Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@janeeyrie:

stypendia socjalne i naukowe, żeby nawet mając słabą sytuację w domu móc studiować.


Powiem Ci, że te stypendia to nie wiem jak są przyznawane, ale ja ze średnią 4.8 nie dostałam naukowego, bo były osoby, które miały punkty za jakieś rozdawanie cukierków na konferencji (żeby się tam dostać, to trzeba lizać dupę). A socjalnego np. nie dostałam, bo według nich byłam zbyt bogata, mając całe 1000 złotych co miesiąc z
  • Odpowiedz
2k co semestr za studia


@wypokk_: Gdzie takie fajne ceny za studia zaoczne? :o
Znalazłam za tyle tylko jakaś dziwną internetową "uczelnię" z Przemyśla, na UW, PW i SGH nie schodzą poniżej 4-5k za semestr na prawie wszystkich kierunkach. Na PJATK wychodzi coś koło 6k za semestr.

Nie mówię o lekarskim i farmacji, tam miesięcznie leci chyba powyżej średniej krajowej.
  • Odpowiedz
@Logan00: gdyby nasze uczelnie faktycznie trzymały wysoki poziom to może i by to miało sens, bo faktycznie by kształciła się przyszła elita narodu, a teraz jak widzę, że ludzie biorą na prace tematy w stylu "Atencja kobiet na Tinderze i dynamiczny wzrost samooceny atencją spowodowany" to łapie się za głowę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarasznikos: tylko że uczelnia to nie zawodówka. Wiadomo że specjalista raczej musi mieć wykształcenie kierunkowe, ale poza tym uczelnia to też miejsce poszerzenia horyzontowi, czy po prostu rozwoju pasji. Ograniczanie dostępu do wiedzy i rozwoju nie sprzyja rozwojowi społeczeństwa.
  • Odpowiedz
@bocznica: nie no, to są zajebiste koncepcje, nawet słuszne, ale skąd brać na to piniondze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Takie #!$%@? frazesów, że trzeba pomagać biednym i poszkodowanym jednocześnie nie podając przykładu finansowania tych postulatów to czysty debilizm. Równie dobrze mógłbym powiedzieć tak: emerytura dla każdego powyżej 40 roku życia - 2x średnia krajowa, darmowy lekarz i całe leczenie dla każdego, a do tego pizza hawajska i
  • Odpowiedz