Wpis z mikrobloga

W czerwcu zamowilem m340i prawie ze wszystkimi mozliwymi opcjami. Poczatkowo dostalem termin produkcji na 41 tydzien potem przeniesiony na 45 tydzien a dzisiaj dowiedzialem sie ze samochod nie wyprodukuje sie w tym roku. Dozylismy czasow w ktorych na samochod za 350k trzeba czekac ponad pol roku bez zadnej gwarancji ze nie wystapia kolejne opoznienia. Polski rynek musi byc dla niemcow gdzies pomiedzy Beninem a Etiopia ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#bmw #samochody #motoryzacja #zalesie
Pobierz
źródło: comment_1632416938xeKaxNHjkNgKLYPljVbor9.jpg
  • 170
myślę, że zarówno w Warszawie jak i w Pciumiu Dolnym można za tyle kupić mieszkanie które będzie silną lokatą kapitału i nie straci na wartości 50% w 5 lat


@Sprus: Ja juz mam lokate kapitalu i moge spokojnie wydac sobie czesc pieniedzy na zabawke. Przeciez nie kupowalbym samochodu gdyby nie bylo mnie na to stac :D
@lewy313: ale ja zupełnie nie mówię o tym że cię na to nie stać

tylko ja mam coś takiego, że każdy zakup muszę sobie jakoś zracjonalizować bo źle się z tym czuję

jak kupowałem sobie telefon za dwie średnie krajowe to musiałem najpierw sobie to zracjonalizować, że będę go używał do instagrama firmowego, do kręcenia filmów itd bo tak ogólnie to do 2019 roku miałem cavion solid i było w pytę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lewy313: w lipcu zamówiłem klientowi monitor. Miał przyjść na początku sierpnia. Następnie na początku września. Teraz data dostawy to koniec października, ale dystrybutor podał mi wiadomość osobno, że dostawa planowana jest na styczeń xd
A widziałem już niektóre monitory z dostawą na maj.
Spoko, ja czekam na zamówione w sierpniu nowe m240i, rzekomo ma być na grudzień - co ciekawe, auto produkują w Meksyku, zapełniając po kolei sloty dla USA, Japoni, a na końcu Europy.
@Sprus: Jezeli dla ciebie kupowanie drogiego auta ma sens, żeby obniżyć koszta to zaraz octavia będzie tym autem. Do 150 tys netto możesz rozliczać podatki.

Porównywanie 2/3 latka do nowego auta tez nie ma sensu bo to dwa światy.
Jezeli dla ciebie kupowanie drogiego auta ma sens, żeby obniżyć koszta to zaraz octavia będzie tym autem. Do 150 tys netto możesz rozliczać podatki.


jak już się wypowiadasz na jakiś temat to przynajmniej się doucz...

auto osobowe do 150tys = 100% leasingu w koszty
150k brutto (120tys netto) dla płatnikó VAT
165 brutto (nie pamiętam ile netto) dla ludzi użytkujących auto służbowo i prywatnie
184 brutto jeżeli wykorzystujesz auto wyłącznie służbowo

dodatkowo
Ja czekam na 330i od maja, też mam lasery, kamery 360 i harmana. Na razie dostałem propozycję kilku aut z placu bo nie wiedzą kiedy moje zamówienia będzie gotowe. Więc łączę się w bólu( ͡° ʖ̯ ͡°)
@tempname0626:

1. Masz niebieskie czy czerwone hamulce?
2. Jakie fotele?
3. Jakies dzwieki ze slupka B albo z uszczelek przy drzwiach?
4. Masz moze szyberdach i jezeli tak to czy wystepuje trzeszczenie przy wyzszych predkosciach