Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 536
Dziewczynka na tym dość znanym już zdjęciu trzyma misia. Na czapce jest napis "kapitan miś". Pewnie dostała go od funkcjonariusza straży granicznej. Być może tego samego który wywiózł ją później na granicę do lasu, żeby miała się do czego przytulać gdy będzie spała pod drzewem w temperaturze 4 stopni.

Tak wiem, to nie są uchodźcy, ale emigranci ekonomiczni. Tak wiem, nie powinni być wpuszczani na terytorium Polski. Mogę się nawet zgodzić z tym że koczujący po białoruskiej stronie nie są 'problemem' władz Polski.
Ale ci ludzie przekroczyli już granicę poprzez nieudolność służb, które tej granicy pilnować mają. Czemu nie dać im dachu nad głową w jakimś przeznaczonym ku temu ośrodku?
I zanim jakiś oszołom wyleci z wyświechtanymi hasełkami typu "po co się tu nielegalnie, podkreślam NIELEGALNIE, wpychali??? ", to nawet jak miało to miejsce z winy rodziców tego dziecka, czemu to dziecko ma cierpieć? Szczególnie że nie wiemy do końca jaką grę prowadzi Łukaszenko i czy na przykład nie okłamał ich wizją 'otwartych granic'.
Ilu z nas żyjąc w biednym, zniszczonym wojną kraju nie zdecydowałoby się na desperacki krok odmiany losu. Szczególnie na "zaproszenie" władz.

To również pokazuje jaki jest naprawdę cel stanu wyjątkowego. Władza boi się nagrań dokonanych przez dziennikarzy prezentujących co tam tak naprawdę się dzieje i reakcji elektoratu na płacz dzieci, wypychanych siłą za płot.

Niezależnie od tego czy celem Łukaszenki/Putina jest zdestabilizowanie sytuacji w kraju, czy pomocy PiSowi w umocnieniu władzy, to jedno mu się na pewno udało. Przestajemy być krajem cywilizowanym z takim podejściem do spraw humanitarnych.

#bekazpisu #bialorus
Jabby - Dziewczynka na tym dość znanym już zdjęciu trzyma misia. Na czapce jest napis...

źródło: comment_1633171869oHnOLmzefyvZzo9qxaLI7i.jpg

Pobierz
  • 227
  • Odpowiedz
haha ładnie sie zakiwałeś.


@szurszur: xdd ty żyjesz w jakimś własnym świecie xddddd

Twierdze, że nie przeprowadzono takiej procedury i nie odnosisz sie do teog lejac wode.


A ja twierdzę, że ta procedura nie jest potrzebna. Tak jak nie potrzebuję procedury prawnej żeby stwierdzić że Krym został zajęty przez wojska rosyjskie. Czyli ty się zgadzasz z Putinem że to były zioleone ludziki???? łAdNiE SiĘ ZaKiWaŁeŚ
  • Odpowiedz
A ja twierdzę, że ta procedura nie jest potrzebna.


@marcelus: xd ale to nijak sie nie ma do mojego wpisu za ktory mnie atakowałes. Ja napisałem, że nie przeprowadozno procedury i ciagle tylko przyznajesz mi rację nie mogac wykazać, że jest inaczej.
To co sobie uważąsz mnie mało obchodzi tym bardziej, że nawet polskie słuzby twierdzą inaczej umieszczaja w osrodkach częśc imigrantów którzy wnosza o procedure azylową. Co nie napiszesz
  • Odpowiedz
@Jabby: ej, ponoć na Białorusi można łatwo prowadzić firmę. Skoro są tam legalnie to przecież mogą tam żyć. Ani wojny, ani głodu tam nie ma.
  • Odpowiedz
ma #!$%@?, tumanie. Tak nie przeprowadzono.


@marcelus: no widzisz czyli napisąłem prawde po co mnie obrażasz skoro to Ty sie zbłaźniłeś.

Ale nikt o zdrowych zmysłach nie musi czekać na taką procedurę żeby stwierdzić że nie mamy do czynienia z falą uchodźców.


@marcelus: To nie odnosi sie do tego co pisałem, ale zaprzeczasz tu oficjalnej lini polskich służb, która nadal te procedury stosuje.
Znowu bo zaprzeczyłęs zagrożeniu dla dizeci z
  • Odpowiedz
@Jabby: To jest Staszek. Staszek napadł na bank i zdążył uciec. Dlaczego nie mielibyśmy Staszkowi pozwolić zatrzymać tych pieniędzy? Przecież mu się udało, Staszek włożył sporo wysiłku w ten skok. Kupa wyrzeczeń, a teraz Staszka chcą sądzić, do więzienia kierować, i nawet pieniądze mu chyba zabiorą. Ale Staszek starał się i ma 4 dzieci, kto się nimi zaopiekuje? Staszka dzieci będą głodować, proponuję zbiórkę na dzieci Staszka( ͡° ͜ʖ
SonGocha99 - @Jabby: To jest Staszek. Staszek napadł na bank i zdążył uciec. Dlaczego...

źródło: comment_1633188560CCUyMVuYh84DUbSQGVPbRN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Jabby: Nie chce tych cyganów w moim kraju. Przez nich będzie smród i bieda. Nie jesteśmy wystarczająco bogaci ani silni żeby przyjąć i wyedukować tych ludzi. 50 % Polaków głosuje na PIS więc mamy wystarczająco dużo idiotów z którym się męczymy. A ja muszę wymienić klocki i tarcze w swoim samochodzie i niby jak mam na to zarobić jak przez nowe podatki stracę kolejne 100 zł z moich cotygodniowych 130zł odkładanych?
  • Odpowiedz
@Jabby: za cenę raportu o memach za 2.5mln i badania o płodności w Antylach, czy innej Somalii, można by pomóc 1000 takim dziewczynkom, a takich "inwestycji" naszych rządzących są setki
  • Odpowiedz
Ale ci ludzie przekroczyli już granicę poprzez nieudolność służb, które tej granicy pilnować mają. Czemu nie dać im dachu nad głową w jakimś przeznaczonym ku temu ośrodku?


@Jabby: nie troluj
  • Odpowiedz