Wpis z mikrobloga

W czerwcu zamowilem m340i prawie ze wszystkimi mozliwymi opcjami. Poczatkowo dostalem termin produkcji na 41 tydzien potem przeniesiony na 45 tydzien a dzisiaj dowiedzialem sie ze samochod nie wyprodukuje sie w tym roku. Dozylismy czasow w ktorych na samochod za 350k trzeba czekac ponad pol roku bez zadnej gwarancji ze nie wystapia kolejne opoznienia. Polski rynek musi byc dla niemcow gdzies pomiedzy Beninem a Etiopia ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#bmw #samochody #motoryzacja #zalesie
lewy313 - W czerwcu zamowilem m340i prawie ze wszystkimi mozliwymi opcjami. Poczatkow...

źródło: comment_1632416938xeKaxNHjkNgKLYPljVbor9.jpg

Pobierz
  • 170
  • Odpowiedz
@lewy313: A to drogi i bardziej doposażony samochód ma być przygotowany szybciej niż tańszy golas? Na logikę zupełnie odwrotnie XD
  • Odpowiedz
A to drogi i bardziej doposażony samochód ma być przygotowany szybciej niż tańszy golas? Na logikę zupełnie odwrotnie XD


@MZ23: spodziewalbym sie ze m340i z tymi samymi opcjami wyprodukuje sie szybciej niz ten sam samochod tylko ze z innym silnikiem (318i,320i,330i, 330e + disele)
  • Odpowiedz
@lewy313: info z pierwszej ręki w sektorze robiącym dla automotive lampy i reflektory - zamówień nie ma na to. Nie ma, bo produkcja stoi przez brak komponentów elektronicznych do pojazdów. Reflektory jeszcze mało w sobie tej elektroniki mają, ale cała reszta to kupa podzespołów. I tego brakuje.

@bruhh: jest dokładnie tak jak mówisz
  • Odpowiedz
@lewy313: Jasne, ja tu mówię generalnie o autach, a nie w kontekście BMW tylko bo zrozumiałem z Twojego tekstu, że Premium miałoby być szybciej niż tańsze marki :)
  • Odpowiedz
@twinzpl: Ja na swojego yarisa czekam 3 miesiące. Co śmieszniejsze mój przyjdzie o miesiąc szybciej niż znajomych zamówiony w tej samej konfiguracji w połowie czerwca. Dzisiaj klient zamawiający yarisa może czekać jak ma szczęście miesiąc (yaris 1.0) jak pecha to pół roku (yaris ben cvt). A Toyota ma najmniejsze czasy oczekiwania z praktycznie z każdej marki. Wszędzie trzeba czekać, takie czasy
  • Odpowiedz
tylko bo zrozumiałem z Twojego tekstu, że Premium miałoby być szybciej niż tańsze marki :)


nie no widzialem ze ludzie czekaja nawet na m8 w full opcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@MZ23:
  • Odpowiedz
@lewy313: jak mają wyprodukować jak fabryki BMW stoją albo pracują tydzień i tydzień postoju nie ma półprzewodników na rynku. Rynek polski czy niemiecki nie ma nic do tego Niemcy też czekają.
  • Odpowiedz