Wpis z mikrobloga

#hiphop #mata #muzyka #polskamlodziez #rap #gorzkiezale #kiciochpyta

Hip-Hop, Rap to nie mój konik ale czasem lubię posłuchać, odpaliłem płytę żeby zobaczyć co to ten MATA nawija.
Subiektywnie- straszne gówno i nie wiem jak można tego słuchać. I ten auto-tune wykręcony jak suty Sashy Grey.
Po tym wszystkim odpalam film Gonciarza o koncercie Maty i widzę jak gość grając taki szajs wsiada do helikoptera i odlatuje kilka metrów dalej do namiotu. O h&j tu chodzi? O gustach się nie dyskutuje ale wszystko ma swoje granice, czy jest jeszcze nadzieja dla polskiej muzyki?
Vanderwill - #hiphop #mata #muzyka #polskamlodziez #rap #gorzkiezale #kiciochpyta 

...

źródło: comment_1634651009kDuoijlYiWzVV8hcTZFdxn.jpg

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
  • 0
@ShadyTalezz jak mam Ci odpowiedzieć na argument którego nawet nie podałeś. Wu powstało na długo przed Google i reddit, mam Ci wierzyć że przestudiowałeś 64 tysiące stron w poszukiwaniu prawdy o czasach kiedy internet w USA to miały tylko bogate białe dzieci. Idź już spać, rano szkoła.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vanderwill: nie przejmuj się, mam tak samo. Ten jego kawałek patointeligencja był fajny, coś nowego, ale jak włączyłem jego nowa płytę to poczułem, że dawno takiego gówna nie słyszałem ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vanderwill: kupił mnie płytą 100 dni do matury, ale jak odpaliłem Młodego Matczaka to poczułem giga cringe. Straszna pozerka, ale widać, że chłop się chce jakoś rozwijać i robi taką muzykę na jaką ma ochotę. Ja na razie sobie odpuszczam jego twórczość, za dużo tego wszędzie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vanderwill: muzyka od Maty ma ten poziom, że jakbym na szybko potrzebował nagrać jakiś kawałek z radio na taśmę a nie miałbym czystej to nie byłoby mi szkoda ją skasować :). #pdk
  • Odpowiedz
@KIII:

przypieprzam się do to takich rzeczy że względu na to, że nie potrafiłeś nic sensownego mi odpisać żeby zaprzeczyć mojej tezie odnoszącej się do powstawania starych gwiazd rapu vs. nowych.

typie dałeś jeden przykład z dupy i myślisz, że tak cały rapowy świat wyglądał?
Akurat dzisiejsza muzyka jest najbardziej niezależna niż kiedykolwiek(i tu też mogę ci rzucić linki z danymi mówiącymi o tym, że rynek muzyczny jest bardziej niezależny niż kiedykolwiek), chłopaki z Wu mieli farta, że ktoś ich chciał podpisać, że dał im hajs na nagrywki i wydanie płyt bo bez tego nikt by o nich nie usłyszał tak jak o setkach innych raperów z tamtego okresu. I w innych gatunkach było tak samo, gdyby Bitelsi nie mieli Epstaina to nikt by o nich nie usłszał, były takie twory jak mili vanilii, wyobrażenie, że kiedyś to artyści byli z pasji i niezależni o a teraz to tylko promowani przez wytwórnie jest głupie, ignorancki i pokazuje, że nie masz pojęcia o współczesnym rynku muzycznym. Dziś nie potrzebujesz grubego hajsu na studio lub sprzęt do nagrań bo wszystko możesz zrobić na swoim kompie albo nawet telefonie, promocji też żadnej nie potrzeba, bo masz serwisy takie jak yt, soundcloud
  • Odpowiedz
Piszesz tak, to wynika z tego jak ujmujesz to kim jest obecnie i czym jest jego muzyka, a to zwykła patologia


@Moonastro:
Nie wiem o co ci tu chodzi i do czego piejesz, ale muzyka Maty nie jest patologiczna, jeśli ją za taką uważasz to chyba prawdziwie patologicznej muzyki nie słyszałeś.

