Wpis z mikrobloga

@Pan_krecik
1. Pisząc o nie zakazywaniu i nakazywaniu miałam na myśli ogół. Oczywiście, że nikt mi nie zakaże ani nie nakaże się golić, malować czy cokolwiek, bo oczywiście, że zrobię jak będę chciała.
2. Wyzwanie nieogolonej kobiety od yeti czy małpy to buractwo.
3. Wiele mężczyzn (sprawdź sobie na wykopie) wręcz wymaga, żeby każda kobieta się depilowała (rozumiem wymagania co do osoby z którą się chce człowiek związać, ale wymagać czegokolwiek od
Przyrost naturalny :D. No wiadomo, bo kobieta jest tylko do rodzenia dzieci i ma być zawsze piękna, wygolona, chodzić w sukni balowej do Lidla i najlepiej codziennie w szpilkach, żeby rozkochać w sobie mężczyznę, bo jej misją życia jest dziecko


@MalaHelenka: w sumie to tak. I to nie są słowa mężczyzn, tylko samych kobiet xd
patriarchat nie istnieje i jest tylko lewackim urojeniem, a na kobietach wcale nie ma kulturowego przymusu golenia ciała


@Gwendeith: na mężczyznach nie ma jak rozumiem żadnych kulturowych "przymusów" ani oczekiwań w relacji względem wyglądu, postawy czy statusu społecznego i materialnego?

Trochę dziwnie by ten patriarchat działał gdyby jednak były, wręcz byłaby to fundamentalnie błędna diagnoza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kindu: co ty ćpiesz xD

Od facetów wymaga się zadbanego zarostu na twarzy a golenie pach to obecnie standardem dla obu płci.

Ty zaś jakoś to patriarchat podciągnąłeś. Ten sam patriarchat który daje kobietom darmowe kursy na które sam musiałem słono placić czy uprzywilejowanie przez sądy przy opiece.nad dzieckiem.

Daj namiar na dilera dobry szajs ci daje. też chcę.
@MalaHelenka: to jak nie o goleniu nog, patriarchacie i jakims urojonym nakazom etc. to ja juz nie wiem o czym jest. Chociaz trzeba przyznac, ze w sumie ja krece beke z jednych, a ty z drugich xD Ja chcialem powiedziec, ze nie uwazam, ze tu jakis mamy patriarchat w tej sprawie, a ty, ze wymog golenia nog jako ogolno przyjeta norma jest glupi. Ja sie z toba zgadzam, moze niepotrzebnie pomieszalem
@MalaHelenka:

Przyrost naturalny :D. No wiadomo, bo kobieta jest tylko do rodzenia dzieci i ma być zawsze piękna, wygolona, chodzić w sukni balowej do Lidla i najlepiej codziennie w szpilkach, żeby rozkochać w sobie mężczyznę, bo jej misją życia jest dziecko :-).


W dzisiejszych czasach? Nieeeeee... kobieta ma śmierdzieć, być obrzydliwie otyła, mieć włochy na nogach i podpachami, bo tak was patriarchat gnębi
@DiscoKhan
@Herubin
Ej dobra. Skoro oboje tak krzyczycie o patriarchacie to ciekawostka.
Wiecie, że to przez patriarchat facet został tak samo jak kobieta uciśniony, bo w patriarchacie to facet jest głową rodziny, to facet ma utrzymywać rodzinę, to facet ma być silny i nie płakać? - i z tym ja się absolutnie nie zgadzam.
Wiecie to prawda?
Proszę, powiedzcie, że wiecie.
@progressive Oczywiście! Ale dlaczego ma to mówić publicznie na głos Obrażając przy tym mase kobiet, które utożsamiają się z danym wyglądem? Nie uważasz tak po prostu po ludzku, że to jest chamskie?
Ja rozumiem jakby napisał 'nie podobają mi się kobiety nieogolone' - no to jasne, stary, super! To życzę Ci ogolonej!
Ale yeti i małpa? Serio nie przeszkadza Ci to?
@MalaHelenka: czesc kobiet bedzie miala mnie za zakolaka, czesc za zbyt grubego, czesc za za niskiego. Jestem z tym pogodzony i srednio mnie to obchodzi, to swiadczy o kulturze danego czlowieka. Akurat problem golenia nog jest imo zabawny. Gorzej jak sa tematy, ktorych nie ogarniesz w 10 minut w wannie np. ktos sie urodzil z jakas deformacja ciala etc. Wtedy juz tak smiesznie nie jest i szczerze to nie wiem co