Wpis z mikrobloga

@vermell: najlepiej jak robią to na dłuższych trasach, gdzie stewardessy i tak każą im się cofnąć żeby przepuścić bardzo powoli zbierająca się pierwszą klasę a potem biznes, więc ostatecznie stoją czasem znacznie dłużej ;)
Chcą mieć bagaż podręczny, w schowku nad swoim miejscem, a nie gdzieś po drugiej stornie samolotu


@Q-tu: Przecież mając priority lub jakiś inny pakiet możesz dać bagaż do schowka. W innym przypadku bagaż masz mieć pod fotelem.
@zakuosw: podam Ci mój przykład. Ostatnio miałem w bagażu podręcznym dwa laptopy i kindla i nie chciałem, żeby to się telepało po luku, bo miałem to w miękkim plecaku. Więc stałem w kolejce, żeby mieć bagaż koło siebie, a nie gdzieś w piździe, gdzie nie wiadomo co się z nim będzie działo. Gdzieś tak w 50% wykupuję priorytet z tego powodu.
via Android
  • 0
W sumie nie spodziewałem się takiego odzewu xD

Co do overbook rozumiem natomiast to był czarter więc ten argument nie działa.
Dużo bardziej przemawia do mnie ten argument z rzeczami nad głową, natomiast zawsze można trzymać pod nogami.
@husky83 jak jestes zcheckinowany 'zcheckinowany' lub tym bardziej nadales bagaż to nie wyrzuca Ciebie na 'gatecie' przez overbooking, tak to nie działa
@nika_blue:

jak masz np. drogi sprzęt fotograficzny to jednak lepiej postać w tej kolejce albo kupić sobie pierwszeństwo niż ryzykować zniszczenie aparatu/obiektywów czy lapka

@Budo:

miałem w bagażu podręcznym dwa laptopy i kindla i nie chciałem, żeby to się telepało po luku, bo miałem to w miękkim plecaku. Więc stałem w kolejce, żeby mieć bagaż koło siebie, a nie gdzieś w piździe, gdzie nie wiadomo co się z nim będzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ShortyLookMean: nadanie bagażu rejestrowanego, a podręczny do luku to są dwie różne rzeczy. Wiele osób podróżuje tylko z podręczną walizką i niczego nie nadają i nikt się nie interesuje co tam masz skoro jesteś po kontroli.

W Raianair jest tak, że gdyby każdy pasażer miał twardą walizkę podręczną (której nie można wepchać pod fotel) to pierwsza połowa pasażerów może zapakować je do środka, a resztę biorą bez pytania na wózek i
@nika_blue:

I nie masz nic do gadania, bo tak jest w regulaminie i więcej niż połowa walizek się po prostu nie zmieści.

Jak chcieli moją torbę, to powiedziałem, że tam jest laptop, który ma baterię, a więc nie nadaje się do luku. Ale chętnie mogę im oddać całą torbę jak wezmą na siebie za niego odpowiedzialność. Nie wzięli. Stewardessa potem robiła chocki-klocki, żeby się zmieściła.

Jeśli przyjdziesz ze swoją walizką na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ło panie, myślę, że na pewno ponad 100 lotów odbyłem i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, żebym nie włożył podręcznego nad siebie, a zawsze wchodzę ostatni.

@pawloz: To masz farta bo po tym jak Air France mi wzięło podręczny bagaż z braku miejsca w samolocie jako rejestrowany i kompletnie #!$%@?ło mi plecak i zawartość, to teraz grzecznie zawsze stoję pierwszy do boardingu