Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #bazydanych

Czy istnieje jakiś program który pozwala na przeszukanie bazy danych pod kątem frazy tak jak w idea java działa ctrl + shift +F ? Pracuję w projekcie w którym tabele nazywają się mniej więcej APRODUCTX, APRODUCTXLINE, APRODUCTXTYPE, APRODUCTXLINETYPE, APRODUCTXTYPELINE i tak dalej, w każdym powtarzają się wartości id, które w każdej tabeli znaczą coś zupełnie innego, każda tabela ma różne kolumny które też nazwane są bez sensu i trzeba co chwilę sprawdzać jakie atrybuty ma dana tabela.

Nigdy nie spotkałem się z takim narzędziem i nie przychodzi mi do głowy powód dla którego nie mogło powstać.
  • 6
  • Odpowiedz
@matka_boska_w_klapie: jeśli nie ma programów do tego, to będzie dosyć proste do napisania w sql. Wyciągasz z systemowych tabel listę tabel i robisz sobie jakiś kursor select id from tablename where id = x. Tylko wyników będzie miał tyle ile tabel. Chyba że chcesz po wszystkich kolumnach, to oprócz tablename musisz iterować po kolumnach i sobie zlozyc w where listę warunkow. Jak musisz notorycznie tego wyszukiwać to myślę że warto poświęcić
  • Odpowiedz