Wpis z mikrobloga

@mariecziek no ale ja go nie przekreślam, bo przecież bardzo poważnie myślę nad przesiadką, Linux to wspaniała sprawa ogółem. I w Windowsie to plug and play też nie jest zawsze. Ale w 90% przypadków. I tak, ja sobie ogarnę drukarkę, skaner czy jakieś urządzenia sieciowe w 5 minut, ale pan Mariusz Pękała, lat 35, pracownik biurowy klikający na co dzień w excelu? Jemu to zajmie więcej niż 5 minut, albo w ogóle
  • Odpowiedz
no np tym ze słuchawki bezprzewodowe do windowsa podłączam od buta. Słuchawki bezprzewodowe pod ubuntu podlaczalem tydzien, kopałem na forach, instalowałem pakiety, robiłem w #!$%@?ę rebootow i dopiero zadzialalo. A po którymś wyłączeniu i włączeniu komputera znowu się #!$%@?ło :)


@wykopranger: przypomniałeś mi walkę o możliwość drukowania w kolorze na lexmarku
Czarno biały działał, kolor niestety nie. Nawet urządziłem małe igrzyska komu się to uda zrobić na ubuntu 16.2.
Działało potem
  • Odpowiedz
@John_archer: ma racje, tylko nie dodal najwazniejszej czesci, czyli to, ze "prawdziwe" uzywanie komputera to nie jest przegladanie facebooka albo granie w gierke, tylko zastosowania profesjonalne, czyli tam gdzie pracuje większość komputerów
  • Odpowiedz
@Piastan: heh, musiałem googlować co to znaczy. Marginalne znaczenie jak dla mnie, sam korzystając z linuxa ubuntu/mint/elementary(w sumie jeden pies z tego co wymieniłem) nie spotkałem takiego problemu o którym mówisz. Bardziej boli brak dedykowanych aplikacji np. Photoshop/etc. Jeszcze jakieś pomysły w czym może linux przeszkadzać w ramach najzwyklejszego korzystania z przeglądarki www?
  • Odpowiedz
@lukaszwasyl pisałem, w niczym. Ale większość użytkowników robi bardziej zaawansowane rzeczy niż obsługa przeglądarki, nie będąc przy tym na tyle zaawansowana żeby radzić sobie z problemami na jakie natkną się używając Linuxa, bo nie potrafią nawet obsłużyć terminala.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@werdenOo: Linux jest gituwa, mam minta i jest wygodniejszy do codziennego użytkowania od Windowsa 8 i 10 + nie włącza się pół dnia. Właściwie to przestałam używać windowsa poza grami.

Ale jestem zdania, że jak ktoś jest średnio obcykany z komputerami, to Linux może być problematyczny, np. nie zainstalowałabym go swoim rodzicom

  • Odpowiedz
@konkuterowiec: true, dla mnie jest taka hierarchia. Linux > Mac > windows. Linux na pierwszym dlatego, że dobrze mi się z nim współpracuje, ogarniam, wolę terminal. Mac -> Kompromis pomiędzy Linuxem a użytecznością. i stabilnością. Jest intuicyjny, zwykły user sobie na nim poradzi, instalacja wszystkiego raczej bezproblemowa. A windows? Wygrywa dla mnie tylko w grach, wieczne aktualizacje z dupy, dodawanie czegoś bardziej skomplikowanego do PATH, bo zdefaultu nie działa. PS. korzystam
  • Odpowiedz
@lukaszwasyl: Oczywiście, i to nie raz. Do teraz problem ze słuchawkami bluetooth jest nierozwiązywalny i żaden użytkownik na forach czy na wykopie nie był mi w stanie pomóc. Na Windows i MacOS nie było z nimi problemu. Szkoda czasu na system, w którym błahe problemy wymagają godzin siedzenia na forach i wklejania niejasnych dla laika skryptów.
  • Odpowiedz
@variss: Zawsze słyszę ten sam argument, rozumiem go, wiem że występuje ale sam się z nim nie spotkałem eh. Zarówno na ubuntu/mint/elementary nie miałem problemu z urządzeniami peryferyjnymi.
  • Odpowiedz