Wpis z mikrobloga

@theicecold: prawda jest taka że od zawsze człowiekowi towarzyszyła niepewność egzystencjonalna. To że uważasz że pojawiła się dopiero z kryzysem klimatycznym jest zwykłą ignorancją historyczną.

W zasadzie przez całe czasy historyczne przed 2 wojną światową średnio co 20-30 lat przez terytorium Polski, jak pewnie każdego innego pastwa, przewalały się działania wojenne.

Potem była zimna wojna i strach przed atomową zagładą.

Prawda jest taka że nawet mimo kryzysu klimatycznego, mieszkając w państwie
@revente:

To że uważasz że pojawiła się dopiero z kryzysem klimatycznym jest zwykłą ignorancją historyczną.


Ale stary... założyłeś coś, czego nawet nie zasugerowałem, po czym oparłeś na tym całą wypowiedź, czyli tzw. chochoł.
perspektywa #!$%@?ącej się planety i braku możliwości jakiejkolwiek zmiany przyszłości przez ludzi takich jak ty może być przerażająca


@cma_w_czapce: Skoro ten kryzys klimatyczny jest taki straszny i powinni się go bać wszyscy (szczególnie decydenci), to czemu w każdym kraju nie są otwierane elektrownie jądrowe zamiast węglowych? Prąd byłby znacznie tańszy i czystszy. Wydajemy ogromnie pieniądze na walkę z globalnym ociepleniem, a czyste technologie są w zasięgu ręki.
Z depresją jak z gwałtem - rozmywanie tematu, a prawdziwe problemy i dramaty znikają w tym całym bajzlu


@juzwos: jak ze wszystkim innym, np rasizmem, antysemityzmem, mizoginia. Te slowa nie maja juz praktycznie zadnego znaczenia
@cma_w_czapce:

Ludzie którzy nie potrafią sami ugotować zupki chińskiej i kupić biletu w kiosku bez przepocenia podkoszulka walczą w internecie o ratowanie planety przeciwko potężnemu kapitalizmowi, ale nie dają sobie rady bo fakenews z Twittera, ze wszystko już stracone doprowadził ich do depresji klimatycznej

XD taki wygląd wasz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Vergilus: zoomerzy społecznie świadomi? XDDDD
Dziękuję za taką świadomość, która polega na przenoszeniu problemów z USA na nasze podwórko, łykanie greenwashingu, stawania za rozwiązaniami które przyniosłyby więcej szkody niż pożytku, które doprowadzą współobywateli do nędzy. Otwartość na medialną propagandę i modę to nie świadomość, do jasnej cholery.
co w tym śmiesznego?


@igorr1: Niestety nic. W okresie zimnej wojny, ze swoistym apogeum w kryzysie kubańskim, ludzie realnie obawiali się wojny atomowej i to również ciążyło na ich psychice. Różnica jednak jest taka, że wojna atomowa hipotetycznie mogła (wciąż może) się wydarzyć, podczas gdy katastrofalne w skutkach zmiany klimatyczne się wydarzą. Jest jeszcze inna, zasadnicza różnica: otóż żeby doprowadzić do wojny atomowej, przywódcy polityczni musieliby działać nieracjonalnie i wbrew
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Vergilus: tak, pokazuję zesranie, bo raczysz waść #!$%@?ć. Nie oddam ani kawałka wygody swojego i tak marnego życia w imię zadowolenia bezmózgiego zoomera, a tym samym braku jakichkolwiek konsekwencji ze strony ludzi i organizacji które stoją za takim stanem rzeczy. Dlaczego ja mam rezygnować z auta spalinowego z katalizatorem i DPF, skoro miliarderzy mogą latać prywatnymi odrzutowcami? Dlaczego ja mam wpieprzać sojową breję, skoro członek rady nadzorczej Texaco będzie mógł nadal
dlatego też nie mówię o pseudoaktywistach którzy myślą że Macdonald jest super bo ma słomki z papieru.


@Vergilus: Nie istnieją aktywiści, dla których McDonald jest super. Aczkolwiek McDonald może odegrać w przyszłości ważną rolę, jakby np. zrezygnował całkowicie z mięsa w kanapkach. Wprowadzony do oferty z miesiąc temu McPlant (na Beyond Meat) to pierwszy krok, a trend jest już właściwie wyznaczony – pod tym względem młodzi mogą "głosować portfelem".