Wpis z mikrobloga

@jaca_66: u mnie logowanie w Jirze służy tylko managementowi do lepszego szacowania następnych releasów. Porównują estymaty do rzeczywistości i z tego nie rozliczają. Ja mam osobiście takie podejście - loguje na oko z dokładnością do jednej godziny. Jeśli coś zajęło poniżej godziny to z dokładnością do pół godziny/15 minut. Ale to tylko moje podejście i nikt mnie z tego nie rozlicza.
@jaca_66: pracowałem tak przez ponad rok w mojej pierwszej programistycznej pracy i generalnie to tak - nigdy więcej. Na początku warto się pomęczyć i faktycznie wyciągać z tego jak najwięcej dla siebie, ale jak masz możliwość, to warto #!$%@?ć :)
@jaca_66: robilem tak, kreatywna robota na czas, rozliczanie z wynikow, przepracowalem tam rok, po 6 miesiacach prob gonienia z czasem, stwierdzilem ze nie bede przeciez jak niektorzy tam pracujacy logowal sie z domu za free zeby tylko wyrobic ramki czasowe w taskach, i wrocilem do swojego tempa pracy, ktore i tak pozwalalo na robienie ok 90-95% zakladanego minimum. Oczywiscie po ok 3 miesiacach spotkalo sie to z negatywnym odbiorem i przejsciem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@jaca_66: ogólnie raportowanie czasu pracy jest dość normalne gdy na podstawie tego rozlicza się klienta, pytania czemu mocno przekroczyłeś estymowany czas też, bo to znaczy, że coś jest nie tak z wycenami i nie koniecznie powinieneś zrobić to szybciej, tylko może trzeba poprawić wyceny.
Problem w tym, że tak jak to opisujesz, to nie wygląda to dobrze. Taki PM to masakra, ale Wisły Kijem nie zwrócisz i pewnie łatwiej będzie zmienić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@taukuZielonka:

3 lata robiłem w agencji cyfrowej z szacowaniem czasu i logowaniem go - nigdy więcej. Teraz siedzę w startupie fintech i pracuje tyle ile chce.

Zdaje się, że taka specyfika tych całych agencji cyfrowych. Gunwo-projekty webowe albo na mobilki o czasie życia muszki owocówki i do tego alokacja na godziny na kilku projektach jednocześnie. Z braku laku można pewno się przemęczyć w porywach do roku ale ani to sensowne doświadczenie
@jaca_66: Sądzę że bym rejestrował tak jak jest naprawdę nie przejmując się performance. Jakby nie pasowało to bym #!$%@?ł.
Nie ma co się spinać. Jak jest praca zdalna chcą mieć nadzór. Ale optowałbym za 7h logowaniem pracy bo 8h nie sposób dokładnie zalogować. Chyba że jest mało zadań i nie ma supportu.
5 minut bez kompa ale wykonując obowiązki pracownicze, wiec logujesz jak najbardziej równe 8.


@yuio: Jeżeli wszystkie obowiązki pracownicze wymagają korzystania z komputera, to po prostu masz przerwę, a w całej masie zawodów właśnie tak jest.

Nawet jak pracowałam w kołhozowym call center, gdzie nie można było przekroczyć czasu przerwy o więcej niż 3 minuty, czy się spóźnić do pracy, bo za to były kary ( ͡° ͜ʖ ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szpongiel: ja akurat nie narzekam na to doswiadczenie, bo pracowalem z wymiataczami ktorzy bardzo duzo mnie nauczyli. A i nauczylem sie dyscypliny, jiry, procesow etc. Wiec bez tragedii a i w CV ladnie wyglada 3 lata w rozpoznawalnej agencji.

@taukuZielonka: dobrze dla Ciebie zatem. Ogółem nie ważne gdzie ale ważne z kim :)

Nie spodziewałem się, że wymiataczom się chce siedzieć w tego typu robocie ale może agencja agencji nierówna.
Team Leadera ponieważ on robi nadgodziny non-stop darmowe, nawet w weekendy pracuje bo traktuje ten projekt bardzo personalnie/emocjonalnie.


@jaca_66: Jak spotykasz taką osobę w miejscu pracy to zmieniasz pracę, jeśli to jest twój przełożony to zmieniasz pracę natychmiast. Jeśli to twój współpracownik to powoli szukasz nowej roboty bo prędzej czy później zaczną od ciebie oczekiwać że też tak będziesz żyć.
A co do liczenia czasu pracy to w twojej sytuacji on
@jaca_66: On tak robi bo jest chory. Praca to dla niego całe życie, co w dłuższej perspektywie prowadzi do problemów ze zdrowiem, utraty relacji z rodziną, rozwodu itp. a na końcu praca to wszystko co takiej osobie zostaje. Pracoholizm nie bez powodu ma "holizm" w nazwie, to jest uzależnienie jak każde inne, tylko niestety w polskich firmach premiowane bo na krzywdzie takiego człowieka można się dorobić ( ͡° ʖ̯
@jaca_66: 6 lat pracuje w branzy i nigdy o czyms takim nie slyszalem i nigdy bym sie nie zgodzil tak pracowac XD najmniejsza wycena ktora byla mozliwa to pol dnia na taka mega #!$%@?, typu zmiana koloru i wielkosci buttona itd XD a w innej robocie najmniej co mozna bylo dac na task to jeden dzien.

jak jakis task zamiast 1 dnia z jakiegos powodu robil sie 3 dni to nigdy