Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 536
Dziewczynka na tym dość znanym już zdjęciu trzyma misia. Na czapce jest napis "kapitan miś". Pewnie dostała go od funkcjonariusza straży granicznej. Być może tego samego który wywiózł ją później na granicę do lasu, żeby miała się do czego przytulać gdy będzie spała pod drzewem w temperaturze 4 stopni.

Tak wiem, to nie są uchodźcy, ale emigranci ekonomiczni. Tak wiem, nie powinni być wpuszczani na terytorium Polski. Mogę się nawet zgodzić z tym że koczujący po białoruskiej stronie nie są 'problemem' władz Polski.
Ale ci ludzie przekroczyli już granicę poprzez nieudolność służb, które tej granicy pilnować mają. Czemu nie dać im dachu nad głową w jakimś przeznaczonym ku temu ośrodku?
I zanim jakiś oszołom wyleci z wyświechtanymi hasełkami typu "po co się tu nielegalnie, podkreślam NIELEGALNIE, wpychali??? ", to nawet jak miało to miejsce z winy rodziców tego dziecka, czemu to dziecko ma cierpieć? Szczególnie że nie wiemy do końca jaką grę prowadzi Łukaszenko i czy na przykład nie okłamał ich wizją 'otwartych granic'.
Ilu z nas żyjąc w biednym, zniszczonym wojną kraju nie zdecydowałoby się na desperacki krok odmiany losu. Szczególnie na "zaproszenie" władz.

To również pokazuje jaki jest naprawdę cel stanu wyjątkowego. Władza boi się nagrań dokonanych przez dziennikarzy prezentujących co tam tak naprawdę się dzieje i reakcji elektoratu na płacz dzieci, wypychanych siłą za płot.

Niezależnie od tego czy celem Łukaszenki/Putina jest zdestabilizowanie sytuacji w kraju, czy pomocy PiSowi w umocnieniu władzy, to jedno mu się na pewno udało. Przestajemy być krajem cywilizowanym z takim podejściem do spraw humanitarnych.

#bekazpisu #bialorus
Jabby - Dziewczynka na tym dość znanym już zdjęciu trzyma misia. Na czapce jest napis...

źródło: comment_1633171869oHnOLmzefyvZzo9qxaLI7i.jpg

Pobierz
  • 227
  • Odpowiedz
@szurszur Jezu człowieku ty #!$%@? takie głupoty że szkoda klawiatury żeby je wyjaśniać. Zrozum że służby nie mają obowiązku każdego kto łamie prawo przekraczając nielegalnie polskiej granicy przykrywać kocykiem i dawać kakaoko.

Jeśli ktoś jest uchodźca do udają się do najbliższego bezpiecznego kraju. Ci ludzie nie są uchodźcami bo jako pochodzący z bliskiego wschodu przedostają się do Polski z Białorusi. Uchodźca to jest osobą której zagraża niebezpiecznestwo z samego faktu przebywania na
  • Odpowiedz
czemu nie dać im dachu nad głową w jakimś przeznaczonym ku temu ośrodku?


@Jabby: jestem za, pod warunkiem że ty i cała twoja rodzinka podpiszecie zobowiązanie, że pod rygorem bezwzględnego dożywocia będziecie utrzymywali ten ośrodek, w którym te osoby będą sobie przebywać. Wchodzisz w to?

nie są problemem władz Polski


W końcu zaczynasz coś rozumieć.
  • Odpowiedz
ezu człowieku ty #!$%@? takie głupoty że szkoda klawiatury żeby je wyjaśniać. Zrozum że służby nie mają obowiązku każdego kto łamie prawo przekraczając nielegalnie polskiej granicy przykrywać kocykiem i dawać kakaoko.


@marcelus: Ale to nie jest uwaga do tego co napisałem. Po prostu piszesz swoje jakieś mysli które nie odnoszą sie do tego co napisąłem. Dlatego tak boisz sie zacytowac moja wypowiedzi i wykaząc co jest nie tak.

Jeśli ktoś jest
  • Odpowiedz
@Jabby: skoro mozna wpuscic dzieci to i starcow, a to i kobiety, a skoro wpuszczamy 60 letnich to czemu nie 50 letnich xD
Ale trzeba byc dzbanem i pozytecznym idiota, by takie posty pisac xd
Najlepsze, ze takie dzbany jak OP sa pewnie najwiekszymi krytykami 500+
  • Odpowiedz
Zresztą gdyby to co napisąłeś było prawdą to w Polsce nie dostawaliby azylu imigrnaci z centralnej Afryki a dostają. Czyli znowu nie masz racji.


@szurszur: ty masz problemy z myśleniem, to jest zawsze decyzja państwa komu przyznaje a komu nie. Fakt, że osoba dostała się do Polski z kraju, w której jej nie grozi niebezpieczeństwo może być podstawą do nienadania statusu uchodźcy. To jedna rzecz.

To jest też oczywiste dla każdego
marcelus - > Zresztą gdyby to co napisąłeś było prawdą to w Polsce nie dostawaliby az...

źródło: comment_1633186409LvhBnJ4lytYZaMIzPaBq9J.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Onsitorius:
Ważne żeby zabijać w sobie polaka, ale wszyscy wiemy, że jest to potwór okropny który odradza się niczym feniks co jakiś czas w śmietniku pod zlewem. Nie mamy wpływu na to gdzie się urodziliśmy ale ważne co robimy dalej.
  • Odpowiedz
Fakt, że osoba dostała się do Polski z kraju, w której jej nie grozi niebezpieczeństwo może być podstawą do nienadania statusu uchodźcy. To jedna rzecz.


@marcelus: Ale to nadal nie na temat tego co ja pisałem. Twierdze, że nie przeprowadzono takiej procedury i nie odnosisz sie do teog lejac wode.
Inna sprawa na ile im nie grozi niebezpieczenstow skoro polska storna twierdzi, ze Białorusini podaja dzieciom silne zagrażajace im srodki. Czyli
  • Odpowiedz
@Jabby:

polski rząd: okej przyjmujemy dzieci

lewicowe trolle putina po tygodniu: ale jak to dziecko nie może się wychowywać bez matki, zostanie sierotą, nieee, wpuśccie i matki

polski rząd: okej, wpuszczamy kobiety z dziećmi

lewicowe trolle putina po tygodniu: nie no ale ojciec też jest ważny, wpuszczajcie też mężczyzn
  • Odpowiedz