Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 536
Dziewczynka na tym dość znanym już zdjęciu trzyma misia. Na czapce jest napis "kapitan miś". Pewnie dostała go od funkcjonariusza straży granicznej. Być może tego samego który wywiózł ją później na granicę do lasu, żeby miała się do czego przytulać gdy będzie spała pod drzewem w temperaturze 4 stopni.

Tak wiem, to nie są uchodźcy, ale emigranci ekonomiczni. Tak wiem, nie powinni być wpuszczani na terytorium Polski. Mogę się nawet zgodzić z tym że koczujący po białoruskiej stronie nie są 'problemem' władz Polski.
Ale ci ludzie przekroczyli już granicę poprzez nieudolność służb, które tej granicy pilnować mają. Czemu nie dać im dachu nad głową w jakimś przeznaczonym ku temu ośrodku?
I zanim jakiś oszołom wyleci z wyświechtanymi hasełkami typu "po co się tu nielegalnie, podkreślam NIELEGALNIE, wpychali??? ", to nawet jak miało to miejsce z winy rodziców tego dziecka, czemu to dziecko ma cierpieć? Szczególnie że nie wiemy do końca jaką grę prowadzi Łukaszenko i czy na przykład nie okłamał ich wizją 'otwartych granic'.
Ilu z nas żyjąc w biednym, zniszczonym wojną kraju nie zdecydowałoby się na desperacki krok odmiany losu. Szczególnie na "zaproszenie" władz.

To również pokazuje jaki jest naprawdę cel stanu wyjątkowego. Władza boi się nagrań dokonanych przez dziennikarzy prezentujących co tam tak naprawdę się dzieje i reakcji elektoratu na płacz dzieci, wypychanych siłą za płot.

Niezależnie od tego czy celem Łukaszenki/Putina jest zdestabilizowanie sytuacji w kraju, czy pomocy PiSowi w umocnieniu władzy, to jedno mu się na pewno udało. Przestajemy być krajem cywilizowanym z takim podejściem do spraw humanitarnych.

#bekazpisu #bialorus
Jabby - Dziewczynka na tym dość znanym już zdjęciu trzyma misia. Na czapce jest napis...

źródło: comment_1633171869oHnOLmzefyvZzo9qxaLI7i.jpg

Pobierz
  • 227
  • Odpowiedz
@Jabby: Oczywiście, jak najbardziej. Przyjmujmy wszystkich. Pobudujmy im ładne ośrodki, zapewnijmy utrzymanie, godne warunki, rozrywkę, może jakieś świadczenia socjalne? Bo czemu nie? Przecież stać nas. Przecież ich dobro jest najważniejsze. Przecież polak robak ich utrzyma. Da mu się najwyżej kolejny podatek do zapłacenia.
Potem przyjadą kolejni, kolejni, a my będziemy łożyć na kolejną grupę nierobów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jabby: Czemu nie wpuścić biednego dziecka z tego ckliwego zdjęcia?
Czemu nie matki, w końcu dziecko powinno być z matką?
Jak jest ojciec to już cała rodzina więc on też powinien zostać wpuszczony.
Co z jego czy matki braćmi, siostrami? Też wpuśćmy.
Powtórz tak X razy i już nie masz problemu na granicy a w
  • Odpowiedz
@Jabby: Czy wiecie, że większość nie chce prosić o azyl w Polsce oni chcą do Niemiec i wiedza, że jak podpiszą w PL to ich z Niemiec deportują to co mają zrobić zamknąć ich w więzieniu ? To nie są osoby niepoczytalne! Mogą iść na granice i poprosić normalną procedura i napewno dostaną pomoc ale oni tak naprawdę chcą do Niemiec i tyle ale łykacie bo po co myśleć
  • Odpowiedz
@Kskskkdkdkk: analiza lvl. ekspert XDDDD To polexit czy "rozwalanie od środka"? Piękny fikołek, taki z przytupem, nie wiem, chodzisz może do grupy Pszczółki w lokalnym przedszkolu? Bo generalnie to propagandę Baćki i Putina 1:1 powtarzają tacy znani pisowcy jak posłanka Jachira czy inne Budki i Szczerby xD Nie kompromituj się, mordo bo się zadławię kartoflem.
  • Odpowiedz
Czemu nie dać im dachu nad głową w jakimś przeznaczonym ku temu ośrodku?


@Jabby: Czemu mamy im dać ten dach nad głową? Średni Kowalski w naszym kraju musi brać kredyt na całe życie, żeby kupić sobie mieszkanie w bloku z płyty, a my mamy dawać schronienie jakimś obcym ludziom z krajów, które są tysiące km od nas? Podczas tej podróży na granicę Polski minęli minimum 2-3 kraje bez wojny, w
  • Odpowiedz
@27er za tyle pieniędzy co zapłacili prawdopodobnie za przeloty itp mogliby wymyślę lepszy sposób tym bardziej z dziecmii i nie pisz już do mnie bo oglądam mma
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska:
Polacy #!$%@? za lepszym zyciem w 2 mln, a lacznie juz 10 mln. Po drugie, ja wcale nie jestem za przyjmowaniem kogokolwiek, ale w wielu z tych panstw jest wojna.
  • Odpowiedz
@Jabby: Nie wiem czemu tak trudno jest wam zrozumieć, że ludzie z krajów owładniętych od zawsze lokalnymi wojnami nie są tacy sami jak ludzie z krajów rozwiniętych, które wojny nie widziały od 80 lat.

Nie można stosować wobec nich takich sam norm i traktować tak samo - choćby dlatego, że wojna zmienia podejście do moralności ponieważ ten kto podczas wojny okazuje empatię i ma rozterki etyczne - umiera. Więc takie
  • Odpowiedz