Poza tym, to że muzyka jest patologiczna nie znaczy, że jest zła, Skandal Molesty to klasyk i bardzo ważny album dla polskiej muzyki a przy okazji
  • Odpowiedz
  • 0
@ShadyTalezz Tutaj akurat zgadzam się z tobą, ale zrozum proszę, że ta cała decentralizacja muzyki to fasada - tym rządzi korpo czyt. rak. OP mógł wrzucać to co wygodne bo dzisiejszy internet to festyn klakierów - urywki całości, łatwo manipulować faktami.

No ema, gówniak jesteś ale napracowałeś się nad wypowiedzią więc szanuje a ziomeczkowi życzę wielu sukcesów jak ma jakiś sensowny przekaz w zalewie dziejszej chałtury. Dobranoc ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@Moonastro:
Ta rap demoralizuje młodych ludzi, a gry komputerowe wywołują przemoc i gracze ccounter strike są odpowiedzialni za strzelaliny w szkołach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zwalanie winy na muzykę do niczego nie prowadzi. Rap nie tworzy patologii, on ją pokazuje. Kultura nie odzwierciedleniem rzeczywistości a nie jej kreatorem. Tak samo kiedyś mówiło się, że jazz albo rock demoralizują młodzież, boomerska głupota i tyle, winę za demoralizacje
  • Odpowiedz
@Vanderwill: akurat mate lubie za dosłownie kilka kawałków reszta to szajs dla jakis #!$%@?ów xD trzymaj sie kolego mam tak samo jak ty. Ja siedze w rapie troche bardziej i powiem ci że to jest zmora dzisiejszego swiata muzycznego w polsce. najwieksza popularnosc maja pseudo wykreowane gwiazdki lecace na autotune tak przejeanym ze uszy wiedną, ale nadrabiają dobrą reklamą i zapleczem hajsu, typy na koncertach lecą z plejbeku całe utwory
  • Odpowiedz
Ta rap demoralizuje młodych ludzi


@ShadyTalezz: Oczywiscie ze tak, ktoś kto nawołuje do ćpania, chlania a w kazdym razie przekazuje to jako coś czym nalezy się szczycic i robi z tego mode jest zwykłym patusem i mowie to jako wieloletni kiedyś sluchacz hip hopu, to że ty nie cpasz i nie pijesz nie oznacza ze wiekszosc tych mlodych sluchaczy jest podatna na tego typu teksty, mozesz bawic sie w znawce
  • Odpowiedz
  • 0
@Vanderwill dzień dobry, mata jest dobrym raperem. To po prostu ludzie niepotrzebnie zrobili z niego gwiazdę i wchodzisz ze zbyt dużymi oczekiwaniami. Myślę, że sam nie chciałby zawodzic ludzi, ale kiedy może zarobić takie pieniądze to trochę ma ciężko. Myślę, że jeszcze kiedyś będzie dobry
  • Odpowiedz
@Moonastro: ćpanie i chlanie istniało na długo przed tym jak istniał rap i będzie istniało nawet jeśli rap zniknie z powierzchni ziemi.
Rap jest tak rozległym gatunkiem muzycznie i tematycznie, że nawet nie mają sensu twoje generalizacje.
Zwalanie odpowiedzialności za jakieś zachowania młodych ludzi na muzykę to nieporozumienie, jeśli ktoś ma skłonności i zadatki do tego, żeby zostać ćpunem to nim zostanie, niezależnie od tego jakiej muzyki będzie słuchał i
  • Odpowiedz
@Vanderwill: mi też nie siada, ale zrozum, że rap jest bardzo mocno skorelowany ze stylem ubioru, z estetyką, z modą. Pod względem muzycznym i bez żadnego kontekstu taka muzyka to crap. Rap to wciąż kontra do zwyczajnego popu.
  • Odpowiedz
@Frygus96: kolejny xD ilu was jest?

najwieksza popularnosc maja pseudo wykreowane gwiazdki

największą popularność mają ci, których najwięcej osób chce słuchać. Nikt nie będzie na siłę promował jakichś beztalenci, których nikt nie chce słuchać bo tak się hajsu nie zarobi.
Jakby twoi ulubieni raperzy byli tak dobrzy jak myślisz, to by byli popularni i taka jest
ShadyTalezz - @Frygus96: kolejny xD ilu was jest?

najwieksza popularnosc maja pseud...

źródło: comment_1634681067o8kUjShuA3vcc2MPqTATZm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz