Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
Kolejny producent kończy pewnien etap historii.

Talisman znika z rynku (wczoraj został zdjęty jego cennik oraz katalogi na stronie internetowej). Wkrótce znika tez w innych krajach. Podobne kroki zapowiedział koncert VW w odniesieniu do Passata (nie będzie następnej generacji sedana).

Osobiście mam w posiadaniu od 2017 Renault Megane 4 Grand Coupe (nazywany małym Talismanem). Najbogatsza wersja więc upchane pełno elektroniki. Przebieg ponad 100k. Poza wymianą części zgodnie z harmonogramem w ASO nigdy nie odwiedził warsztatu.

Uważam go za jened z najpiękniejszych aut dostępnych dla zwykłego Kowalskiego. Ehhh teraz tylko SUV... (,)

#motoryzacja #samochody #ciekawostki
Caracas - Kolejny producent kończy pewnien etap historii.

Talisman znika z rynku (wc...

źródło: comment_163385549405ntXtYiDqmMQ8uTJpIgn8.jpg

Pobierz
  • 49
@Caracas: tylko, że akurat talisman od początku zyskał miano nowej laguny 2. Jakość wykonania tego samochodu w porówaniu do jego ceny to był absurd. Walki z usterkami pojazdów wyjeżdżających już z fabryki, oraz kopanina z polskimi dealerami marki renault oraz przepychanki z serwisami ASO odnośnie talismana to już niezły filmozbiór na youtubie oraz setki stron na forach tematycznych...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Singularity00: Niby tak chociaż mam jednego sąsiada, którego dobrze znam i to jedyna osoba o jakiej mogę powiedzieć, że jest naprawdę bogaty. Ma firmę i zatrudnia ponad 1100 osób. Jedną z największych w Polsce w danej wąskiej dziedzinie sprzętu dla małych dzieci. Ubiera się skromnie i naprawdę zajebisty z niego facet. Jednak jeżeli chodzi o samochody a naliczyłem ich 11 to wszystkie są sedan - limuzyna.

Od Mercedesa S do Audi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Caracas: no i prawidłowo, sedany sprzedawały się głównie jako flotówki w których jedyne co było wożone w bagażniku to skrobaczka do szyb i gaśnica.
Ani to ładne ani funkcjonalne, liftbacki typu arteon lub stinger jeszcze zrozumiem, przynajmniej można włożyć i wyjąć walizkę bez kombinowania
Talisman jest doskonałym przykładem że kombii wygląda lepiej niż sedan
Sam jeżdżę kombii i nie rozumiem co kieruje ludźmi przy zakupie sedanów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Uważam go za jened z najpiękniejszych aut dostępnych dla zwykłego Kowalskiego.


@bigger: to zerknij na Kia Stinger, Talisman w roku premiery może i wnosił jakiś powiew świeżości do segmentu zdominowanego przez Passata czy Octavię ale teraz jest mnóstwo innych ciekawszych aut, zaczynając od francuskiego Peugeota 508 a na Koreańskich i Japońskich markach kończąc
@Caracas to niestety zaczyna być ogólny trend w motoryzacji. Wszedłem ostatnio na amerykańską stronę Forda i w kategorii "cars" jest tylko mustang. Reszta to crossovery, suvy i pickupy. Nie ma już focusa ani fusiona (czyli odpowiednika Mondeo). W Europie też już nie ma focusa ani fiesty, mondeo lada moment również zniknie.

Passat w kombi pewnie zostaje, bo to wół roboczy ciągle doceniany przez wielu przedsiębiorców. Natomiast kończy się czas kiedy ludzie chcieli