Wpis z mikrobloga

Jak wygląda temat boksu - powiedzmy, że ćwiczę siłowo kilka razy w tygodniu i ogólnie średnio mam czas a chciałbym się zapisać - treningi u mnie w mieście są trzy razy w tygodniu. Żeby chodzić trzeba zachować ciągłość tj raczej muszę być na każdym treningu czy dam radę jeśli czasem jakiś trening wypadnie? Jak łączycie siłownię z boksem?

#silownia #mikrokoksy #mirkokoksy #boks #sportywalki #sport
  • 19
  • Odpowiedz
@Suplement_Diety podbijam pytanie, łączenie siłowni i sztuk walki - jak najlepiej to zrobić żeby organizm dostawał jak należy, nie przemęczać go i widzieć zadowalające efekty nie poświęcając całego wolnego czasu na to? Może siłkę odpuścić na jakiś czas jest najsensowniej :/
  • Odpowiedz
@PanGerwant: teraz to chyba w każdym sporcie dodają ćwiczenia siłowe, łącznie z piłkarzami a nie jestem pewien czy i nie szachiści
Pewnie ze 2x w tygodniu nie zaszkodzi, jakiś sensowny wolumen, czyli bardziej pod progresje sily, tak to widzę
  • Odpowiedz
  • 0
@juliusz-slowacki kondycja średnio, siłownia już kilka lat także jakaś tam siła jest.

@Kelemele Raczej jako dodatkowa rekreacja, może być w celu budowania kondycji dodatkowo pod siłownię.

Bardziej zastanawiam się czy są to zajęcia grupowe i np jak odpuszczę tydzień boksu to będę po plecach i nie ma sensu tak chodzić czy raczej każdy tam ćwiczy swoim trybem?
  • Odpowiedz
@Suplement_Diety: Mam to samo. Robota na 4 brygadowce i wypadają mi tak miesiące, że np w październiku za cały miesiąc będę ttlko np 4x bo godziny treningów pokrywają mi się z robotą. To wtedy idę na siłownię w te dni w których nie będę mogl być na boksie. Od razu Ci powiem, że na siłowni katuj głównie nogi i brzuch pod boks. Nie wiem w jakim jesteś wieku, ale zgaduje, że
  • Odpowiedz
@Suplement_Diety: @szyryfyry1: jak ja chodziłem to było dużo wałkowania tego samego
U mnie były treningi 3x w tygodniu to dwa były cięższe a jeden lżejszy, ogólnorozwojowy. Wg mnie jak macie zajawkę to lepiej chodzić nieregularnie, trochę was ominie ale trudno. Jak nie będziecie chodzić w ogóle to ominie was wszystko.
  • Odpowiedz
@Suplement_Diety: U mnie nie jest to sam boks ale MMA i tajski, na pewno zmniejszyłem ilość siłowni do 2-3 razy w tygodniu. Szybkie treningi ok. 1.5h z interwałem. Do tego 5-7 razy SW i czuję że regeneruję się lepiej niż na samej siłowni 5-6 razy w tygodniu. Jak masz jakieś pytania jak to rozłożyć to pisz. A jak ominiesz trening to nic się nie stanie.
  • Odpowiedz
@azurri: Jakbym mógł to bym był na każdym treningu, a siłownie bym sobie wrzucał tylko jeden dzień w tygodniu, ale ja nie mam na to czasu zwyczajnie i robota mi przeszkadza. Najważniejsze to jak już się jest na treningu to dawać z siebie 110% bo jak ja widzę gości co chodzą dłużej niż ja na ten boks i płaczą, żeby już był koniec to mi ich szkoda xD b oraz, że
  • Odpowiedz
  • 0
@Darksed w sumie to sam do końca jeszcze nie wiem czy się do tego nadaje- siłownia daje mi ogromną motywację, nowe maxy, poprawa wyglądu. W sumie dodatkowy boks zaproponował znajomy i zastanawiam się czy chodząc wyrywkowo ma to sens oraz czy ktoś kto będzie na miejscu (trener) znajdzie czas żeby osobno mi pokazywać wszystko skoro np grupa będzie już 20 treningów do przodu.

@szyryfyry1
  • Odpowiedz
@Suplement_Diety: Nie wiem jakie masz wyniki siłowe ale przy większej ilości treningów boksu na pewno mozesz odczuć spadek wydajności na siłowni, bo generuje sporo fatygi szczególnie na początku. Spadek wyników w BP czy OHP jest bardzo możliwy. Grupa na pewno będzie do przodu (chyba że to zajęcia intro) i to o kilka miesięcy czy lat. Ale na pewno czegoś się nauczysz i poprawisz GPP ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Suplement_Diety: Weźmie Cię trener osobno i będziesz się uczył poruszania na nogach i pokaże Ci ciosy, będziesz machnął na początku hantlami, na 2 treningu już w rekawicach i oosbne zadania Ci będzie dawał, aż w końcu nadrobisz ma tyle, że bedziesz ćwiczył z grupą. Nie ma się czego bać, zajebista sprawa i polecam. Siłownia raczej przeszkadza jeśli priorytetem jest boks na początku bo się zaraz spompujesz, ale trzeba zacisnąć zeby i
  • Odpowiedz
@Suplement_Diety: Bankowo Ci tak nie powie, bo on ma z tego hajs, żebyś Ty chodził ( ͡° ͜ʖ ͡°).. Idź zobaczyć sobie, ja muszę do grudnia płacić 2 karnety bo mam umowę roczna z siłownia, ale potem przechodzę na multisport i #!$%@?. Spodoba Ci się zobaczysz, lepsze niż siłownia, będziesz naoewno bardziej sprawny niż po samej siłowni.
  • Odpowiedz