Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 536
Dziewczynka na tym dość znanym już zdjęciu trzyma misia. Na czapce jest napis "kapitan miś". Pewnie dostała go od funkcjonariusza straży granicznej. Być może tego samego który wywiózł ją później na granicę do lasu, żeby miała się do czego przytulać gdy będzie spała pod drzewem w temperaturze 4 stopni.

Tak wiem, to nie są uchodźcy, ale emigranci ekonomiczni. Tak wiem, nie powinni być wpuszczani na terytorium Polski. Mogę się nawet zgodzić z tym że koczujący po białoruskiej stronie nie są 'problemem' władz Polski.
Ale ci ludzie przekroczyli już granicę poprzez nieudolność służb, które tej granicy pilnować mają. Czemu nie dać im dachu nad głową w jakimś przeznaczonym ku temu ośrodku?
I zanim jakiś oszołom wyleci z wyświechtanymi hasełkami typu "po co się tu nielegalnie, podkreślam NIELEGALNIE, wpychali??? ", to nawet jak miało to miejsce z winy rodziców tego dziecka, czemu to dziecko ma cierpieć? Szczególnie że nie wiemy do końca jaką grę prowadzi Łukaszenko i czy na przykład nie okłamał ich wizją 'otwartych granic'.
Ilu z nas żyjąc w biednym, zniszczonym wojną kraju nie zdecydowałoby się na desperacki krok odmiany losu. Szczególnie na "zaproszenie" władz.

To również pokazuje jaki jest naprawdę cel stanu wyjątkowego. Władza boi się nagrań dokonanych przez dziennikarzy prezentujących co tam tak naprawdę się dzieje i reakcji elektoratu na płacz dzieci, wypychanych siłą za płot.

Niezależnie od tego czy celem Łukaszenki/Putina jest zdestabilizowanie sytuacji w kraju, czy pomocy PiSowi w umocnieniu władzy, to jedno mu się na pewno udało. Przestajemy być krajem cywilizowanym z takim podejściem do spraw humanitarnych.

#bekazpisu #bialorus
Jabby - Dziewczynka na tym dość znanym już zdjęciu trzyma misia. Na czapce jest napis...

źródło: comment_1633171869oHnOLmzefyvZzo9qxaLI7i.jpg

Pobierz
  • 227
  • Odpowiedz
tego nie wiemy - nie przeprowadzono procedury, która mogłaby to stwierdzić. Wbrew powszechnemu w internecie przekonaniu nie jest wymagana otwarta wojna aby ktoś był uchodźca. W Czeczeni wojny nie ma od lat, a ich najwiecej dostaje azyl w Polsce.


@szurszur: Oczywiście, że to wiemy. Na Białorusi nie ma wojny, więc nie uciekają przed wojną. Jeśli nie ma wojny, to co to za uchodźcy? xDD

Uchodźca (ang. refugee, niem. Flüchtling, ros. беженец,
  • Odpowiedz
@niepopularna_opinia: Nie znam ich motywacji, ale polskie słuzby twierdziły, że dzieciom podawane sa neizbezpieczne i silne środki. Nawet wysyłano sms z ostrzeżeniem aby ich nie przyjmowąc.
Inna sprawa, że nic nie musi im sie dziac, a i tak maja prawo do składania wniosków o azyl;. To co zdaje sie sugerujesz, że moga to robić tylko w pierwszym bezpiecznym kraju to internetowy fejk.
Polska przyjmuje uchodzców z krajów Afryki, ktorzy przebywaja nawet
  • Odpowiedz
Rozsiewasz narracje łukaszenki i zostałes na tym złapany.


@szurszur: No super. Z twoich ust to jak komplement.

