Wpis z mikrobloga

W poszukiwaniu najstarszej fotografii w rodzinnych albumach, udao mi sié wydobyc od brata mojej babci (91 letniego) zdjécie datowane na 1898 r. Zdjécie przedstawia pra dziadków mojego dziadka(rocznik 1932). Najstarsza osoba na zdjeciu(pra pra pra dziadek) urodzila sie w 1850 r. zmarla w 1916. Tylko trzy osoby z fotografii przezyly 2 wojne swiatowa, chlopiec w srodku(dziadek mojego dziadka 1887-1964) dwie mlode dziewczyny po bokach zdjecia. Zdjecie ma dokladnie 123 lata.
#fotografia #ciekawostki #historiajednejfotografii
teflonzpatelnimismakuje - W poszukiwaniu najstarszej fotografii w rodzinnych albumach...

źródło: comment_1631894601m0omVU76NFKsz4mSa3BEtb.jpg

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
@Shmoikel: @Walkiria81: @teflon_z_patelni_mi_smakuje: @rudyba: Ale przecież moda mogła być skrajnie różna w zależności od zaboru. Polak z Poznania i Polak z pod Lwowa to były dwie zupełnie różne osoby i mogły panować tam też i różne style ubioru.

Są dwie możliwości żeby sprawdzić wiek tej fotografii. Upewnić się na 100%, że wiek osób ze zdjęcia jest zgodny z datą. Drugi to spytać jakiegoś ogarniętego
  • Odpowiedz
Polak z Poznania i Polak z pod Lwowa to były dwie zupełnie różne osoby i mogły panować tam też i różne style ubioru.


@amantadeusz: Nieprawda. Moda była, co do zasady, podobna w całej Europie, a na pewno już w Mitteleuropie. To samo masz dziś. Ja nie odróżnię mężczyzny z Paryża, Londynu, Berlina lub Warszawy po stroju.

Różnice w stroju występowały raczej nie po regionach, tylko po klasie społecznej. Oczywiście po
  • Odpowiedz
@Bajzel2012: @Masterczulki: straszna jest ta kobieta w sukni po lewej, schowana za gałęziami. Można by było dorobić do tego jakąś historyjkę, że podczas robienia tego zdjęcia nikt jej nie widział. A tego samego dnia dwie wsie dalej tragicznie zmarła kuzynka tych ludzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Masterczulki: To chyba paraliż senny. Bardzo nieprzyjemne zjawisko, które sporo ludzi przynajmniej raz w życiu musi przejść. Też kiedyś miałem złudzenie, że nad moim łóżkiem stoją jakieś dziwne postaci, a ja z całych sił próbuję krzyczeć. Dopiero po obudzeniu zrozumiałem co mnie spotkało.
  • Odpowiedz
@teflon_z_patelni_mi_smakuje: Wlasnie problem polega na tym, ze to moj prapradziadek, ktory rzekomo urodzil sie w 1843 r…. Na tym zdjeciu ma wg mnie ok 30 lat. Zatem jest tu bankowo cos nie tak, bo nie ma opcji zeby to zdjecie bylo z XIX w. On umarl w 1930 jako starzec - a ciuchy wskazuja, ze zdjecie zrobiono ok. 1920 r. Dziwna sprawa.
  • Odpowiedz