Wpis z mikrobloga

Kiedy jeżdżę na rowerze w Amsterdamie w niepogodę widzę, że kierowcy zwalniają i omijają miejsca z których mogliby mnie ochlapać nawet kiedy ryzyko jest nikłe, minimalne - ale robią to bo szanują cyklistów. Raz rozmawiając usłyszałem wprost, że "tu się szanuje rowerzystów nie tylko kulturowo ale również dlatego, że dzięki wam jest więcej miejsca na drogach dla kierowców którzy muszą wybrać auto" ( ͡ ͜ʖ ͡)

Dziś pojechałem odwieźć parę książek do biblioteki. Rowerem, książki dobrze zapakowałem i heja, w drogę! Pada deszcz, są kałuże, wystarczy zwolnić i "nie wjechać na pełnej piź***e w wodę samochodem". Nie - każdy jedzie tak jakby mnie nie było, spychają mnie na studzienki, w koleiny, w kałuże, dwa razy ochlapany na odcinku 5km!

Czasem mam wrażenie, że urodzenie się w tym parszywym kraju wszechobecnej nienawiści do słabszych to jakaś kara ( ͡° ʖ̯ ͡°) Brzydzę się...

#polska #holandia #warszawa #amsterdam #rower #rowery #polskiedrogi #rakcontent
  • 64
@PanBulibu: zawsze mnie bawi te porównanie PL do NL -> przecież w 95% Holandia jest płaska jak naleśnik, 95% użytkowników rowerów ma koła 28", zasadniczo to mają wszędzie pierwszeństwo przed samochodem (na rondzie np), wzbudzane na ścieżce rowerowej światła, więc w większości nie trzeba się zatrzymywać, żeby przekroczyć oś jezdni, wszędzie są parkingi rowerowe i choć nie testowałem, to jestem niemal pewny, z samego południa na samą północ lub ze wschodu
@PanBulibu: to chlapią czy nie chlapią w tym Amsterdamie. Na początku piszesz że szanują rowerzystów a później że jak odwozisz książki to cię nie szanują. Może jeździj bez książek?
Kiedy jeżdżę na rowerze w Amsterdamie w niepogodę widzę, że kierowcy zwalniają i omijają miejsca z których mogliby mnie ochlapać nawet kiedy ryzyko jest nikłe, minimalne - ale robią to bo szanują cyklistów.


@PanBulibu: po 1 skoro tak ci źle to wypier... do holandii. Zabierz wszystkich kolegów.
po 2 rowerzyści kogokolwiek szanują? Albo jakiekolwiek zasady ruchu drogowego?
Wyprzedzić się nie da, a taki jełop jedzie środeczkiem "bo ma prawo" i robi
o ale również dlatego, że dzięki wam jest więcej miejsca na drogach dla kierowców którzy muszą wybrać auto"


@PanBulibu: tu jest taki zgrzyt, że w holandii to tak, w polandii z braku infrastruktury często to rowerzysta jest powodem sporego korka nawet na krajówce...