Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@husky83: Może to nie jest powszechna wiedza, bo overbookingi dlatego są robione, że to się opłaca liniom lotniczym bo potwierdzają się bardzo rzadko. Jak komuś nie zależy albo jest bardzo duża dostępność lotów to naprawdę opłaca się zgłosić na ochotnika bo często będziesz na miejscu 2-3 godziny później a 250 euro to już coś.
@Q-tu: overbooking pewnie i jest ale to jest chyba na etapie check-inu a nie boardingu, bo chyba przydzielenie miejsca jest juz standardem wszedzie na swiecie(overbooking jest na samolot a nie konkretne miejsce).A w liniach low cost chyba wgl overbooking nie wystepuje?Mi sie zdazylo ale z tego co slyszalem to zwykle dziala tak ze pytaja ludzi czy nie chce poleciec nastepnym lotem/z przesiadka i oferuja np 200/500$, wiec z reguly ktos chetny
@zakuosw: Chcą mieć bagaż podręczny, w schowku nad swoim miejscem, a nie gdzieś po drugiej stornie samolotu


@Q-tu: oraz chcą mieć lepsze miejsce w stylu przy oknie, a na pewno nie w środku między dwoma innymi miejscami. To dotyczy linii / czarterów bez przypisanych miejsc.
@nsfl: ja nie latam często (może ze 30 lotów) i już widziałem kilkukrotnie, że ktoś został (2 razy dotknęło to moich znajomych którzy lecieli ze mną, ale zostali na końcu kolejki - przewoźnik LOT ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
a o overbookingu nie słyszał?


@husky83: Nie, nie słyszał. Co ty myślisz, że oni nie mają systemów, które im pokazują, że już dany lot jest full zabukowany i sobie dalej pozwalają ludziom bukować? Przecież to by było bez sensu. I co potem kogoś by mieli wyprosić z samolotu? XDDD przecież to brzmi absurdalnie. Pozew za takie coś by poszedł na kilkadzesiąt tysięcy zł minimum podejrzewam.
@zakuosw: myślę, że to też kwestia zmiany. tzn dużo osób czeka na dupie godzinę i jak widzi, że otwierają bramkę to woli zmienić swoje położenie i postać sobie w kolejce niż dłużej siedzieć