Wpis z mikrobloga

#hiphop #mata #muzyka #polskamlodziez #rap #gorzkiezale #kiciochpyta

Hip-Hop, Rap to nie mój konik ale czasem lubię posłuchać, odpaliłem płytę żeby zobaczyć co to ten MATA nawija.
Subiektywnie- straszne gówno i nie wiem jak można tego słuchać. I ten auto-tune wykręcony jak suty Sashy Grey.
Po tym wszystkim odpalam film Gonciarza o koncercie Maty i widzę jak gość grając taki szajs wsiada do helikoptera i odlatuje kilka metrów dalej do namiotu. O h&j tu chodzi? O gustach się nie dyskutuje ale wszystko ma swoje granice, czy jest jeszcze nadzieja dla polskiej muzyki?
Pobierz
źródło: comment_1634651009kDuoijlYiWzVV8hcTZFdxn.jpg
  • 93
@Vanderwill: tak samo możesz pytać czemu popularne są patostrimy....albo Kruszwil.. Ekipa i tym podobne. Jest popyt jest podaż. Dotyczy to nie tylko muzyki - beznadziejne filmy też bywają hajpowane. Albo nie wiem... książki typu 50 twarzy Greya. Uważam nie można tak uogólniać i generalizować, że nie ma nadziei dla polskiej muzyki - polska muzyka ma się całkiem dobrze.
@Vanderwill:
no to przejrzyj tag #rap w ciągu ostatnich kilku dni wylało się pierdyliard takich samych wpisów jak twój.

Chłopak nagrywa muzykę w najpopularniejszym obecnie gatunku, rapuje z perspektywy, której w pl rapie nikt za bardzo wcześniej nie rapował, jest porządny technicznie, jego teksty potrafią być chwytliwe i jest na tyle różnorodny muzycznie, że wiele osób w jego muzyce znajdzie coś dla siebie.
Masz zdradziłem ci sekret fenomenu maty, nie jestem
O h&j tu chodzi? O gustach się nie dyskutuje ale wszystko ma swoje granice, czy jest jeszcze nadzieja dla polskiej muzyki?


@Vanderwill:

1. Mata nie jest popularny, bo ludzie go słuchają, tylko ludzie słuchają go, bo jest popularny. Nie patrz na to w kategoriach muzyki jako sztuki, ale bardziej jako produktu, który jest skrojony pod to, żeby wpisał się w gust młodzieży, był kontrowersyjny, przemycał określone treści, zarabiał pieniądze.

2. Oczywiście,
@psycha:

Mata nie jest popularny, bo ludzie go słuchają, tylko ludzie słuchają go, bo jest popularny. Nie patrz na to w kategoriach muzyki jako sztuki, ale bardziej jako produktu, który jest skrojony pod to, żeby wpisał się w gust młodzieży, był kontrowersyjny, przemycał określone treści, zarabiał pieniądze.


tak samo można by napisać o prawie każdym wykonawcy, który kiedykolwiek stał się mocno popularny. Każdy kultowy artysta zaczynał od tego, że wpisywał się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vanderwill: nic do niego nie miałem, nawet go trochę słuchałem, dopóki koleżanka pracująca przy tych jego koncertach nie opowiedziała mi jak się zachowuje na backstageau, gdzie ządał jakieś specjalnej wódki w jego garderobie, bo inaczej nie wyjdzie na scenę xD
  • 28
@ShadyTalezz

Wu-tang Clan - pchali crack po ulicach żeby mieć co do gara włożyć robiąc nagrywki z czystej zajawy o tym jak faktycznie wygląda ich życie. Każda rozgłośnia radiowa miała na nich #!$%@?, więc zaczęli rozdawać kasety po ludziach na Staton Island. Wkrótce potem ich nuta #!$%@?ła w każdym boomboxie w NY, chwilę później cały globus. Sami się wypromowali, nikt im w tym nie pomógł.

Mata - jego stary wpompował tyle hajsu
Pobierz
źródło: comment_1634661653ePsKsPVAnD7S8Pov1HnGtX.jpg
@psycha:

3. Nadzieja dla polskiej muzyki jest - właśnie trwa Konkurs Chopinowski. Chopin to największa postać polskiej kultury w ogóle. Nic lepszego ta ziemia nie zrodziła i nie zrodzi.

Eee co? A po co polskiej muzyce jakaś nadzieja?
Subiektywnie- straszne gówno i nie wiem jak można tego słuchać. I ten auto-tune wykręcony jak suty Sashy Grey.


@Vanderwill: ja bym powiedział, że on jest niezły technicznie i ma dobre bity właśnie ( ͡º ͜ʖ͡º) Pomimo, że jego teksty to totalnie nie moja bajka.

Polecam posłuchać Young Leosia - producenci AutoTune powinni jej płacić tantiemy XD