Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 536
Dziewczynka na tym dość znanym już zdjęciu trzyma misia. Na czapce jest napis "kapitan miś". Pewnie dostała go od funkcjonariusza straży granicznej. Być może tego samego który wywiózł ją później na granicę do lasu, żeby miała się do czego przytulać gdy będzie spała pod drzewem w temperaturze 4 stopni.

Tak wiem, to nie są uchodźcy, ale emigranci ekonomiczni. Tak wiem, nie powinni być wpuszczani na terytorium Polski. Mogę się nawet zgodzić z tym że koczujący po białoruskiej stronie nie są 'problemem' władz Polski.
Ale ci ludzie przekroczyli już granicę poprzez nieudolność służb, które tej granicy pilnować mają. Czemu nie dać im dachu nad głową w jakimś przeznaczonym ku temu ośrodku?
I zanim jakiś oszołom wyleci z wyświechtanymi hasełkami typu "po co się tu nielegalnie, podkreślam NIELEGALNIE, wpychali??? ", to nawet jak miało to miejsce z winy rodziców tego dziecka, czemu to dziecko ma cierpieć? Szczególnie że nie wiemy do końca jaką grę prowadzi Łukaszenko i czy na przykład nie okłamał ich wizją 'otwartych granic'.
Ilu z nas żyjąc w biednym, zniszczonym wojną kraju nie zdecydowałoby się na desperacki krok odmiany losu. Szczególnie na "zaproszenie" władz.

To również pokazuje jaki jest naprawdę cel stanu wyjątkowego. Władza boi się nagrań dokonanych przez dziennikarzy prezentujących co tam tak naprawdę się dzieje i reakcji elektoratu na płacz dzieci, wypychanych siłą za płot.

Niezależnie od tego czy celem Łukaszenki/Putina jest zdestabilizowanie sytuacji w kraju, czy pomocy PiSowi w umocnieniu władzy, to jedno mu się na pewno udało. Przestajemy być krajem cywilizowanym z takim podejściem do spraw humanitarnych.

#bekazpisu #bialorus
Pobierz Jabby - Dziewczynka na tym dość znanym już zdjęciu trzyma misia. Na czapce jest napis...
źródło: comment_1633171869oHnOLmzefyvZzo9qxaLI7i.jpg
  • 227
@marcelus: Jesteś w stanie wykazac jakąkolwiek nieprawde w mojej wypowiedzi? Jak tak to pisz, jeżeli nie to daruj sobie wpisy zawierajac wyłacznie prostacki atak w typowym bolszewicko onucowym stylu, bo zaniżasz poziom na wykopie.
@DiscoKhan: Znowu jakby nasz rząd brał same dzieci to ja ci gwarantuje że konsulaty z Iraku itp. jawnie by oskarżały Polskę o zwyczajnie porywanie dzieci jak jakie Cygan

Barnevernet w sumie porywa i jakoś Norwegowie się specjalnie nie przejmują opinią polskich konsulatów.
@marcelus: Albo napiszesz co jest nieprawdziwego w tym co napisąłem w pierwszym poscie, albo przynajesz, że jestęs tchórzem i trolem, który pisze posty zawierajace wyłącznie ataki personalne, bo merytorcznie nie potrafi.
To własnie kacapskiej kapeli zależy na zniszczeniu merytorycznej dyskusji w sposób jaki prezentujesz.
Ale ci ludzie przekroczyli już granicę poprzez nieudolność służb, które tej granicy pilnować mają.


@Jabby: Pilnowanie kilkuset kilometrów granicy jest fizycznie niemożliwe gdy druga strona wspiera takie akcje. Ogarnij się.
@marcelus: Po pierwsze tu chodzi nie o Ukraine a Białoruś. Po drugie w niczym nie przeczy to temu co ja napisałem.Czyli przyznałes mi racje, nie jestes w stanie niczego mi zarzucic merytorycznie to prostacko atakujesz za pomoca inwektyw. Zacytuj moja wypowiedz dokładnie i dokładnie napisz co tam było nieprawdizwego, albo przyznajesz, że mam racje.
tzn na Białorusi


@marcelus: to nadal niczemu nie przeczy z mojego wpisu (bo niby w czym) . Inna sprawa, że jak ktos jest w białorusi to nadal może być uznany uchodzca bo Łukaszenka wymówił umowe z UE na podstawie ktorej przyjmowali z powrotem imigrantów złapanych w Polsce. Ale łatwo Cie orać.