Wpis z mikrobloga

Cześć!
Prowadzę studio projektowania wnętrz we Wrocławiu. Czy kiedykolwiek korzystaliście z usług architekta wnętrz? Chętnie opowiem jak wygląda taka współpraca i oczywiście zapraszam do skorzystania z usług nie tylko stacjonarnie, ale i online na terenie całej Polski :)

facebook.com/heno.studio

#wnetrza #architekturawnetrz #remontujzwykopem #urzadzajzwykopem #wroclaw
zarzka - Cześć! 
Prowadzę studio projektowania wnętrz we Wrocławiu. Czy kiedykolwiek ...

źródło: comment_16329827923c1nINJdbheLOuZ4csWpfF.jpg

Pobierz
  • 100
  • Odpowiedz
@furcio: no niestety. ten zawód jest napchany bęcwałami. mam koleżankę, jeszcze z podstawówki. została projektantką wnętrz. odważnie ogarnia projekty mieszkań, domów, posesji, zajmuje się ogrodami itd itd itd. patrze na jej projekt ogrodu -> bez nawodnienia, bez chodników, podjazdów, bez niczego :D kawałek dróżki z kostką, ale bez elementów oporowych. "bo brzydkie". dom jednorodzinny, zaaranżowany ogród bez retencji wody. wtf, to nie projekt, to pocztówka. ot naćkała krzaków żeby ładnie na wizualizacji wyglądało. czemu w tej małej łazience wstawiłaś wannę wolnostojącą? "bo ładna i modne i się mieści". no super, faktycznie ładne te wanny. a jak planujesz posprzątać podłogę za nią? :D "eeee, przecież tam można jakiegoś wąskiego mopa użyć czy coś..."

są dobrzy projektanci, ale zazwyczaj robią uprawnienia i przechodzą do przemysłówki, przechodzą do większych firm, bo z wiedzą mają większe możliwości i dostają za to lepszą kasę. jest inny klient, mniej upierdliwy, bardziej techniczny.

podstawowe projekty przy odrobinie starań można ogarnąć inaczej. np max fliz zrobi wizualizację z płytkami. jest to odpłatne, ale kwota jest odejmowana później od faktury za płytki. robią to bardzo dobrze. ja posiłkowałem się bratem, który mi wklejał wyskalowane tekstury na zdjęcia pomieszczeń
  • Odpowiedz
  • 0
@zarzka bardzo ciekawy wątek, jestem właśnie na etapie rozglądania się za biurem projektowym, nigdy wcześniej nie korzystałam z takich usług i fajnie poczytać na co zwrócić uwagę. Szukam inspiracji i mam wrażenie że wszystkie projekty są na jedno kopyto :/ szaro-białe, czarno-białe czasem jakiś akcent drewniany, bardzo przygnębiające, zimne i ponure, może wydaje się luksusowe, ale nie chciałabym skończyć w domu, w którym wcale nie jest przytulnie. Czy wszyscy projektanci nagle
  • Odpowiedz
@Drmscape2: > Ekipę biorę z polecenia projektantki, w cenie nie ma nadzoru autorskiego, ale współpracowali już wielokrotnie, więc zakładam, że problemu z realizacją według projektu nie będzie.

to jest strasznie #!$%@? założenie, mam sąsiada architekta, który tyle razy przejechał się na "zaufanych" ekipach, że głowa mała

schemat jest z reguły taki sam - ekipa lub wykonawca dobrze się zapowiada, ma przyzwoite ceny i efekty są nawet bardziej niż zadowalające, ale wszystko się psuje w momencie, gdy zaczynają zbierać więcej klientów (z poleceń) i zaczynają brać więcej zleceń niż są w stanie
  • Odpowiedz
@zarzka nie dzięki, współpracowałam z takimi jak Ty dosyć długo, (technolog here) i każdy projekt dosłownie każdy trzeba było przerabiać czasem praktycznie w całości i zostawały jedynie kolory.
  • Odpowiedz
  • 1
@chupa: W głównej mierze to wynika z potrzeb i gustu Inwestorów. Sama chętnie używam kolorów we wnętrzach, ale większość klientów prosi właśnie o taki styl, o jakim piszesz. Może wynika to z mody, a może z zachowawczości, neutralne kolory i materiały rzadziej się nudzą :)
  • Odpowiedz
@zarzka: W jakim przedziale liczyć na wykończenie mieszkania 55 metrów wliczając w to całkowite wykończenie plus meble plus sprzet agd i że ekipa to wszystko wykona pod klucz?
  • Odpowiedz
@subiel: Pamiętam jak kuzynka studiująca architekture, opowiadała, ze ktoś zaprojektował na zajęciach piękny szklany wieżowiec.. Bez żadnego słupa w środku XD wszystko się opierało na zewnętrznych ścianach ze szkła xD
  • Odpowiedz
  • 0
@niko444: Przyjmuje się około 2000 zł/m2 wzwyż. Oczywiście jest to dość duże uogólnienie, bo wszystko zależy od jakości i ceny materiałów, sprzętów, mebli. Nawet same wyceny za podstawową pracę ekipy przy naszej ostatniej realizacji różniły się o 10-15 tys. zł.
  • Odpowiedz
@niko444: Pod klucz to bym liczył ponad 3000 zł/m2 jeśli ma być ze średniej jakości materiałów. Bliżej dwójki, jeśli materiały i urządzenia chcesz kupować w Leroy i innych tego typu marketach.
  • Odpowiedz
@zarzka: slyszalem ze ostatnio z meblami jest dramat, nawet ikea ma problem, i duzo osob sobie meble odpuszcza, na serio az tak zle i czy jest szansa ze niedlugo sie poprawi moze w nowym roku?
  • Odpowiedz
  • 0
@subiel: Co do strony na Facebooku oraz darmowego maila - zgadzam się, pracujemy nad tym, żeby to zmienić i mam nadzieję, że już niedługo się uda :) A jeżeli chodzi o treści - to wizualizacje i ładne zdjęcia „kupują” klientów, dlatego też tym reklamujemy się i my i większość firm projektujących wnętrza, aczkolwiek nie uważam, żeby były najważniejsze w procesie projektowym. Pomagają one wyobrazić sobie efekt końcowy, ale to dokumentacja
  • Odpowiedz
  • 0
@niko444: Zgadza się. Ikea ma spore braki na magazynach. Materiały budowlane też bardzo podrożały, niestety nie mam pojęcia kiedy się to poprawi.
  • Odpowiedz
@zarzka: jak projektujecie to wybieracie rzeczy, które są już na rynku (tzn. znacie asortyment sklepu xyz i na nim się opieracie), czy najpierw tworzysz jakiś projekt, a później szukasz tych rzeczy? W sklepach?
  • Odpowiedz