Wpis z mikrobloga

spotykam się z chłopakiem, który mi powiedział, że nie wie czy dobrze, że studiuje medycyne bo i tak informatyka zastąpi lekarzy (°° jak myślicie, faktycznie Al zastąpi dermatologów czy radiologów w ciągu 20 lat?

nie dość, że mnie wkurzył, to nawet informatyke nie studiuje na politechnice ale na uniwersytecie, kiedy zapytałam ile zna języków programowania: powiedział, że żadnego... wyśmiałam, go, że z takim podejsciem nie napisze zadnego programu który zastąpi chociaz ułamek lekarza i minka mu zbledła.

szok, zwłaszcza, że myślałam, że ma troche oleju w głowie a ja właśnie siadam do nauki bo ona chociaz ma efekty (ʘʘ)

#informatyka #studbaza #tinder #zwiazki #programowanie
jmuhha - spotykam się z chłopakiem, który mi powiedział, że nie wie czy dobrze, że st...

źródło: comment_16328086188Ak3bZAVjr8nPVWZZJ6I4X.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem

  • chlopak ma racje 32.3% (458)
  • ja mam racje 67.7% (962)

Oddanych głosów: 1420

  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jmuhha: jak chcesz mieć kasę teraz to programowanie. Jak chcesz w przyszłości to medycyna, ale jakaś chirurgia czy coś jak się boisz o przyszłość. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Programiści mają lepszy start z kasą ale sufit jest niżej, chyba że ktoś zostanie Billem Gatesem albo innym Januszem filipiakiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ark00: czy ja wiem czy sufit w it jest niżej. W wawie 40k za klepanie gównoserwisow to już nie jest nic niezwykłego dla seniora, dla lekarzy z tego co wiem to nie jest jeszcze codzienność jeżeli ktoś nie ma nazwiska rozpoznawalnego na całym świecie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: AI nie zastąpi lekarza, ale bardzo ułatwi mu pracę. Lekarz będzie weryfikował i zatwierdzał wyniki od AI. Poza tym zawsze potrzebny będzie lekarz żeby przyłożyć głowice USG albo dermatoskop. Jakoś znanego od dawna i stosunkowo prostego badania - EKG - AI dalej nie ogarnia.
  • Odpowiedz
W wawie 40k za klepanie gównoserwisow


@ZdeformowanyKreciRyj: nie wiem, nie spotkałem się z tym, widełki widuję raczej do 25k i raczej mało który dojdzie do takiego poziomu.
Lekarz ze specjalizacją i własnym prywatnym gabinetem podejrzewam że może na luziku 2x tyle wyciągać miesięcznie, bo jest ich mało za to zapotrzebowanie duże
  • Odpowiedz
@Ark00: nie no, 25k to już raczej standard, nie mówię, że 40k można dostać w każdej firmie od ręki ale widuje się już takie oferty od jakiegoś czasu. Nie ma co porównywać lekarza z własnym gabinetem do programisty na etacie w korpo bo to co innego. To już jednak własna działalność i w it z własną działalnością też można robić nieporównywalnie większe pieniadze.
  • Odpowiedz
jak myślicie, faktycznie Al zastąpi dermatologów czy radiologów w ciągu 20 lat?


@jmuhha: z tego co mi wiadomo to radiologów z powodzeniem już by można było zastępować AI co jest szybsze, nie męczy się i może pracować 24/7 ;3
  • Odpowiedz
@jmuhha: Kto powiedział, że nie zastępuje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://itrexgroup.com/blog/artificial-intelligence-in-radiology-use-cases-predictions/#

Wiesz ludzie nie są na to jeszcze gotowi, a i kwestie prawne tym bardziej. Ktoś też musi brać odpowiedzialność za decyzje podejmowane przez sztuczną inteligencje (sugerowanie, że teraz ktoś jakąś odpowiedzialność bierze na siebie xD). Japończycy obywateli oswajają od dawna z robotami, bo świadomi są tego, że kiedyś dojdzie do sytuacji gdy opieką paliatywną
  • Odpowiedz
@jmuhha si nigdy nie zastąpi lekarza co najwyżej będzie mu pomagać Bez lekarza nikt nie weźmie odpowiedzialności za błędy w programie, lekarz będzie miał ostateczne słowo

Żaden człowiek nie da sobie nic zrobić sztucznej inteligencji po pierwszym newsie że coś się stało np robot chirurg wyciął przypadkiem komuś całe jelito i nie było żadnego lekarza w pobliżu ktory by zareagował
  • Odpowiedz
@jmuhha: radiologia to jakaś porażka, kiepskie sprzęty i każdy radiolog widzi co innego, a tego barana to skąd wytrzasnęłaś, starszych facetów sobie dobieraj, medycyna szybko nauczy Cię życia, polecam się w KrK haha xD
  • Odpowiedz
Żaden człowiek nie da sobie nic zrobić sztucznej inteligencji po pierwszym newsie że coś się stało np robot chirurg wyciął przypadkiem komuś całe jelito i nie było żadnego lekarza w pobliżu ktory by zareagował

Żaden człowiek nie da sobie nic zrobić innemu człowiekowi po pierwszym newsie że coś się stało np człowiek chirurg amputował nie tą nogę co powinien lub zostawił w jamie brzusznej zaszytą szmatę i nożyczki


@sepuqqu: poprawiłem
  • Odpowiedz
Jak niby miałoby to zastąpić internę?


@Verceti: Interny nie zastąpię. Jest niezbędna jako część procesu.
Internistów (lekarzy po ilu? 9 latach przygotowania? czy 11?) mogę zastąpić technikami medycznymi ze wsparciem AI
Generalnie ludzie z przygotowaniem może 2 lat plus technologia którą już mamy jako pierwsza linia a dopiero potem lekarz.

No i na wczoraj sekretarki w tej czy innej formie, po co człowiek szkolony 11 lat ma wypełniać te tony
  • Odpowiedz