Wpis z mikrobloga

@MalaHelenka: PS: ja takie problemy jak reakcje innych ludzi na mój wygląd ogarniałem mniej więcej w wieku 15-16 lat jak irokeza nosiłem. Później miałem długie włosy.

To nie ma nic wspólnego z patriarchatem czy czymś podobnym tylko próbą standaryzacji urody. Ogół równa do siebie, inność budzi reakcje. Nic nowego, tak było jest i będzie. Nie chcesz się wyróżniać to się dostosuj, chcesz się wyróżniać to się przyzwyczaj tak jak ja. Albo
  • Odpowiedz
@progressive: No to smutne jest zdanie "jestem z tym pogodzony". Ja nigdy nie byłam, nie jestem i nie będę pogodzona z faktem, że ludzie się wyzywają, bo to nie wprowadza absolutnie NIC do dyskusji. I szczerze mówiąc to kłóciłabym się z "mają prawo". Co? Wolność słowa? A czy w prawie nie ma wzmiankio szczuciu o zniesławieniu?
  • Odpowiedz
Oczywiście! Ale dlaczego ma to mówić publicznie na głos Obrażając przy tym mase kobiet, które utożsamiają się z danym wyglądem? Nie uważasz tak po prostu po ludzku, że to jest chamskie?

Ja rozumiem jakby napisał 'nie podobają mi się kobiety nieogolone' - no to jasne, stary, super! To życzę Ci ogolonej!

Ale yeti i małpa? Serio nie przeszkadza Ci to?


@MalaHelenka: Nie obraża nikogo personalnie tylko ciśnie po pewnej postawie. Zupełnie
  • Odpowiedz
@DiscoKhan: Wiesz co? Trochę martwi mnie fakt, że mówisz, że nic z tym się nie da zrobić. Jak to nic? Ja bym chciała żyć w państwie jak nie na świecie, w którym ludzie nie mają problemu z tym jak ktoś wygląda, w co wierzy, jakie ma upodobania itd. I ja wierzę bardzo mocno w to, że właśnie mając taką postawę może przekonam kogoś innego, a potem ta osoba przekona jeszcze inną
  • Odpowiedz
@MalaHelenka: Dobra taka to jest rozmowa z kobietą. Jedno będziesz mówić, a drugie robić. Spójrz na swojego chłopaka. To zniewieściałe chucherko, z kolorowymi włosami, który lubi przebierać się w kobiece stroje, a po pracy jako przedszkolana, zajmuje się domem? Czy może normalny facet?
  • Odpowiedz
@Herubin: No Tobie nic więcej nie napiszę, bo to co myślę napisałam komentarz wyżej i wybacz, ale no nie zgadzam się wciąż, że to nie jest obrażanie, bo oczywiście, że ktoś może odebrać to personalnie. Nie mierz wszystkich jedną miarą.
  • Odpowiedz
No to szczególnie ciekawe, że gładkiej skóry nie wymaga się od mężczyzn.


@CocoJamboolin: To miej pretensje do kobiet że tego nie wymagają a nie czepiaj się facetów że coś im nie odpowiada.
  • Odpowiedz
@MalaHelenka: mieszasz tematy, pewnie że u nas jest pewien zaścianek pod niektórymi względami ale na zachodzie również ludzie siebie tak oceniają.

Zresztą właśnie widziałem reakcje jak na mnie reagowano a jak ma zahukanego kolesia w cichach sprzed 15 lat, niebo a ziemia. Chyba ten zachód to tylko z filmów znasz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Dakkar: Nie wiem co to jest "normalny facet" w tym zdaniu, więc wybacz.

@MalaHelenka: Wiesz, po prostu nie chcesz przyznać, że jednak spełnia te "patriarchalne" normy, bo inaczej by cię nie pociągał.
  • Odpowiedz
@kindu: @MalaHelenka: Faceci od zawsze są wyśmiewani bo szczypior, a to wąs dziewiczy, a to ma małego, zakolak, a to wyśmiewanie bo nie rucha, a taki ból dupy załapaliście bo spora liczba osób zgodnie się wypowiedziała że włosy na nogach ich seksualnie odpychają i od razu płacz że patriarchat. acha.
  • Odpowiedz
@Gwendeith: A czy odbiegając od całej polityki tego świata mam prawo do wyrażenia własnego osobistego zdania na ten temat czy to też patriarchat? Bo dla mnie to obrzydliwe i chce mi się absolutnie rzygać na widok czegoś tak zarośniętego
  • Odpowiedz
@DiscoKhan: Oczywiście, że oceniają, ba, może nie na zachodzie a w Korei jeśli chodzi o wygląd, to my jednak jesteśmy uber tolerancyjni (nie lubię tego słowa, może otwarci?). Jasne, że i na zachodzie zdarza się, że ludzie są oceniani i wyzywani, ale jednak jest różnica między Polską i samo to mi pokazuje, że się da, powoli ale da się coś zmienić.
  • Odpowiedz
@Dakkar: Ale słońce Ty moje najdroższe, a skąd Ty wiesz co mnie kręci w facetach? A może ja w ogóle jestem lesbijką? A może w ogóle nie pociąga mnie żadna płeć. Czemu Ty mi wciskasz swój światopogląd.
Nie wiesz w jakich związkach byłam, nie wiesz jacy faceci mi się podobają to nie wciskaj mi, że podoba mi się jeden typ faceta, bo nie masz racji.
  • Odpowiedz
@Mikka: A czy ja nie piszę wyżej o tym, że absolutnie nie zgadzam się na wyzywanie kogokolwiek? Nigdy nie zdarzyło mi się powiedzieć do faceta "zakolak" czy jakkolwiek i uważam, że to jest skrajnie burackie i uważam się jednak za osobę kulturalną.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@MalaHelenka: nie, kobieta może wyglądać jak chce i robić co chce, tylko niech potem nie zwala winy na mężczyzn, że ma #!$%@?ą robotę, że ściąga na siebie toksyczne osoby, że ludzie się na nią dziwnie patrzą. Zresztą, każdego to dotyczy, bez względu na płeć.
  • Odpowiedz
@MalaHelenka: coś tam zmienisz ale nigdy tego nie wyeliminujesz. Jak cię widzą tak cię piszą.

Człowiek jest zwierzęciem stadnym które naturalnie wyrabia w sobie pewną hierarchię itp. Nie długo może i wyjdziesz sobie w szlafroku do sklepu ale i tak milej będzie odbierany ktoś kto się do wyjścia przygotuje. Sam w Holandii szlafrokowca raz widziałem i wcale nie było tak, że odbiór był pozytywny czy neutralny chociaż w istocie stłumiony.

Ale
  • Odpowiedz