Wpis z mikrobloga

Najlepsze co mogloby się przydarzyć w tym stuleciu:
- Unia Europejska pozbawiona rządów narodowych, tylko demokratyczny rząd w Brukseli złożony z mieszkańców Europy
- jednolity rynek w całej Europie, również jeśli chodzi o płace
- języki narodowe zachowane, ale w szkołach zajęcia prowadzone w języku angielskim, również jeden język w instytucjach itp.
- wspólna obronność całej Europy
- dowód osobisty UE
- jeden system edukacji, równe finansowanie uniwersytetów w europie
I pomyśleć, że byłoby tak pięknie gdyby nie nacjonaliści chcący do końca świata konkurować ze sobą jak dzikie plemiona tysiące lat temu.
#neuropa #bekazprawakow #polityka #europa
źródło: comment_1632544333sK1id4xGurcf2BViNztaGD.jpg
  • 70
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@xiv7: Ach ci wredni nacjonaliści - stanowiący jakieś 90 proc. społeczeństwa.

Można by wprowadzić bezkształtną, brunatno-czerwoną masę zamiast "faszyzmu", ale nie - wstrętni nacjonaliści nie dają.

Nacjonaliści z Niemiec i Francji to już nawet w Brukseli siedzą i nie dają wprowadzić "demokracji", tylko realizują swoje narodowe interesy. No ale to Niemcy i Francja, a nie tfu, Polska, więc oni mogą.

( ͡° ʖ̯ ͡°)
@xiv7: Wszystko by się udało gdyby nie ci wstrętni naziole, miło poczytać te nawine wpisy młodzieży licealnej a fakty są takie że jak na razie to unijni federaliści stworzyli bez ich pomocy jeden z najbardziej niedemokratycznych systemów na świecie gdzie pozbawieni jakiejkolwiek społecznej kontroli komisarze i rada UE decydują niemal o wszystkim a rola parlamentu została zmarginalizowana do fasadowej dobrze płatnej synekury.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@xiv7: wspólny język - tak. Najlepiej jakiś sztuczny jak esperanto. Silna federalizacja pod jednym krajem z jedną walutą, ze wspólną armią. W brukseli tylko polityka zagraniczna i jakaś bardzo ramowa konstytucja. Zmniejszona rola krajów, a zwiększona województw i byłoby cacy.
języki narodowe zachowane, ale w szkołach zajęcia prowadzone w języku angielskim, również jeden język w instytucjach itp.


@xiv7: to jest totalna głupota.

W szkołach nauczanie w języku narodowym, dodatkowy język to angielski. Jeden język w instytucjach? Weź się nie ośmieszaj.

Reszta zgoda.
@xiv7: Wspólna obronność całej Europy to utopia zwłaszcza przy jednym rządzie w Brukseli złożonym z obywateli różnych państw. Koniec końców każdy zawsze będzie realizował interesy narodowe. Francja doskonale wie jakim zagrozeniem dla Polski i państw bałtyckich jest Rosja ale i tak pierwsza była za zniesieniem sankcji po zajęciu Krymu. Niemcy też nie mają problemów żeby wbijać nóż w plecy Europie wschodniej z nord stream II.
Jeśli pozwolimy by o naszym losie
@xiv7: Gospodarka centralnie sterowana? Zachciało się powrotu ZSRR w wydaniu zachodnim? :) Mimo ze uważam UE za coś bardzo dobrego to to jednak wydaje mi się średnio dobrym pomysłem. Myślę ze dobrze jest jak jest i poprawianie powoli małych elementów w UE jest lepsze niż jakaś rewolucja.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xiv7: Przecież wspólna obronność nie istnieje w unii. Nawet jakby istniała to nie ma sensu dla poszczególnych państw. Przypomina mi się odsiecz Wiednia, kiedy to Austriacy wzywali świat chrześcijański a przede wszystkim Sobieskiego do pomocy. Tyle było z tej pomocy, że za niecałe 100 lat Austria już Polskę rozbierała a nasi wrogowie Osmanie jako jedyni tych rozbiorów nie uznali.
Tak się kończy poleganie na sojusznikach w kwestii obronnej. O Francji i
@xiv7: mitomania i tyle w temacie xD

- Unia Europejska pozbawiona rządów narodowych, tylko demokratyczny rząd w Brukseli złożony z mieszkańców Europy

xDDD No tak, rząd odległy od nas o 1300 kilometrów, jeszcze bardziej odrealniony od np. naszych potrzeb niż jakikolwiek rząd narodowy jaki był w naszym kraju xD już widzę jak np. Portugalczycy będą ŚWIADOMIE głosować w sprawie terenów Polski xD

- jednolity rynek w całej Europie, również jeśli chodzi
@marv0oo: Do wszystkich którzy piszą, że to nie ma racji bytu to spójrzcie na Stany Zjednoczone, gubernator Kalifornii nie musi przecież decydować o autostradzie w Nowym Jorku. Masę wpisów że Niemcy czy Francja nadal chciałyby ru*ać Polaków, ale właśnie chodzi o to, żeby w tamtym krajach też nie było skrajnie narodowego myślenia. Co do angielskiego to dlatego, że jest najpopularniejszym językiem międzynarodowym, coś jak kiedyś łacina.
@FotDK: taki sam masz wpływ na komisję europejska, jak na rząd w Polsce. Nie podoba Ci się skład komisji? Przekonaj wyborców w całej UE, żeby głosowali inaczej. Nie potrzeba za wiele. Niech w wyborach do pe większość ma grupa która ci się podoba.
xDDD No tak, rząd odległy od nas o 1300 kilometrów, jeszcze bardziej odrealniony od np. naszych potrzeb niż jakikolwiek rząd narodowy jaki był w naszym kraju xD już widzę jak np. Portugalczycy będą ŚWIADOMIE głosować w sprawie terenów Polski xD


@marv0oo: nikr nie chce likwidować rządu w Polsce typie. W USA senator z hawajów takze decyduje o sprawach Nowego Jorku. Czy usa przez to upadają nie bo i tutaj zawołam kolejnego
nikr nie chce likwidować rządu w Polsce typie. W USA senator z hawajów takze decyduje o sprawach Nowego Jorku. Czy usa przez to upadają nie bo i tutaj zawołam kolejnego


@Wedam: to po co nam rząd w Brukseli?
@Wedam: ale to odpowiedz najpierw na moje pytanie. Ja osobiście uważam, że województwa powinny mieć większą niezależność, więc jestem również przeciw scalania unii
@Shatter: w takim razie op przesadził
@marv0oo: uważam, że w kwestiach umów międzynarodowych, szeroko pojętych sprawach między poszczególnymi rządami, kwestiach gospodarczych (wspólne standardy), wojsku, EBC, emigracji, sądownictwie powinien decydować parlament europejski. A także podstawowe kwestie światopoglądowe, jak w USA.
Kwestie podatkowe czy kwestie płacy minimalnej czy uniwersytety to kwestia poszczególnych państw.
@Wedam: No, ciekawe jak by wyglądał taki Nord Stream 2 gdyby było jak piszesz xD czy ten parlament europejski potraktował by nas na równi z Niemcami? Bo moim zdaniem nie.