Wpis z mikrobloga

Kto ma pierszeństwo?

Lewy pas stoi, korek.
Auto 2 wpusciło auto nr 1.
Jadę autem 3, mam włączony kierunek w prawo.
Kobieta w aucie 4 jedzie tuż za 2 i nie zostawia miejsca aby się włączyć.

Ja próbuję się włączyć będąc juz na końcu lewego pasa.

Co w przypadku kolizji auta 3 i 4?

#suwak #jazdanasuwak #prawo #drogi #polskiedrogi #samochody #przepisydrogowe #pytaniedoeksperta
Pobierz kmlbnd - Kto ma pierszeństwo? 

Lewy pas stoi, korek.
Auto 2 wpusciło auto nr 1.
Jadę...
źródło: comment_163185794222KRoK9Lvua8jQ0pIpHF15.jpg
  • 200
@AndzejGolara:
Po wjechaniu np. ze stacji paliw na pas rozbiegowy jezdni, jesteś już uczestnikiem ruchu - już się włączyłeś - w momencie wjazdu na jezdnię z obiektu przydrożnego. Jadąc dalej tym pasem rozbiegowym po włączeniu, jesteś uczestnikiem ruchu - nie obowiązuje Cię już przepis o włączaniu do ruchu (art. 17) tylko przepis o zmianie pasa ruchu.

W tej sprawie tez KGP się wypowiadała:

Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP wskazał
czyli wyroku sądu nie masz tylko jakiegoś śmiesznego rzecznika wypowiedź, bądźmy poważni XD


@su1ik: Rzecznikiem KGP jest Ciarka. Kobryś nie jest rzecznikiem tylko podinspektorem w biurze ruchu drogowego KGP. Z resztą, prosiłeś o opinię policjanta, to ci przedstawiłem. Z samej góry.

Wyroku nie mam, przykro mi, w bazie danych wyroków online nie ma żadnego dotyczącego suwaka. Co zrobić - musisz cierpliwie czekać aż jakiś się pojawi.

Ale to nie przypadkiem jest
@AndzejGolara:

Ale podczas wypadku nie będziesz mówił ze jakiś Kobryś tak powiedział xd a na stronie moto.pl


Czyli sugerujesz, że lepiej powołać się na jakiś artykuł na jakiejś stronie moto.pl niż na stanowisko KGP? Hmm.

Jeśli opinia KGP to nie podstawa prawna, to tym bardziej artykuł w internecie nią nie jest ;)

W sumie artykuł mówi prawdę - jadąc pasem rozbiegowym nie masz pierwszeństwa.

O ile nie ma znacznego zmniejszenia prędkości
Ja próbuję się włączyć będąc juz na końcu lewego pasa.

3 sama w sobie nie ma pierwszeństwa, ma jak dojedzie do końca. 1 ma pierszeństwo, później 2, jeśli 3 zdąży dojechać do konca to ma, jeśli nie to 4 jedzie normalnie. W sytuacji na zdj ani 3 ani 4 nie mają pierwszeństwa, ono (jeszcze) nie istnieje.


@porterhouse: Na #!$%@? się kłócić skoro jest jasno opisana sytuacja, a obrazek poglądowy (