Wpis z mikrobloga

Cześć!
Prowadzę studio projektowania wnętrz we Wrocławiu. Czy kiedykolwiek korzystaliście z usług architekta wnętrz? Chętnie opowiem jak wygląda taka współpraca i oczywiście zapraszam do skorzystania z usług nie tylko stacjonarnie, ale i online na terenie całej Polski :)

facebook.com/heno.studio

#wnetrza #architekturawnetrz #remontujzwykopem #urzadzajzwykopem #wroclaw
zarzka - Cześć! 
Prowadzę studio projektowania wnętrz we Wrocławiu. Czy kiedykolwiek ...

źródło: comment_16329827923c1nINJdbheLOuZ4csWpfF.jpg

Pobierz
  • 100
  • Odpowiedz
@Drmscape2: ja miałem długie lata do czynienia z projektantami elektryki różnej maści, to jest na porządku dziennym, że projektanci dostają hajs albo inne atrakcje, fanty w zamian za wpisanie materiału danego producenta do projektu.
A jak chciałeś zamienić produkt X na Y to tylko za zgodą projektanta. Przykład? Budowa obwodnicy jednego z miast powiatowych, kilkaset opraw oświetleniowych do montażu, szybki kontakt projektanta z drugim dostawcą co dawał lepszą cenę, projektant,
  • Odpowiedz
@zarzka: Robicie też projekty pojedynczych pomieszczeń? Muszę przerobić małą łazienkę i ni cholery nic mi tam nie pasuje tak jak bym chciał to poukładać
  • Odpowiedz
  • 0
@MallaCzarna: Tak, czym wcześniej tym lepiej. Na pewno przed położeniem elektryki i hydrauliki, a nawet przed zbudowaniem ścianek działowych, bo często ich wymiary zależą od zabudowy meblarskiej i wielu innych czynników. Jeżeli jednak jest już po tym etapie to oczywiście się dostosowujemy do stanu istniejącego :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zarzka: wiesz, bo ja lubie kamienice i stary styl albo tzw. paryski - czyli stare pudełko ale meble nowe przetkane gdzieś antykami i dużo bibelotów tworzących nastrój. Chciałbym ten styl zaadaptować do wnętrz nowo budowanego domu, gdzie bryła to nowoczesna stodoła z połączeniem drewna, cegły. Ale jak to ma wyglądać? Nie wiem... na pewno nie zimny skandynwaski styl oszczedny w detalach
  • Odpowiedz
lodówka wolnostojąca jest większa i działa jednak nieco sprawniej. wiadomo że w małym zlewie nie da się umyć blachy od piekarnika. wiadomo że okno w kuchni się nie otworzy jeśli przed nim stoi duża ozdobna bateria.


@subiel: @zarzka o to to. U znajomych, co mają trójkę dzieci (więc potrzebują jak najwięcej przestrzeni potrzebują do chowania rzeczy) projektantka chciała dać lodówkę w zabudowie, w łazience lustro na ścianie zamiast szafki
  • Odpowiedz
@zarzka: Co prawda na drugim końcu Polski, ale korzystaliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni! Dostaliśmy bardzo ładny wizualnie projekt z wieloma małymi, ale ważnymi szczegółami ułatwiającymi życie (szafka na szczotkę do zamiatania FTW!).
Co do uwag o tym, że projekty są oderwane ode realiów technicznych - to zależy. Nasza architekt wnętrz była na budowie kilka razy, szczególnie przy pracach wykończeniowych i stolarskich. I wprowadziła kilka zmian, gdy były potrzebne, ale było
  • Odpowiedz
@subiel: u mojego różowego projektant przewidział jako dekorację i wykończenie ściany w kuchni, pokrycie jej betonem architektonicznym, dzieki czemu wszystko co kapnie na ścianę a nie jest czystą wodą, zostawia ślad, bo wnika w pory i nie da się tego umyć. Już nawet nie wspominam o ergonomii rozwiązań.
  • Odpowiedz
@zarzka: łazienka 3,5 metra kwadratowego i przedpokój koło 6 m2 (w tym dwie szafy wnękowe) w kamienicy z wysokimi sufitami. W przedpokoju do zrobienia podłoga (są kafle), ściany (jest jakiś vintage tynk strukturalny) i sensowny projekt tych szaf wnękowych. W łazience wszystko. Da się coś takiego zrobić poniżej 30k?
  • Odpowiedz