Wpis z mikrobloga

@Damasweger: Daj Pan spokój. Mam samochód z silnikiem VW 1.6 MPI.

Kiedyś wyskoczył mi w samochodzie błąd Check Engine oraz awaria systemu ABS, dodatkowo jeden z wentylatorów przy chłodnicy się nie kręcił. Dawno temu kupiłem temu sobie czytnik OBD za 19 zł na Allegro - myslę skorzystam. Zainstalowałem na telefonie aplikacje, sprawdzam.

1) Check Engine - sonda lambda - uwalony przewód - bardzo częsta awaria - nic wymagającego nagłej interwencji mechanika.
Naprawiałem auto w wielu serwisach, w każdym tak samo. Poza tym mam znajomego mechanika, który ma worek starych części i pokazuje ludziom "paaanie, patrz pan jakie pan zużyte miał, dobrze że


@Damasweger: z corlawpdi, jak znajdowałeś te serwisy? Bo ja auta nie zostawię nigdzie gdzie nie ma przynajmniej 4,5 gwiazdki i 1000 opinii na Google. Jeszcze mi się nie zdarzyło nie dostać faktury z rozpisanym wszystkim co było robione i zawsze
Oddałem do mechanika, który zadzwonił z tydzień później, że auto jest do odebrania, ale najlepiej, gdybym je odebrał lawetą. XD


@kidzior: co było dalej ? mocna historia
Mnie raz ch. podkusił, żeby w warsztacie, który zajmuje się głównie oponami i drobną mechaniką, przy okazji wymiany opon właśnie, zlecić wymianę oleju + filtrów.

Olej i filtry przywiozłem ze sobą, mówią spoko, wymienimy.
Finalnie wymienili olej i filtr oleju, bo jak twierdzili, pozostałe filtry (powietrza, kabinowy i paliwa) W OGÓLE nie pasują i na bank kupiłem złe, a następnym razem żebym najlepiej sam nie kupował nic, bo #!$%@? się znam.

Oczywiście
@Damasweger: Umawialiscie sie na 1400zł to jest 1400zł, to ze oni sobie wygenerowali dodatkowe koszty robiac nadprogramowe naprawy i wyszlo 2500 to juz ich sprawa. Powiedz, ze chcesz zlecenie naprawy i fakture to obsraja zbroje i nagle wyjdzie, ze tylko 1400 do zapłaty, a reszta to był doliczony napiwek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Damasweger: Daj znac po odbiorze. Ciekawe co tam wyskoczyło ale ta kwota… chyba ze tam rozrząd w takim miejscu ze trzeba było z motorem wyjeżdżać xd jaki to silnik? Nie pytałeś przed oddaniem o koszta wymiany rozrządu? Taki protoplastą zawsze najlepiej zapytać przed ile za sama robotę a części kupić samodzielnie
@Namyslaw
Ja sie kiedys nacialem na filtry paliwa- teraz jak jade do mechanika to ten ostatni sam wybiera( ͡° ʖ̯ ͡°)
Bo z oleju,powietrza i kabiny nigdy problemow,wiele aut i kilku specow.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Cycor: 8 lat latałem do tych samych mechaników z 2 samochodami. Trochę na mnie zarobili, jako że sam nie podejmuje się niczego więcej niż wymiana filtrów i żarówek. Zaczęło się od tego, że nie byli w stanie ustalić co stało się z moim autem i kazali jechać do specjalistycznego serwisu, żeby nie nawymieniać mi części bez sensu, bo powodów mogło być kilka. Nie wzięli za to nawet złotówki. Potem też niejednokrotnie