Wpis z mikrobloga

spójrzmy na świat, są państwa na zachodzie,


@MalaHelenka: z zachodu do nas przyszla moda na fit, silownie, diety, magazyny z moda, instagram, streetwear etc. Uzywasz wybiorczego wybierania przykladow, w USA sie smieja z trump stamp, redneckow i pewnie wielu rzeczy. Po za tym ciezko wymagac, zeby ktos podzielal twoj poglad myslenia i wymagac od innych podporzadkowania sie jakiemus systemu myslowemu podchodzi pod autorytaryzm. Uczmy sie szacunku, a nie wymagajmy od innych
  • Odpowiedz
@DiscoKhan: No i dla mnie nawet to "coś tam" będzie się liczyć i jest o co walczyć. Nie zgadzam się z "jak Cię widzą tak Cię piszą" - to akurat zostało narzucone przez kulturę.

Słuchaj, ja jestem człowiekiem bardzo bezpośrednim i szczerym, ale przy tym też myślę, że potrafię zachować kulturę osobistą. A co do pobudzania emocji, to wierz mi lub nie - we mnie naprawdę nie ma emocji jak widzę
  • Odpowiedz
A czy to nie czasem w XX wieku takie osoby jak Coco Chanel czy Betty Grable przyczyniły się najbardziej do popularyzacji depilacji? Ale tak, pewnie obie tak naprawdę miały siuraka.
  • Odpowiedz
@progressive: Ale no to niech przychodzą, masa ludzi uwielbia bycie fit, bycie modnym itd. I co w tym złego?
Jasne, wyżej też napisałam, że na pewno zdarza się ocenianie innych ludzi, hejt itd, jasne, ale naprawdę Polska w porównaniu no chociażby do USA no to jest niebo a ziemia, bo u nas jest średniowiecze i cofamy się coraz bardziej do cnót niewieścich.
"Uczmy się szacunku" - o jak wspaniale, że to
  • Odpowiedz
@MalaHelenka: też tak mam ale dobrze wiem, że pod.tym względem jestem nietypowy niezależnie od kraju.

Czysta biologia, facet z przyjemnym głosem jest zupełnie onaczej odbierany niż ten ze skrzekliwym. Podobnie jest z kobietami.

Przy wyglądzie kultura zakrzywiła pewne instynkty ale to wszystko, ktoś "zdrowo" wyglądający i tak budzi większe zaufanie. Schludny wygląd jest zupełnie inaczej odbierany od bylejakiego.

W USA akurat moooocno zależy od konkretnej okolicy. Jak mieszkasz w slumsach to
  • Odpowiedz
@MalaHelenka: inaczej sie rozmawia z malpamia rzucajacymi odchodami inaczej z ludzmi z olejem w glowie ( ͡° ͜ʖ ͡°) przynajmniej ja to traktuje jako rozrywke :D A chodzi o to, ze mozna powiedziec, ze chodzenie w szlafroku tam nie robi wrazenia, a z drugiej sa przesiąknięci obsesja na temat wygladu co sie kloci ze soba.
  • Odpowiedz
@Gwendeith: Facetowi może nie podobać się kobieta i nie jest to żaden patriarchat, tak samo jak to że kobiecie nie podoba się facet i nie jest to matriarchat.

Kobiety inaczej oceniają mężczyzn, a mężczyźni inaczej kobiety. Inne cechy są pożądane, niektóre te same są porządane. I tak włosy na nogach faceta nie są tak obrzydliwe jak włosy na nogach kobiety i nie ma to nic wspólnego z żadną urojoną władzą mężczyzn.
  • Odpowiedz
@DiscoKhan: No jasne, ale właśnie dlatego świadomość, doświadczenie życiowe, podpowiada, że człowieka warto poznać bliżej, bo często się okazuje, że ten ze skrzekliwym głosem, czy z zakolami, czy z brzuszkiem jest tak genialnie inteligentny, ma świetne poczucie humoru i podobny światopogląd, że automatycznie ta osoba staje się dla Ciebie atrakcyjniejsza i w związku i w pracy. O matko, a w pracy? Ileż to razy spotkałam się z kimś przepięknym a nierobotnym.
  • Odpowiedz
Przyrost naturalny :D. No wiadomo, bo kobieta jest tylko do rodzenia dzieci i ma być zawsze piękna, wygolona, chodzić w sukni balowej do Lidla i najlepiej codziennie w szpilkach, żeby rozkochać w sobie mężczyznę, bo jej misją życia jest dziecko :-).


@MalaHelenka: tia, za to facet to ma być naturalnie przystojny.

jesteście niskie? ubieracie szpile
macie mały biust? robicie cycki
brzydki nos i małe usta? równacie nos i powiększacie usta
brzydki
  • Odpowiedz
@progressive: Rozumiem, no ja tam jednak wolę żyć na zasadzie "nie jesteśmy anonimowi w internecie" i wiem, że jest masa wrażliwych osób, których słowa naprawdę mogą zranić, albo czasem po prostu #!$%@?ć. Po co mam kogoś wkurzać? Nie mam takiej intencji, niech sobie ludzie żyją spokojnie.
No wiesz, skrajności zawsze są złe.

No kościół to swoją drogą, ale o tym można rozmawiać do rana, bo to temat rzeka więc proponuję nie
  • Odpowiedz
@strike_lucky: Przeczytaj sobie może moje komentarze w tym wpisie, a nie tylko jeden, to może złapiesz jakiś mój obraz i proszę nie wciskaj mi czegoś czego nie uważam. I szczerze Ci współczuję takiego światopoglądu, musisz mieć naprawdę smutne życie, ale wierz mi, że można nad tym pracować i mieć lepszą samoocenę.
  • Odpowiedz
@MalaHelenka: sam ludzi powierzchownie nie oceniam i to nie tylko jeżeli chodzi o wygląd, w Holandii kumplowałem się z takim trochę moherem po KULu. Przy pierwszym wrażeniu bardzo oschły człowiek, jeszcze ja jestem ateuszem ale ogólnie spoko koleś.

Ale jeżeli chcesz coś pod tym względem zmieniać to nie szufladkuj tego pod jakimś abstrakcyjnym patriarchatem, bo naprawdę nie tędy droga. Konkretnie zauważ jeden problem i nie mieszaj go do innych i walcz
  • Odpowiedz
@MalaHelenka: moze to wina patriarchatu ( ͡° ͜ʖ ͡°) i tego, ze kobiet sie na ogol nie obraza, wiec maja inne podejscie. Faceci raczej sa pogodzeni, z tym, ze czesto sa gnojeni, obrazani, wyzywani i nawet chyba dla zartow sie obrazamy, zeby jakos dac sobie upust.
  • Odpowiedz