Wpis z mikrobloga

W poszukiwaniu najstarszej fotografii w rodzinnych albumach, udao mi sié wydobyc od brata mojej babci (91 letniego) zdjécie datowane na 1898 r. Zdjécie przedstawia pra dziadków mojego dziadka(rocznik 1932). Najstarsza osoba na zdjeciu(pra pra pra dziadek) urodzila sie w 1850 r. zmarla w 1916. Tylko trzy osoby z fotografii przezyly 2 wojne swiatowa, chlopiec w srodku(dziadek mojego dziadka 1887-1964) dwie mlode dziewczyny po bokach zdjecia. Zdjecie ma dokladnie 123 lata.
#fotografia #ciekawostki #historiajednejfotografii
Pobierz teflonzpatelnimismakuje - W poszukiwaniu najstarszej fotografii w rodzinnych albumach...
źródło: comment_1631894601m0omVU76NFKsz4mSa3BEtb.jpg
  • 85
@teflon_z_patelni_mi_smakuje: Tak, na odwrocie zdjecia jest dedykacja dla wnuczek (wymienionych z imienia), ktore byly siostrami mojego dziadka. Jest tez bardzo podobny do mojego dziadka, ktorego dobrze pamietam. Z drzewa genealogicznego wynika, ze zyl w latach 1843-1930. Tylko ten garnitur i fryz mi kompletnie nie pasuje, do epoki w ktorej rzekomo wykonano zdjecie. Chyba ze na zdjeciu ma duzo wiecej niz 30 lat, ale watpie bo wtedy jeszcze nie mieli retinoli i
@teflon_z_patelni_mi_smakuje: Pare osob z rodziny sie tym interesuje i zbiera informacje juz od lat. Jak masz troche czasu, to mozesz sie zajac poszukiwaniami, najwiecej info jest w ksiegach parafialnych. Duzo bylo zniszczonych podczas wojny, ale duzo info da sie tez wyciagnac. Ja to bardzo lubie, bardziej mnie przeszlosc interesuje, niz terazniejszosc ( ͡° ͜ʖ ͡°) Lubie sobie rozkminiac jak ludzie zyli, co mysleli itp. Moze to prowadzic
@teflon_z_patelni_mi_smakuje: A jeszcze dodam, ze w takiej UK maja ksiegi parafialne i historie rodow (zwlaszcza w Szkocji) poczawszy np. od 1300 r…. Dla nas szok, ale tam nie bylo wojen, ktore ustawicznie wszystko niszczyly i zasadzie wszystkie zapiski sie zachowaly. Rozmawialam z jednym gosciem z UK, ktory dotarl wlasnie do tak odleglych czasow w swoim drzewie genealogicznym i mowil, ze bylo duzo incestu w historii jego rodziny. Malo ludzi tam przyjezdzalo
@Walkiria81: ja mam to samo. Mam archidiecezjalne odpisy starodawnych kronik mojej parafii i mam dostep to ciekawych informacji. Zreszta calosc zawiera sie w 5 tomach. Wszystko co korzeniami siega za 1800r jest spowite calunem tajemniczosci. Niemniej dowiedzialem sie np. ze jezeli wies nazywa sie ,,piekło'' to znaczy ze z jakiegos powodu zostala tak nazwana bo zwiazane z tym byly jakies malo przyjemne wydarzenia. Tak np nazywa sie wies obok mojej. Moja
Czasami jest ciekawe, nowe wrażenie gdy naniesie się trochę koloru. Warto próbować, moim zdaniem. To nie tak, że po przepuszczeniu przez DeepAI już nie masz oryginału. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@eintopf: Takie fotki tracą cały klimat, to tak jak z filmem "Sami swoi", kojarzysz o co chodzi?
@teflon_z_patelni_mi_smakuje: @boltzman: To i ja swoje fotki dorzucam dla porównania jak już tu dyskusja odnośnie ubioru do czasów wyszła.

To najstarsze zdjęcie, Galicja, okolice 1910-1920 roku. Ponoć wówczas pierwszy raz fotograf zawitał do mojej rodzinnej miejscowości, to ludzie korzystali. Niestety jakość kiepska, bo miałem do niego jedynie przez moment dostęp i tyle co fotkę telefonem zrobiłem. Prapradziadkowie z dziećmi.
Pobierz takitamktos - @teflonzpatelnimismakuje: @boltzman: To i ja swoje fotki dorzucam dla p...
źródło: comment_1631990691TkX9ym87N2oBI8g9jgtYZK.jpg