Przecież ty wielokrotnie pomniejszałeś zbrodnie UPA i umniejszałeś jego jej kult na Ukrainie i ilość przekłamań propagowanych przez władze w Kijowie z ichnim IPN na czele. Używałeś też bałamutnej metody, tak jak teraz, porównywania z polityką historyczną Moskwy i reakcjami na nią w Polsce. Od tamtej pory uważam się za upka
  • Odpowiedz
@marcelus: skoro robiłem to wielokrotnie to czemu nigdy o tym nie napisales o razu? Zawsze tylko wyskakujesz z zaruztem, że rzekomo to roibłem, ale bez dowodów. Wskaz mi 3 przykłady gdzie napisąłem nieprawde.
PS. Dobrze, że sie przynałes do porażki w łownym temacie tej dyskusji.
  • Odpowiedz
@Jabby: Tu nie chodzi o to dziecko, tylko o chmare ludzi, ktora przyjdzie po nim, jesli sie je wpusci. Inne kraje nie wtracaja sie w sytuacje na granicy polsko-bialoruskiej, bo rozumieja jak dziala swiat. Nikomu nie jest w smak cierpienie tych ludzi, ale politycy analizuja piec ruchow do przodu, a nie tylko nastepny ruch. Zauwazylem, ze lewica ma tendencje do mowienia o krotkoterminowych skutkach dla jednej grupy spolecznej, ignorujac dlugoterminowe skutki
  • Odpowiedz
@marcelus: Na dodatek kiedys zdaje sie twierdziłes, ze nigdy nie krytykowlaem Wjatorywcza czy kultu UPA i ja wrzuciłem własne wpis przeczace temu wiec po prostu znowu kłamiesz.
jedynie nie podzielam promoskiewskiej narracji i z tego powodu manipulujeszp ryzpisujac mi bzdurne zarzuty.
  • Odpowiedz
PS. Dobrze, że sie przynałes do porażki w łownym temacie tej dyskusji.


@szurszur: porażki? dla ciebie każda wymiana zdań to jakaś walka w której są przegani i zwycięzcy? Ty jesteś jakimś dzieciakiem czy po prostu #!$%@??

Zawsze tylko wyskakujesz z zaruztem, że rzekomo to roibłem


Bo mi się nie chciało i bawiło twoje święte oburzenie "udofodnij, zalinkuj trzy wypowiedzi". No i też nie zawsze mam ochotę gadać z kimś kto umniejsza
  • Odpowiedz
@Jabby: #!$%@? na dzieci i resztę tych debili którzy stoją na granicy bo sami się w to wpakowali nie obeszło by mnie nawet jakby ich wszystkich rozstrzelali z tymi bachorami włącznie
  • Odpowiedz
porażki? dla ciebie każda wymiana zdań to jakaś walka w której są przegani i zwycięzcy? Ty jesteś jakimś dzieciakiem czy po prostu #!$%@??


@marcelus: Zaatakowąłes mnie inwektywami, a potem okazało się, że jednak miałem racje. Nazwanie tego Twoją porązka to stwierdzenie faktu. To Ty sposobem dyskusji sprowadziłeś to do takiej kalsyfikacji. Kto jest dizeciakiem to widac po poziomie wpisów, Twoje same inwektywy, unikanie dyskusji na temat tylko jakies wygibasy.

Bo mi
  • Odpowiedz
unikanie dyskusji na temat tylko jakies wygibasy.


@szurszur: nie unikam dyskusji tylko jasno napisałem gdzie się mylisz i jak wygląda sytuacja moim zdaniem. Nie chce mi się powtarzać.

To tak jakbym zarzucił Tobie bronienie pedofilii, ale bez poakzania przykładu na to. Żenujaca zagrywka.


No cóż twój problem. Ja ślędzę twoją aktywność od dawna i jesteś aktywny w tych tematach. Twoja narracja jest taka żeby umniejszać znaczenie banderyzmu na współczesnej Ukrainie. Stosujesz
  • Odpowiedz
nie unikam dyskusji tylko jasno napisałem gdzie się mylisz i jak wygląda sytuacja moim zdaniem


@marcelus: xd niczego takiego nie napisąłes a nawet przyznałes, że tak jak napisałem procedury sprawdzajacej czy sa uchodzcami nie przeprowadzono.
A te wywody na inne tematy to nie były na tmeat, iwec mało mnie obhcodzi co tam pisałes. Zreszta nawet je na bierzaco orałem i uciekałes od swoich tez po każdym zapytaniu o szczególy.

Ja ślędzę
  • Odpowiedz