Wpis z mikrobloga

W poszukiwaniu najstarszej fotografii w rodzinnych albumach, udao mi sié wydobyc od brata mojej babci (91 letniego) zdjécie datowane na 1898 r. Zdjécie przedstawia pra dziadków mojego dziadka(rocznik 1932). Najstarsza osoba na zdjeciu(pra pra pra dziadek) urodzila sie w 1850 r. zmarla w 1916. Tylko trzy osoby z fotografii przezyly 2 wojne swiatowa, chlopiec w srodku(dziadek mojego dziadka 1887-1964) dwie mlode dziewczyny po bokach zdjecia. Zdjecie ma dokladnie 123 lata.
#fotografia #ciekawostki #historiajednejfotografii
teflonzpatelnimismakuje - W poszukiwaniu najstarszej fotografii w rodzinnych albumach...

źródło: comment_1631894601m0omVU76NFKsz4mSa3BEtb.jpg

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
Powiem jako ciekawostkę że ostatnio moja ciotka wygrzebała jedno zdjęcie moich pradziadków których do tej pory widziałem jedynie grób a teraz widziałem jak wyglądali na grupowym zdjęciu, zmarli w bardzo młodym wieku bo zaledwie 27 lat w 1945 roku. Fajnie dowiedzieć się czegoś o swojej dawnej rodzinie, ciekawe przeżycie. A moja babcia umarła w 2003 roku.
  • Odpowiedz
nie wygląda na tak stare, dla przykładu masz zdjęcie google z 1900 roku,


@Shmoikel: Trochę odbiegnę od tematu. Kilka dni temu słuchałem audycji radiowej (reportażu) o tym, ze 50 lat temu w jakiejś szkole zakopano kapsułę czasu. Wypowiadali się uczniowie, którzy uczestniczyli w zakopywaniu kapsuły. Jeden z nich mówił, że "kapsułę" umieszczono w drewnianej skrzyni i do jej wnętrza włożono kilka gazet z tamtych czasów + własnoręcznie napisane listy (obawiano
  • Odpowiedz