Wpis z mikrobloga

W poszukiwaniu najstarszej fotografii w rodzinnych albumach, udao mi sié wydobyc od brata mojej babci (91 letniego) zdjécie datowane na 1898 r. Zdjécie przedstawia pra dziadków mojego dziadka(rocznik 1932). Najstarsza osoba na zdjeciu(pra pra pra dziadek) urodzila sie w 1850 r. zmarla w 1916. Tylko trzy osoby z fotografii przezyly 2 wojne swiatowa, chlopiec w srodku(dziadek mojego dziadka 1887-1964) dwie mlode dziewczyny po bokach zdjecia. Zdjecie ma dokladnie 123 lata.
#fotografia #ciekawostki #historiajednejfotografii
Pobierz teflonzpatelnimismakuje - W poszukiwaniu najstarszej fotografii w rodzinnych albumach...
źródło: comment_1631894601m0omVU76NFKsz4mSa3BEtb.jpg
  • 85
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 49
@teflon_z_patelni_mi_smakuje: chodzi o to, że wyprzedzają swoim ubiorem o co najmniej dwie dekady, wpisz sobie w gogle zdjęcia z 1900 roku i 1920. Popatrz na damskie suknie są pod samą szyję buty też zupełnie inne, niż u ciebie. Nie jestem ekspertem, często przeglądam źródła historyczne dlatego zwróciłem uwagę, potrzebna by była opinia eksperta, bo po prostu się nie znam na tym. Jeszcze jedno lepszej jakości dla przykładu. Można zwrócić uwagę, że
Pobierz S.....l - @teflonzpatelnimismakuje: chodzi o to, że wyprzedzają swoim ubiorem o co na...
źródło: comment_1631896290W7EbyHFnb4jyfMIv2KJuK1.jpg
@teflon_z_patelni_mi_smakuje: Tu masz ładnie opisana i zobrazowana modę Polska z początku XX wieku, z Suwalszczyzny, ale z tekstu wynika, ze jakichś wielkich różnic regionalnych nie było, jeśli chodzi o mieszczaństwo, ziemiaństwo, bo wszyscy wzorowali się głównie na Francji. A Twoi przodkowie do takiego zdjęcia zapewne wyciągnęli z szafy co mieli najlepsze. Wiec tez mi to nie pasuje zupełnie do 1898 roku. Odkryte kostki u kobiet to chyba dopiero około 1920 zaczęły