Wpis z mikrobloga

#hiphop #mata #muzyka #polskamlodziez #rap #gorzkiezale #kiciochpyta

Hip-Hop, Rap to nie mój konik ale czasem lubię posłuchać, odpaliłem płytę żeby zobaczyć co to ten MATA nawija.
Subiektywnie- straszne gówno i nie wiem jak można tego słuchać. I ten auto-tune wykręcony jak suty Sashy Grey.
Po tym wszystkim odpalam film Gonciarza o koncercie Maty i widzę jak gość grając taki szajs wsiada do helikoptera i odlatuje kilka metrów dalej do namiotu. O h&j tu chodzi? O gustach się nie dyskutuje ale wszystko ma swoje granice, czy jest jeszcze nadzieja dla polskiej muzyki?
Vanderwill - #hiphop #mata #muzyka #polskamlodziez #rap #gorzkiezale #kiciochpyta 

...

źródło: comment_1634651009kDuoijlYiWzVV8hcTZFdxn.jpg

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
tak samo można by napisać o prawie każdym wykonawcy, który kiedykolwiek stał się mocno popularny.


@ShadyTalezz: Dwie rzeczy. Uważam, że jest różnica, kiedy zespół/muzyk rozpoczyna jakąś nową erę w muzyce i jest pionierem - np. Kraftwerk czy Black Sabbath, a kiedy ktoś w danym nurcie już się rodzi i go rozwija.

W pierwszym przypadku trudno chyba mówić o wpisywaniu się w gust, bo ten gust dopiero się tworzy wraz z wydawaniem kolejnych pionierskich płyt. Ozzy w biografi pisał, że ludzie przychodzili na koncert i spodziewali się jakiegoś bluesa, a granie Black Sabbath okazywało się dla nich zbyt mocne. Natomiast w drugim przypadku jest to albo powielanie, albo dokładanie do czegoś istniejącego, a więc albo właśnie wpisywanie się w już wyrobiony gust albo "co najwyżej" poszerzanie. I dla uczciwości trzeba dodać, że następcy mogą tworzyć rzeczy muzycznie ciekawsze niż pionierzy.
No bo taki beat do Shook Ones pt. II to wiadomo, że klasyka, no ale "smutne piano jak w Mobb Deep" na nikim już dzisiaj nie robi wrażenia nowości, co najwyżej można lepiej lub gorzej powielić ten znany i
  • Odpowiedz
@KIII:

@KIII:

Wu-tang Clan - pchali crack po ulicach żeby mieć co do gara włożyć robiąc nagrywki z czystej zajawy o tym jak faktycznie wygląda ich życie. Każda rozgłośnia radiowa miała na nich #!$%@?, więc zaczęli rozdawać kasety po ludziach na Staton Island. Wkrótce potem ich nuta #!$%@?ła w każdym boomboxie w NY, chwilę później cały globus. Sami się wypromowali, nikt im w tym nie pomógł.

Mata - jego stary wpompował tyle hajsu w promocję wysrywów synka, że mógłbyś za te pieniądze ze 3 wille wybudować. Kupiona popularność, więc ciemna masa słucha bo algorytmy yt zastępują
ShadyTalezz - @KIII: 
@KIII: 
Wu-tang Clan - pchali crack po ulicach żeby mieć co do ...

źródło: comment_1634664913HuV55uYfsyxyxLBcMvfOvm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@psycha: ale Mata nie osiągnął żadnnego statusu zbyt popularny aby wydać coś złego ani nie jest popularny bo jest popularny, popularność sobie zbudował muzyką i tyle. Schodki to był świetny pierwszy singiel, potem Patointeligencja, której można nie lubić ale wywołała masę szumu nie dzięki temu, że Mata był popularny a dzięki temu jakim utworem była, to samo z Patokreacją.
  • Odpowiedz
potem Patointeligencja, której można nie lubić ale wywołała masę szumu nie dzięki temu, że Mata był popularny a dzięki temu jakim utworem była, to samo z Patokreacją.


@ShadyTalezz: Jak w ogole można uważac taki patologiczny gniot jako wyznacznik czegokolwiek xD przecież tego słuchać się nie da, gdzie tu rap, gdzie muzyka xD
  • Odpowiedz
  • 7
@ShadyTalezz najpierw kasujesz komenty, teraz udajesz jakiegoś eksperta chociaż nie odróżniasz Staten od Staton (iksde). Dawaj linki z forów które nie istniały w '92 (iksde). Hulu to kiepskie źródło wiedzy, ale pogrążaj się dalej.

Ponadto dziękuję za potwierdzenie bycia płatnym trollem SBM, od jakiegoś czasu czytam te twoje mądrości mikroblogowe i naprawdę ciężko jest nie wywnioskować, że ktoś musi ci płacić za porównywanie jakiejś gówniary w różowych włosach z pato nursery
  • Odpowiedz
@Vanderwill ja też się zastanawiam i chyba wiem. Chodzi o mode i niszę w którą wskoczył ten gość. Udowodnił że tą muzykę może robić każdy i jeszcze przy tym odniósł niebotyczny sukces. Ponadto wydaje misie że rap został bardzo spłycony ; wszyscy walą pod tą samą nutę tymi samymi sposobami oby kasa się zgadzała. Rap gra .
  • Odpowiedz
To posluchaj sobie young leosi to jest dopiero gówno straszne najgorsze że na wykopie są tu 13latkowie którzy się tym jaraja xdd
  • Odpowiedz
Hip-Hop, Rap to nie mój konik ale czasem lubię posłuchać, odpaliłem płytę żeby zobaczyć co to ten MATA nawija.


@Vanderwill: Żadnej płyty Maty w całości nie słuchałem, co prawda, ale utwór Patointeligencja stoi na wysokim poziomie produkcyjnym, tekstowo jest ponadprzeciętnie kreatywny, błyskotliwy i świetnie nawinięty na bit, a poza tym kawałek ładnie się wpisał w klimat "nowego pokolenia bananowych raperów", jego swoista autoironia to świeży powiew w polskim hip-hopie. Znam
  • Odpowiedz
@Vanderwill: Widać zmiana pokoleniowa ma miejsce, jesteś zwyczajnie stary i pierd głupoty, pewnie tak samo jak Twoi rodzice Tobie kiedy słuchałeś jakiegoś szajsu, taka kolej losu :)
  • Odpowiedz