Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 536
Dziewczynka na tym dość znanym już zdjęciu trzyma misia. Na czapce jest napis "kapitan miś". Pewnie dostała go od funkcjonariusza straży granicznej. Być może tego samego który wywiózł ją później na granicę do lasu, żeby miała się do czego przytulać gdy będzie spała pod drzewem w temperaturze 4 stopni.

Tak wiem, to nie są uchodźcy, ale emigranci ekonomiczni. Tak wiem, nie powinni być wpuszczani na terytorium Polski. Mogę się nawet zgodzić z tym że koczujący po białoruskiej stronie nie są 'problemem' władz Polski.
Ale ci ludzie przekroczyli już granicę poprzez nieudolność służb, które tej granicy pilnować mają. Czemu nie dać im dachu nad głową w jakimś przeznaczonym ku temu ośrodku?
I zanim jakiś oszołom wyleci z wyświechtanymi hasełkami typu "po co się tu nielegalnie, podkreślam NIELEGALNIE, wpychali??? ", to nawet jak miało to miejsce z winy rodziców tego dziecka, czemu to dziecko ma cierpieć? Szczególnie że nie wiemy do końca jaką grę prowadzi Łukaszenko i czy na przykład nie okłamał ich wizją 'otwartych granic'.
Ilu z nas żyjąc w biednym, zniszczonym wojną kraju nie zdecydowałoby się na desperacki krok odmiany losu. Szczególnie na "zaproszenie" władz.

To również pokazuje jaki jest naprawdę cel stanu wyjątkowego. Władza boi się nagrań dokonanych przez dziennikarzy prezentujących co tam tak naprawdę się dzieje i reakcji elektoratu na płacz dzieci, wypychanych siłą za płot.

Niezależnie od tego czy celem Łukaszenki/Putina jest zdestabilizowanie sytuacji w kraju, czy pomocy PiSowi w umocnieniu władzy, to jedno mu się na pewno udało. Przestajemy być krajem cywilizowanym z takim podejściem do spraw humanitarnych.

#bekazpisu #bialorus
Jabby - Dziewczynka na tym dość znanym już zdjęciu trzyma misia. Na czapce jest napis...

źródło: comment_1633171869oHnOLmzefyvZzo9qxaLI7i.jpg

Pobierz
  • 227
  • Odpowiedz
To jest uczciwa taktyka i zaruzcam to opcji prorsyjskiej , bo jeżeli ktos optuje za wpsolpraca z Rosja i zniesieniem sankcji bo róznice historyczne z Ukriana, a te na lini PL RUS mu nie przeszkadzaja to jest hipokryta i nalezy to wskazywac.


@szurszur: Nie nie jest. Nie uczciwe jest wiązanie tych dwóch spraw. A w ogóle obelgą jest zarzucenia Polakom i polskiemu rządowi że ignoruje rosyjskiej fałszerstwa historyczne. Właśnie rozsiewając taką
  • Odpowiedz
Mam córkę w jej wieku. I sam jestem na emigracji. I wierzcie mi ze jak się ma dziecko w domu trochę zmienia optykę. I szczerze jak bym musiał gnać przez las by uratować swoją córkę od biedy czy religijnych fanatyków to bym to robił.
  • Odpowiedz
Nie nie jest. Nie uczciwe jest wiązanie tych dwóch spraw.


@marcelus: Jest uczciwe gdy tyczy to osób, ktore proponuja znoszenie sankcji wobec Rosji i polepszenie z nia stosunków ignorujac kwestie hisotryczne gdy za te kwestie chca zrywac stosunku z Ukraina.

A w ogóle obelgą jest zarzucenia Polakom i polskiemu rządowi że ignoruje rosyjskiej fałszerstwa historyczne.


@marcelus: Jakim Polakom to zarzucałem? Prorosyjskim trolom rozsiewajacym antyposlka propagande.
Czy rzadowi przypisywąłem ignorowanie rosyjskich
  • Odpowiedz
@Jabby: zamiast marudzić, że jej misia dali i wyrzucili "za drzwi", to się ciesz, że do nich nie strzelali, jak się pchali przez granicę w niewłaściwym miejscu
  • Odpowiedz
Czemu nie dać im dachu nad głową w jakimś przeznaczonym ku temu ośrodku?

I zanim jakiś oszołom wyleci z wyświechtanymi hasełkami typu "po co się tu nielegalnie, podkreślam NIELEGALNIE, wpychali??? ", to nawet jak miało to miejsce z winy rodziców tego dziecka, czemu to dziecko ma cierpieć? Szczególnie że nie wiemy do końca jaką grę prowadzi Łukaszenko i czy na przykład nie okłamał ich wizją 'otwartych granic'.


@Jabby: Śpieszę z odpowiedzią
  • Odpowiedz
lOl to w takim razie dlaczego wyskoczyles do mnie z takim nerwowym atakiem skoro jednak napisąłem prawde?


@szurszur: Bo nie napisałeś prawdy kolego. Prawdą jest że nie mamy do czynienia z uchodźcami tylko z falą imigracji ekonomicznej. I prawdą jest że nikt nie przyjmował od większości wniosków o azyl bo słusznie zawracani są do Białorusi.

Rozumiesz?

Prawdą jest że nie przeprowadzono procedury uchodźczej

Prawdą jest że nie są to uchodźcy

Twoje
  • Odpowiedz
Bo nie napisałeś prawdy kolego.


@marcelus: Zacytuj tę nieprawde.

Twoje kłamstwo polegało na tym, że brak procedury nie przesądza o tym czy ktoś jest imigrantem ekonomicznym czy uchodźcą


@marcelus: Bo nie przesadza. Od tego sa odpowiednie organy. Sam fakt dostania sie przez Białoruś nie jest równoznaczny z byciem imigrantem ekonomicznym. Pewnosci, że wszyscy sa takimi nie można miec bez przeprowadzanai procedury. Kto twierdzi inaczej kłamie. Polska przyjmowała i dawała azyl
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Jabby: rodzice tej dziewczynki zapewnili nocleg pod drzewem, a nie straż graniczna. Nielegalni imigranci to bandyci, a jeśli wloką ze sobą dzieci to nie wiem czy z głupoty czy dla propagandy.
  • Odpowiedz