Jestem gotów zgodzić się na to pod jednym warunkiem. Niezwykle restrykcyjnych wymagań na uczelniach. Przyjmowania po 20-30 osób na rok, wybieranie tylko najzdolniejszych, z których niektórzy i tak nie dadzą radę dotrwać do końca. Gdyby uczelnie wyższe oddawały na rynek pracy wykwalifikowanych pracowników nie obraziłbym się gdyby wsparto ich finansowo by mogli się uczyć ( ta nauka z ramienia uczelni mogłaby też być przyuczaniem do pracy w zawodzie ). No
  • Odpowiedz
Te stypendia to była komedia, na PWR sam ledwie co dostałem stypendium socjalne bo próg maksymalny na członka rodziny to 900 coś zł. Najniższe stypendium to było 450 albo 500zl socjalne. Takie dochody to już pewien stan ubóstwa, co przy sytuacji jak moja, gdzie musiałem wyjechać na studia bo w mojej wsi nie ma żadnej uczelni jest śmieszna pomocą (akademika nie otrzymałem a miejsce w pokoju to około 600zl plus jedzenie, leki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Logan00: dać im kredyty studenckie na jakis procent. Np 5% i zakaz wyjazdu z kraju do czasu spłaty. Zobaczymy czy będą tak bardzo skorzy do przyjęcia warunków xD a i interes by z tego był niezły
  • Odpowiedz
@Logan00: szkoda tylko że najbiedniejsi (studenci zaoczni) muszą bulić 2k co semestr za studia i nie mają czasu na nic, a jak ktoś ma wporzo starych to nawet ich nie obciąża za bardzo, tylko na żarcie wydaje (zakładając, że mieszka w tym samym mieście) i chodzi łącznie na 20h zajęć w tygodniu xD
  • Odpowiedz
Ma edukację za darmo z podatków gdzie w wielu państwach trzeba normalnie płacić ale mało, #!$%@? mało dajcie jej więcej.


@Aiseq: pomijając pewne kwestie, to co jest darmowe, jest gówniane
rynek jest przesycony absolwentami wszelakich kierunków i dla połowy nie ma pracy
co skutkuje tym, że do obsługi excela trzeba mieć studia, bo jak to teraz ich nie mieć, pewnie debil ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Logan00: no niestety tak to już jest, że wielu młodych i zdolnych Polaków, którzy na studiach by brylowali, nie idą studiować, bo muszą #!$%@?ć na życie. W teorii można wziąć drobny kredyt na rozkręcenie albo wyżebrać od bogatszej części rodziny, pojechać na studia, dostać stypendium socjalne, do tego po semestrze/roku otrzymać stypendium rektorskie, spłacić kredyt i próbować jakoś przetrwać na stypendiach i pożyczkach od rodziny, ale nie zmienia to faktu, że
  • Odpowiedz