Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@harnasiek: wiem że o gustach się nie dyskutuje ale na twoim miejscu nie robiłbym wiochy i nie brał pseudo ścigacza z silnikiem 125 tylko normalny motocykl 125.
A czy warto? Myślę że tak, chociaż może być ciężko się przestawić. Ja sam jeździłem 2 lata 50cc ale z automatyczną skrzynią biegów a i tak wydaje mi się że nie ogarnę biegów w 125 mimo że od lat jeżdżę samochodem. To jednak zupełnie
@harnasiek: Kup sobie ze 2 godziny w szkole jazdy na placu żeby się przyzwyczaić w kontrolowanych warunkach do pojazdu i wiedzieć co gdzie i z czym się je. Biegi się zmienia łatwiej niż w samochodzie bo raptem ruszasz nogą w górę lub w dół a sprzęgło obsługujesz ręką która ma jednak lepsze czucie niż stopy.
No chyba, że rzeczywiście tylko miasto i zakupy to może być skuter ze względu na domyślne
@harnasiek: Wszytsko zależy jaki masz wzrost i ile planujesz jeździć czy jakieś dłuższe trasy itd. cbrka jest bardzo spoko ale weź pod uwagę że jak się wywalisz q na pewno kiedyś sie to wydarzy to polamiesz owiewki. No i sam motocykl to początek wydatków
@Abriam 171cm i liczę się z kosztami, tak samo z autem, ale jednak wybór padł na motor bo jednak łatwiej zaparkuje wszędzie tym bardziej że u mnie na osiedlu gdziekolwiek znaleźć miejsce to masakra
@harnasiek: To cbrka spoko, jak myślałeś o jeździe głównie do miasta to w sumie nie ma znaczenia co kupisz czy to będzie juznak czy honda. Kumpel zaczynał od cbf125 a dziś ma BMW r100r. Jak podoba ci się sport i jesteś przekonany że taki powiedzmy styl Moto chcesz to masz jeszcze yzf125, Aprilia rs 125 i ktm RC 125. Jak chcesz coś bardziej uniwersalnego to masz Varadero 125 czy tdm 125.
@harnasiek: ok, do zatłoczonego miasta, krótkich dystansów i pod warunkiem, że motocykl nie jest dla Ciebie atrakcyjny(nie jarasz się) . W innym przypadku idź na A i kup zwykle moto.
@harnasiek: Do miasta wszystko jest spoko, w trasie każda 125 będzie się męczyć. Ja bym pomyślał czy nie da się znaleźć czegoś bardziej w stylu supermoto/enduro w tej pojemności do 15KM, bo to później też jest fajna zabawka w teren, a supermoto na małych kółkach bardzo fajnie jeździ po mieście (np. wr125x) Sportów unikaj, niewygodne i wymuszają sylwetkę z głową w dół, później przegapisz światła w mieście i koniec.